Jump to content
Dogomania

niezwalczalny stan zapalny spojówek - zacieki masakra


sleepingbyday

Recommended Posts

piszę w dziale okulistyka, bo przebrnęłam przez pielęgnację westów, maltańczyków itd, gdzie głównie ludzie piszą o szamponach i preparatach wybielających zacieki głównie powodowane tendencją rasy do zaciekania ;-).

a moja sucz ma chyba niezwalczalny stan zapalny, okulistka już nie może na nią patrzeć, pomysły się skończyły, próbowaliśmy tylu leków, ze nie zliczę. aktualna hipoteza to alergia lub autoimmunologia. w każdym razie jak na zis to leczymy objawy i powiedzmy  -skutek jest średni, bo stan zapalny ma wciąż, śluzy leje wciąż, ale nie ma spojówek jak rąbanka rozpulchnionych no i to zapalenie ciut słabsze.

ale pies wygląda jak wygląda, chciałabym jej czymś rozjaśnić te zacieki, bo sa duże. na początku ktoś mi sprzedał bezpieczny dla oka sposób przemywania czymś, co ma właściwości wybielające, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze to ciężki przypadek i olałam i teraz nie pamiętam. a nie chodziło o kupno wybielajacego zacieki preparatu, tylko użycie czegoś standardowo obecnego w aptece czy w domu.

 

ktoś ma może jakieś doświadczenia w tym względzie?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie to przechodzimy. Mój staruszek ma zapalenie spojówek od ponad miesiąca, zatracił zdolność wytwarzania łez i do tego doszła atopowa skóra. Przemywamy oczy sztucznymi łzami/solą fizjologiczną i czekamy na wyniki posiewu. Na szczęście jest czarny i nie widać śladów preparatu:/  Myślę, że lepiej przy oczach nie kombinować dodatkowymi chemikaliami....

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, sleepingbyday napisał:

 

a moja sucz ma chyba niezwalczalny stan zapalny, okulistka już nie może na nią patrzeć, pomysły się skończyły, próbowaliśmy tylu leków, ze nie zliczę. aktualna hipoteza to alergia lub autoimmunologia.

a

A czy suczka ma drożne kanaliki łzowe?   Może którys zatkany i stąd się leje z oka

Link to comment
Share on other sites

drożne jak ta lala! ona się leczy o okulisty od ponad roku, miała kilka razy posiewy, cytologie, kanaliki też sprawdzane są za każdym niemal razem u okulisty. to jest grubsza sprawa, okulistka mówi, że mają w klinice (Garncarz), ze dwa-trzy takie przypadki, ze nic nie działa i kicha. 

Ten sposób, o którym mi mówił taki jeden wet, do którego w zasadzie nie chodzę - własnie miał być bezpieczny dla oka, zwłaszcza podrażnionego chorobą. bo właśnie preparaty kupne są niebezpieczne, do oka nie mogą się dostać według producentów.

Link to comment
Share on other sites

kamienia nie ma, zęby zdrowe - choć w sumie może i czas, żeby jej tam zajrzeć.  jak była całościowo ogarniana zdrowotnie, kiedy do mnie przyjechała, to i przegląd zębów miała, wszystko cacy. A oczy miała juz chore.  W dwóch rozmazach wyszły jej z kolei bakterie typowe dla paszczy. ale nie w każdym z rozmazów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...