Jump to content
Dogomania

Roczny Jamnik zaczyna powarkiwać na nas dla zabawy


Korales

Recommended Posts

Cześć mamy rocznego jamniorka.


Ostatnio gdy siedzimy na kanapie i się nim nie zajmujemy (na kanape nie może wchodzić) to zaczyna na nas powarkiwać, od czasu do czasu szczeknie i macha ogonem wyraznie rozbawiony. Nie jest to takie warczenie z zębami jak dorosły pies tylko takie nieśmiałe próby zrobienia "czegoś" przez chłystka.

Bądź co bądź nie podoba mi się to :) i wolałbym odpowiednio na to zaregować od początku.

Pytania:

1) Co może być przyczyną?

   - mysle żę to może być dorastanie i nieśmiałe testowanie czy może na nas coś wymusić? 

2) Jak reagować?

 - jak wstajemy do niego zaczyna spierniczać pod stół, wtedy jest wynoszony i zamykany na korytarzu. Czy położenie go na bok i przytrzymanie trochę jest dobrym pomysłem? 

 

Jamnior jest wychowywany raczej łagodnie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 ) Może tak być ;)

2 ) Hmm moja pierwsza myśl to było właśnie zamykanie go wtedy w innym pomieszczeniu i wpuszczanie aż się uspokoi, ale widzę, że tak już robicie :P Druga metoda to ignorowanie go gdy tak się zachowuje i nagradzanie za bycie grzecznym. Nauczysz go w ten sposób, że warczeniem i szczekaniem nic nie uzyska i jedynie bycie grzecznym mu się opłaci ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎09 o 07:56, Korales napisał:

Cześć mamy rocznego jamniorka.


Ostatnio gdy siedzimy na kanapie i się nim nie zajmujemy (na kanape nie może wchodzić) to zaczyna na nas powarkiwać, od czasu do czasu szczeknie i macha ogonem wyraznie rozbawiony. Nie jest to takie warczenie z zębami jak dorosły pies tylko takie nieśmiałe próby zrobienia "czegoś" przez chłystka.

Bądź co bądź nie podoba mi się to :) i wolałbym odpowiednio na to zaregować od początku.

Pytania:

1) Co może być przyczyną?

   - mysle żę to może być dorastanie i nieśmiałe testowanie czy może na nas coś wymusić? 

2) Jak reagować?

 - jak wstajemy do niego zaczyna spierniczać pod stół, wtedy jest wynoszony i zamykany na korytarzu. Czy położenie go na bok i przytrzymanie trochę jest dobrym pomysłem? 

 

Jamnior jest wychowywany raczej łagodnie.

Pozdrawiam

Moja jamnica tak sygnalizuje,że po prostu chce się bawić.Jak nie mam czasu to po prostu każę jej iść na miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...