Jump to content
Dogomania

ROXI (*) ZASNĘŁA... DO ZOBACZENIA, MALEŃKA. :( Zdradziłeś mnie, człowieku: ale przez 3 lata miałam prawdziwe życie i byłam kochana u Moli.


Recommended Posts

Mam takie pytanie. Czy właścicielka suni oddała ja bo nie ma środków na utrzymanie i leczenie czy po prostu ma ja w nosie i jej nie chce. Bo jeśli tylko finanse, może można by zebrać kasę, zoperować psinkę, kupić leki, zebrać się na jedzenie i mogłaby mieszkać tam, gdzie czuła się bezpieczna i kochana. Czy taka opcje braliście pod uwagę. My taką sytuacje mieliśmy raz i psiak został u właściciela. To że było taniej niż hotel to nic, pies był szczęśliwy bo u siebie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ala123 napisał:

To znaczy,że sunia jedzie jutro do hoteliku? Uprzedzić PatiC,że będzie jeszcze jedna pasażerka?

Tak, jak Ci pisałam na FB, sunia nie pojedzie tym transportem, bardzo mi przykro, bo nie mamy deklaracji stałych, nie mamy skarbnika, nie mamy pieniędzy na transport. Jeszcze też deklarowicze nie zdecydowali, gdzie chcą ulokować sunie.

Jeżeli ktoś uważa, że postępuję źle, trzymając się rozsądku, to proszę wziąć odpowiedzialność za psa. Sunia leży mi na sercu, ale ja się odpowiedzialności brania psa bez zabezpieczenia finansowego, kiedy jestem niepracująca i w domu mamy finansowo bardzo średnio (i nie tylko finansowo)  nie podejmę. Założyłam wątek, ale zaznaczyłam że robię to, bo nikt inny się tego nie podjal, i na siebie nie wezmę psa bez pełnych deklaracji (albo chociaż 3/4)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Piszecie, że kikou niechętnie rozmawia przez telefon, bo kompletnie nie ma czasu. Moim zdaniem u [email protected] jest spokojniej, ja bym dała sunię tam. Na bieżąco relacje i zdjęcia, gotowane jedzenie jeśli trzeba, psy zadbane, wygłaskane, no... zastanówcie się jeszcze.

Powiem szczerze, że sama jestem za Moli@, nie mam nic absolutnie do kikou, ale wiem, jaka opiekę miał Promyczek. A skoro mamy też bliżej to uwazam, że nie ma co wiezć sunie na drugi koniec Polski, zaoszczędzone pieniądze na transporcie mogłyby być przeznaczone na leczenie suni. Jednak ja nie chciałabym, byście się tym sugerowali, proszę o opinie i decyzję, bo chce poinfmowac kikou i Moli@ o decyzji. Wiem, że nie wszyscy tutaj się lubią, więc pytam, gdzie chcecie by sunia była - nie chce, aby straciła Wasze wsparcie dlatego, że wybiorę miejsce u osoby,do której macie zastrzezenia.

Link to comment
Share on other sites

Tysia ode mnie 10 zł stałej...więcej nie dam rady.

Jak pisałam na wątku Fanty i Kawy na dniach zrobię dla suń bazarek(dla Kawy i Iskierki), ale nie obiecuję kiedy, bo no wiesz, doba za krótka.

 

Co do Kawy - jeśli zdrowie moje pozwoli, a Fanta nie wróci (oby ! niech Bór da w obu kwestiach szczęście), to mogę Kawę wsiąść do siebie na DT od lutego...ale miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby :). Ja bym wolała już żadnych psów na DT nie brać, bo mnie boli ich oddawanie, ale jak brak kasy na hotel, to co innego począć ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, kiyoshi napisał:

Moge dac 10 zl stalej na 6 miesiecy. I postaram sie jeszcze jakos pomoc ale na razie nie obiecuje

Dziękuję Ci, że mimo swoich podopiecznych jeszcze chcesz uratować sunię!

6 godzin temu, bakusiowa napisał:

Na razie jest 170 zł deklaracji stałych.

Razem z deklaracją Istar. Chyba, że coś namotałam i źle liczę.

6 godzin temu, supergoga napisał:

Biedna sunia. Myślałam, że tylko kasa jest problemem. "Przemiła" właścicielka - taki los na stare lata. Też myślę nad możliwościami pomocy. Czy wiadomo, jaki jest jej stosunek do innych zwierząt. I ile mniej więcej waży, wielkość....

NIC nie wiem niestety. U nas nie ma spacerów ani wolontariatu, sunia nie wychodzi z budy.

elficzkowa mówiła, że mniej więcej wielkościowo jak Kawusia (czyli taka przed kolano, około 40cm w kłębie), waga ok. 10-15 kg (bo jest bardziej nabita niż Kawusia)
 

5 godzin temu, Poker napisał:

Jednorazowo wpłacę 30 zł  na weta lub karmę. .Proszę o nr konta. Po podliczeniu  wygląda na to ,że sunia ma 2 miesiące pobytu,

Dziękuję. :)

Albo miesiąc + koszty wet... jeżeli sunia będzie mieć te 190-200zł deklaracji to myślę, że nie ma co czekać, tylko ją wyciągać.

5 godzin temu, Nesiowata napisał:

Ja też poproszę nr konta.

Jak zgłosi się skarbnik to podeślę.  Dziękuję.

5 godzin temu, rozi napisał:

Ile by kosztował transport do [email protected] (jeśli zdecydujecie się tam starunię umieścić)? Mogłabym zrobić bazarek na transport. Zimno się zrobiło, ona w tej budzie...

Ciężko powiedzieć. Jak wrócę z uczelni, postaram się dowiedzieć chociaż, ile kilometrowo to wyjdzie. 
Do Warszawy za darmo wozi co 2tygodnie p. Magdalena, ale ona dopiero wczoraj właśnie wiozła, więc następny transport dopiero koło 20stego...
Jak nic się nie znajdzie, to może Murkowie będą w okolicy (choćby Zamość) i będą mogli zawieźć sunię do Moli@ na nasz koszt...

5 godzin temu, memory napisał:

Też proszę o dane do przelewu.

Dziękuję :)
Podeślę, jak zgłosi się skarbnik.

 

4 godziny temu, Istar19 napisał:

Tysia ode mnie 10 zł stałej...więcej nie dam rady.

Jak pisałam na wątku Fanty i Kawy na dniach zrobię dla suń bazarek(dla Kawy i Iskierki), ale nie obiecuję kiedy, bo no wiesz, doba za krótka.

 

Co do Kawy - jeśli zdrowie moje pozwoli, a Fanta nie wróci (oby ! niech Bór da w obu kwestiach szczęście), to mogę Kawę wsiąść do siebie na DT od lutego...ale miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby :). Ja bym wolała już żadnych psów na DT nie brać, bo mnie boli ich oddawanie, ale jak brak kasy na hotel, to co innego począć ;).

Istar... dziękuję! I za deklarację dla Iskiereczki, i za bazarek, i za ofertę  DT dla Kawusi, bo spędzała mi sen z powiek. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba jej drugiego DT, bo raz-dwa znajdzie rodzinę, ale wiesz jak to z adopcjami jest... czasem takie psy-cukiereczki długo czekają na dom. To, że wiem, że sunia mogłaby trafić do Ciebie, pozwala mi odetchnąć troszkę.


Tak jak pisałam wyżej. Wet zrobi operacje jeszcze tutaj :( Od razu sterylkę i wytnie guzy. Osobiście mijam go z daleka i wolę sama zapłacić za bezdomniaka, jak pójdę do swojej wetki, niż udać się do niego na nie-swój koszt... :( Jeszcze ta myśl, że sunia taka obolała trafi do zimnego boksu, brrr... jest mi niedobrze na samą myśl.

 



Moi Drodzy, ze względu na brak ustosunkowania się, tylko dwie osoby wypowiedziały się nt wyboru DT, ja obecnie szukam transportu do Moli@. Chyba, że ktoś ma inne zdanie na ten temat, to proszę pisać. I tak nie wydadzą nam suni przed operacją... więc mogę też pobocznie szukać transportu do kikou.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, rozi napisał:

A czy sunia nie mogłaby po operacji zostać w lecznicy na parę dni?

Żadna lecznica nie dysponuje takim miejscem :( 
 

7 minut temu, bakusiowa napisał:

Z deklaracją Istar jest 180 zł. Nie wypowiadam się co do DT skoro oba miejsca są dobre. Niech jedzie tam gdzie będzie szybciej.

To już sprawdzam, bo coś namotałam.

Kochani, GOSIA JEST NIESAMOWITA, bo ze zbiórki na nasze miejskie bidy z kojców chce przekazać dla Iskierki 500zł! :) 
GOSIU, brak mi słów!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Moi Drodzy, ze względu na brak ustosunkowania się, tylko dwie osoby wypowiedziały się nt wyboru DT, ja obecnie szukam transportu do [email protected] Chyba, że ktoś ma inne zdanie na ten temat, to proszę pisać. I tak nie wydadzą nam suni przed operacją... więc mogę też pobocznie szukać transportu do kikou.

Chyba od tej decyzji nie uciekniesz zwłaszcza jak oba opiekunki są dobre. Więc miejsce bliżej  :)

Też zadeklaruję 20 zł stałej do końca roku.

Mogę być skarbnikiem co Tyś(ka) zaakceptowała i wkrótce potwierdzi tylko czy już zbierać kasę ?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aldrumka napisał:

Chyba od tej decyzji nie uciekniesz zwłaszcza jak oba opiekunki są dobre. Więc miejsce bliżej  :)

Też zadeklaruję 20 zł stałej do końca roku.

Mogę być skarbnikiem co Tyś(ka) zaakceptowała i wkrótce potwierdzi tylko czy już zbierać kasę ?

Szukam już transportu do Moli@ :)

Dziękuję! 
Tak, jak ujawniła się już Aldrumka - Aldrumka została skarbnikiem Iskiereczki :)
Bardzo Ci dziękuję.

Też będę starała się na bieżąco coś tam wpłacać na Iskiereczkę, nie mogę się zadeklarować na konkretną kwotę, ale coś tam będzie i ode mnie :)

shoto dzisiaj próbowała wskórać coś w związku z decyzją robienia operacji przez gminę, ale niestety bez rezultatu. Jutro ma przedzwonić Gosia i jeszcze próbować namówić, że operację lepiej zrobić już w DT, że nie ma co tego robić teraz, gdy sunia natychmiast wyląduje do kojca... będziemy próbować, szybko się nie poddamy ;) może w końcu się ugną...

Co do pieniązków, ja jestem za tym by je zbierać dopiero wtedy, gdy sunia będzie jechać - tzn chociaż ją zarezerwujemy i będzie ustalony termin jej wyjazdu z punktu przetrzymań.
 

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Aldrumka napisał:

 

Też zadeklaruję 20 zł stałej do końca roku.

Mogę być skarbnikiem co Tyś(ka) zaakceptowała i wkrótce potwierdzi tylko czy już zbierać kasę ?

To już jest 210 zł deklaracji stałych. 

Lepiej by było gdyby nie robili operacji. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...