Jump to content
Dogomania

Co tu się wyprawia?


>M<

Recommended Posts

Drodzy,

Trochę nietypowy post ale chciałabym żeby ktoś wypowiedział się w poniżej sprawie..

Zacznę od tego, że szukałam dziewczynki chi, po przejrzeniu stron kilku hodowli padło na olx i tam się zatrzymało bo nie mogłam uwierzyć w to, co przeczytałam/usłyszałam.

Wchodząc na aukcje jednego z użytkowników zobaczyłam dobre 40 psiaków na sprzedaż (fabryka?). Same chihuahua i pomeraniany.

Po wymianie kilku maili z "hodowcą" doszło do rozmowy telefonicznej. Okazało się, że psiaki są przywożone do Polski z Ukrainy i Białorusi. Transporty odbywają się najczęściej raz w tygodniu, kilka samochodów danego dnia, do jednego 5 psiaków. Wszystkie mają już nabywców :/ 

Słyszeliście o takich praktykach?

Mi po usłyszeniu tego zrobiło się bardzo ciężko na serduchu.

Może niepotrzebnie się gorączkuję, wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

>M<

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, >M< napisał:

Drodzy,

Trochę nietypowy post ale chciałabym żeby ktoś wypowiedział się w poniżej sprawie..

Zacznę od tego, że szukałam dziewczynki chi, po przejrzeniu stron kilku hodowli padło na olx i tam się zatrzymało bo nie mogłam uwierzyć w to, co przeczytałam/usłyszałam.

Wchodząc na aukcje jednego z użytkowników zobaczyłam dobre 40 psiaków na sprzedaż (fabryka?). Same chihuahua i pomeraniany.

Po wymianie kilku maili z "hodowcą" doszło do rozmowy telefonicznej. Okazało się, że psiaki są przywożone do Polski z Ukrainy i Białorusi. Transporty odbywają się najczęściej raz w tygodniu, kilka samochodów danego dnia, do jednego 5 psiaków. Wszystkie mają już nabywców :/ 

Słyszeliście o takich praktykach?

Mi po usłyszeniu tego zrobiło się bardzo ciężko na serduchu.

Może niepotrzebnie się gorączkuję, wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

>M<

Osobiście się nie spotkałam się z takim zjawiskiem. Mam tylko podejrzenia co do jednej z "hodowli" pudli, która sprowadza chyba w ten sam sposób psy. Być może ze wschodu.

Moje podejrzenia są niestety tylko wynikiem dedukcji. Jeśli chcesz kupić rasowego psa - pojedź do hodowli, poobserwuj stronę int, zobacz jakie warunki mają psy itp.

Wg mnie hodowla psów powinna być traktowana przez hodowców  jak każde inne hobby bez założenia że ma przyność zyski,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, chciałem zakupić suczkę Chihuahua od tej Pani - Katarzyny Wilkinson. Szybko okazało się, że coś jest nie tak... umówiliśmy się na spotkanie do którego nigdy nie doszło, a Pani na pytanie czy jest pośrednikiem powiedziała, że ściąga pieski z hodowli kuzynki na Ukrainie... potem sama przyznała na swoim facebooku, że jednak jest pośrednikiem. Pomimo, że do spotkania nie doszło zwodzila mnie, że spotkamy się w lutym kiedy suczka już będzie w Polsce, a wczoraj napisała, że zostaje u nich bez słowa wytłumaczenia. Przy okazji dowiedziałem się od znajomego hodowcy od którego mam już dwa pieski, że takie kilkutygodniowe maluchy nie mogą legalnie przekroczyć granicy, możliwe jest to po ukończeniu 8msc... pytanie o co tu chodzi. W każdym razie jestem rozczarowany, a Pani Katarzyna zachowuje się co najmniej podejrzanie i nieprofesjonalnie. 

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj w hodowli Samotnia Christa. Doskonała, rzetelna, prowadzona z miłości do psów, nie ma masowej produkcji a wszystkie psy są do końca życia w domu, zadbane, kochane, nie są trzymane w klatkach a na kanapach.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...