Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 26.01.2020 o 13:06, Bogusik napisał:

Dunieczka wraz z cudowną p.Basią pozdrawiają :) Nadal  jest z niej mała dzikuska iżyje w swoim świecie.Pani.Basia mi napisała,że taka już jej natura ale na pewno czuje się na swoich włościach szczęśliwa...:)

Whats-App-Image-2020-01-26-at-10-57-07.j

Dzikus dzikusem pozostanie w większym lub mniejszym stopniu. Dobrze, że Dunia jest akceptowana, ale wygląda na zbyt grubiutką. Wielkie ciałko z małą główką.  

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, hop! napisał:

Dzikus dzikusem pozostanie w większym lub mniejszym stopniu. Dobrze, że Dunia jest akceptowana, ale wygląda na zbyt grubiutką. Wielkie ciałko z małą główką.  

Z tego co wiem,to Dunia jest niejadkiem i okropnie wybredna.Ponieważ kocha być na dworze,to podejrzewam,że jej "szata"zewnętrzna jest zmieniona, na zimową porę.Zdjęcie też może przekłamywać,tym bardziej,że jest w pozycji siedzącej.Biega po ogromnym ogrodzie i obszczekuje wszystko co się rusza po za nim,więc ruchu jej nie brakuje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, hop! napisał:

Dzikus dzikusem pozostanie w większym lub mniejszym stopniu. Dobrze, że Dunia jest akceptowana, ale wygląda na zbyt grubiutką. Wielkie ciałko z małą główką.  

Z Bogusik byłyśmy na wizycie rok temu u p.Basi a więc poznałyśmy ją i cały jej świat bajkowy.Dunia,żyje właśnie w tym świecie sobie.Zdjęcie nie pokazuje tego wszystkiego co tam jest.P.Basia jak dla mnie jest unikatem człowieka.Z jej rąk powstały cuda,właśnie taki świat bajkowy.U niej zwierzęta mają wspaniale.No ale to jest to co kocha p.Basia najbardziej.Dunię przyjęła z całym jej dorobkiem i bardzo ją kocha taką jaka jest.Być może teraz przytyła bo nie ma ruchu,a dlaczego nie ma ruchu, bo zimno a Dunia uwielbia ciepełko.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Z Bogusik byłyśmy na wizycie rok temu u p.Basi a więc poznałyśmy ją i cały jej świat bajkowy.Dunia,żyje właśnie w tym świecie sobie.Zdjęcie nie pokazuje tego wszystkiego co tam jest.P.Basia jak dla mnie jest unikatem człowieka.Z jej rąk powstały cuda,właśnie taki świat bajkowy.U niej zwierzęta mają wspaniale.No ale to jest to co kocha p.Basia najbardziej.Dunię przyjęła z całym jej dorobkiem i bardzo ją kocha taką jaka jest.Być może teraz przytyła bo nie ma ruchu,a dlaczego nie ma ruchu, bo zimno a Dunia uwielbia ciepełko.

Gdyby była taka możliwość, chętnie oddałabym pod opiekę p. Basi filigranową Rajkę (8 kg wagi, 70% dzikości). Odnalazłaby się w mig w królestwie, w którym zwierzaki są darzone miłością bezwarunkową. Szkoda, że mało jest takich ludzi jak p. Basia. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, hop! napisał:

Gdyby była taka możliwość, chętnie oddałabym pod opiekę p. Basi filigranową Rajkę (8 kg wagi, 70% dzikości). Odnalazłaby się w mig w królestwie, w którym zwierzaki są darzone miłością bezwarunkową. Szkoda, że mało jest takich ludzi jak p. Basia. 

Nie wiem czy znasz historię Duni.P.Basia zaadoptowała Dunię tylko dlatego,że chciała mieć malutkiego psiaka wyłącznie dla siebie aby był wciąż przy niej i aby mógł z nią spać.Trochę wyszło inaczej ale Dunia i tak jest przy p.Basi.Natomiast p.Basia ma w ogrodzie oddzielony spory kawałek terenu i tam stoi przepiękny góralski spory domek.Tam sobie mieszkają 3 psiaki większe,które się ze sobą bardzo dobrze dogadują,biegają po trawce a za schronienie mają właśnie ten cudny domek wyposażony w meble tak jak w mieszkaniu.Wszystkie psiaki z różnych powodów są przygarnięte.Są czyste,obcięte,zadbane.

Nie za bardzo tam widzę piątego psa,ponieważ p.Basia jest samotną osobą i musi to towarzystwo utrzymać,nie wspomnę już o bajkowej posiadłości.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Nie wiem czy znasz historię Duni.P.Basia zaadoptowała Dunię tylko dlatego,że chciała mieć malutkiego psiaka wyłącznie dla siebie aby był wciąż przy niej i aby mógł z nią spać.Trochę wyszło inaczej ale Dunia i tak jest przy p.Basi.Natomiast p.Basia ma w ogrodzie oddzielony spory kawałek terenu i tam stoi przepiękny góralski spory domek.Tam sobie mieszkają 3 psiaki większe,które się ze sobą bardzo dobrze dogadują,biegają po trawce a za schronienie mają właśnie ten cudny domek wyposażony w meble tak jak w mieszkaniu.Wszystkie psiaki z różnych powodów są przygarnięte.Są czyste,obcięte,zadbane.

Nie za bardzo tam widzę piątego psa,ponieważ p.Basia jest samotną osobą i musi to towarzystwo utrzymać,nie wspomnę już o bajkowej posiadłości.

Historię Duni znam wyrywkowo. Zwróciłam na nią uwagę, bo ma w sobie coś wyjątkowego. Poza tym była przez jakiś czas koleżanką Miki, która przeprowadziła się do mnie. Pamiętam, że szafirka mówiła, że Dunia jest spokojna i grzeczna, łatwiejsza, niż dzika, energiczna Mika. Jednak Mika jest znacznie młodsza, bardziej ciekawa wszystkiego, lubiąca się bawić i to jej pomaga w funkcjonowaniu w ludzkiej rodzinie.

Rozumiem, że każdy ma swoje uwarunkowania i możliwości. Napisałam o Rajce, bo jej przydałby się właśnie taki dom jak Duni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witajcie!

Dawno nas tu nie było, więc postanowiliśmy opowiedzieć trochę co u nas słychać.

Rafik w tym czasie zdobył parę górskich szczytów i przeszedł kilka szlaków w Karkonoszach :) To nasze ulubione góry, bo można chodzić z pieskiem po parku narodowym. Rafikowi też się bardzo podoba, a nawet w tym roku doszło do tego, że spacerował strumieniami, pił wodę TYLKO ze strumieni (miski są niemodne ;) ) i bawił się z tryskającą wodą w górskich wodospadach :D Śnieżkę jednakże zdobyliśmy kolejką od czeskiej strony, ale jazda kolejką była przyjemnością, w tym roku pierwszy wskoczył do wagonika :) Na zdjęciu Rafik na śnieżce :) zadumany :)

Rafik uwielbia również morskie klimaty i chętnie plażuje ;) Plażowanie polega na ganianiu za zabawą, kopaniu w piasku i obszczekiwaniu głazów w morzu, gdyż zupełnie przypominają dziki i nie chcą wyleźć, nawet jak się na nie szczeka 5 minut? ;) Na pewno są z rodziny wuzli i hefalumpów, które straszą w różnych miejscach niespodziewanych :)

Dodam również iż pływamy kajakiem :) Także trochę przygód jest :)

Jeśli chodzi o zdrowie, tu mamy nieco problemów. Poza struwitami, które co jakiś czas nam wracają, okazało się, że Rafik ma niedoczynność tarczycy. W tym roku pod koniec maja mieliśmy także wycięcie guza komórek tucznych umiejscowionego na skórze, który jest właśnie diagnozowany, ponieważ miał II stopień złośliwości. Zgłosiliśmy się do psiego onkologa, pierwsza diagnoza była nawet pomyślna, choć okazało się, że nie wszystko zostało usunięte, zrobiliśmy więc jeszcze dodatkowe badania cKit i czekamy na odpowiedź lekarza.

Poza tym Rafik czuje się dobrze, jest radosnym pieskiem i bardzo lubi ZAWBAWĘ :) Na jednym ze zdjęć jest zabawa pod tytułem przekop mierzei wiślanej, która polega na przekopywaniu różnych pagórków, co ciekawe, można przekopywać mierzeję w różnych miejscach na ziemi i to myślę jest najfajniejsze ;D

Pozdrawiamy Was serdecznie :)

Rafik, Aga i Marcin

 

sniezka.JPG

radosc.JPG

plazing.JPG

przekop.JPG

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • Anula changed the title to Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.

Wczoraj otrzymałam bardzo smutną wiadomość,że Tofik wczoraj odszedł za TM {*}

Pani Bogusiu, Tofik dziś od nas odszedł. Przestał jeść, sikał krwią i nie miał siły się podnieść i ustać na nogach. Byliśmy co dwa dni u weterynarza, były kroplówki, leki i weterynarz stwierdził, że cierpi i nie ma dla niego ratunku. Siadły nerki i przewód pokarmowy. Miał bardzo złe wyniki i okazało się, że ma nieoperacyjnego raka wątroby. Podjęliśmy decyzję o uśpieniu, za argumentami weterynarza. Zostanie z nami na zawsze, póki my żyjemy. Nie chcemy na razie kolejnego psa. Wszyscy w domu płaczemy, odszedł członek rodziny, ale Tofik już nie cierpi.
Łukasz D.
313471720_594277662457717_3389073986331223756_n.jpg.c2ffbeb4821f85a344ebdcc999cfde81.jpg
 
ŻEGNAJ KOCHANY PIESKU...
                                                                       zawieszka-serce-9-cm-do-znicza-zniczy-duza-2-hurtownia-majka-wroclaw.jpg.3725f269df661608651b1840f2591228.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...