Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

Chciałabym, żeby Mika trafiła do takiej osoby jak pani Basia. Niestety, jeżeli chodzi o adopcję, to Mika na razie nie ma szczęścia. Cieszy fakt, że Duni się udało, że żyje spokojnie, bezpiecznie, bez presji i wygórowanych wymagań ze strony swojej opiekunki.      

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, hop! napisał:

Chciałabym, żeby Mika trafiła do takiej osoby jak pani Basia. Niestety, jeżeli chodzi o adopcję, to Mika na razie nie ma szczęścia. Cieszy fakt, że Duni się udało, że żyje spokojnie, bezpiecznie, bez presji i wygórowanych wymagań ze strony swojej opiekunki.      

Pięknie to wszystko ujęłaś w jednym poście.

Tak sobie myślę,że Dunia jak i my mamy niesamowite szczęście.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wiadomości z domku Duni :)
Świątecznie pozdrawiam i Ciebie i Twoja Siostrę
Udało mi się zrobić zdjęcie Duni prawie w domu czyli,jak do niego wchodzi. Ma ocieplone wejście i domeczek w głębokiej szafce. A że nie spieszno jej do spania że mną, wstawiłam jej grzejnik olejowy. Kochamy się bardzo, wciąż bezdotykowo. Obserwuje rytuały domowe i coraz mniej panikuj. Ładnie je mokre z "Doliny Noteci"
Jest ruchliwa i wesoła.
W załączeniu dzisiejsza fotka

553745435_WhatsAppImage2018-12-23at21_50_34.jpeg.0331c975272394aa1bcecf61c8e16c15.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dunia już zaczyna wierzyć człowiekowi,że już nigdy nie skrzywdzi jej.Malutkie kroczki robi i to jest najwspanialsze.

Teraz dla Duni będzie bardzo ciężki okres do przetrwania zbliża się Sylwester i te nieszczęsne fajerwerki.Podejrzewam,że Dunia przejdzie koszmarnie te dni bo ma w sobie 11szt.śrutu i pamięta,że ktoś do niej strzelał.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Anula napisał:

Dunia już zaczyna wierzyć człowiekowi,że już nigdy nie skrzywdzi jej.Malutkie kroczki robi i to jest najwspanialsze.

Teraz dla Duni będzie bardzo ciężki okres do przetrwania zbliża się Sylwester i te nieszczęsne fajerwerki.Podejrzewam,że Dunia przejdzie koszmarnie te dni bo ma w sobie 11szt.śrutu i pamięta,że ktoś do niej strzelał.

Masz rację Anulko.U psiaków lękliwych  i z bagażem złych doświadczeń z przeszłości właśnie takie kroczki cieszą najbardziej :)

Na szczęście dom jest na uboczu i z tego co wiem,to sąsiedzi tam nie strzelają, bo to starsi ludzie.Mam nadzieję,że i tym razem tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Masz rację Anulko.U psiaków lękliwych  i z bagażem złych doświadczeń z przeszłości właśnie takie kroczki cieszą najbardziej :)

Na szczęście dom jest na uboczu i z tego co wiem,to sąsiedzi tam nie strzelają, bo to starsi ludzie.Mam nadzieję,że i tym razem tak będzie.

No i za to trzymam kciuki aby był spokój.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Anula napisał:

No i za to trzymam kciuki aby był spokój.

 

8 godzin temu, Tola napisał:

Dunia robi malutkie kroczki na drodze ku normalnemu zyciu, ale jakże ważne to kroczki!

Cudnie wiedzieć sunieczkę w domowym zaciszu.

Oby nadchodzący Sylwester okazał się tym spokojnym!

Dzisiaj otrzymałam takie wiadomości od Pani Basi:

Dunia przygląda się z rozsądkiem, a nie z paniką.
Na zdjęciu ma niepewną minę, to reakcja na aparat.
Później usiadłam koło niej i było głaskanie. Po chwili odeszłam, a ona została na kanapie. Kilkakrotnie wchodziła i schodziła. Dzisiaj już też.

Pytałam także o sylwestrowe fajerwerki i otrzymałam taką odpowiedź:

Zwykle mały kaliber i to dalej ode mnie.
Nie będę użerać się z idiot...... Zajmę się Dunią.
Zamkniemy się w domu. Rolety dobrze wygłuszają.
A moje pozostałe psy nie boją się.
Damy radę  :-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Bogusik napisał:

 

Dzisiaj otrzymałam takie wiadomości od Pani Basi:

Dunia przygląda się z rozsądkiem, a nie z paniką.
Na zdjęciu ma niepewną minę, to reakcja na aparat.
Później usiadłam koło niej i było głaskanie. Po chwili odeszłam, a ona została na kanapie. Kilkakrotnie wchodziła i schodziła. Dzisiaj już też.

Pytałam także o sylwestrowe fajerwerki i otrzymałam taką odpowiedź:

Zwykle mały kaliber i to dalej ode mnie.
Nie będę użerać się z idiot...... Zajmę się Dunią.
Zamkniemy się w domu. Rolety dobrze wygłuszają.
A moje pozostałe psy nie boją się.
Damy radę  :-)

Coraz to lepsze wiadomości o naszej Duni czytam.Tak sobie myślę,że Dunia pod wpływem zimy, zimna może się zmieni i bardziej przekona się do p.Basi bo przecież Dunia uwielbia ciepełko.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

Coraz to lepsze wiadomości o naszej Duni czytam.Tak sobie myślę,że Dunia pod wpływem zimy, zimna może się zmieni i bardziej przekona się do p.Basi bo przecież Dunia uwielbia ciepełko.

Właśnie też o tym pisałam p.Basi,że te zimne i ponure dni wpływają pozytywnie na ich relacje :)

Link to comment
Share on other sites

Widać ,że mała otwiera się na swoją opiekunkę. Jak każde lękliwe stworzenie potrzebowała na to o wiele więcej czasu niż inne otwarte i normalne psiaki. Cieszą takie wieści. Trzymam kciuki aby te postępy był cały czas. Może za rok Pani napisze ,że Duśka już bez strachu przebywa z nią cały czas w pokoju? Oby. za to trzymam mocno kciuki! :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rany Julek,

Wiadro pokory i cierpliwości ma Pani Basia. I taką mikrospostrzegawczość psich zachowań.

A ja się zastanawiam i niecierpliwie kiedy mój psiak za którymś razem nie rozumie komendy .

Aż mi wstyd.

Trzymam kciuki i podziwiam empatię, konsekwencję i cierpliwość Pani Basi.

Wszystkiego co Najlepsze w Nowym Roku  i jeszcze dłużej

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, b-b napisał:

Widać ,że mała otwiera się na swoją opiekunkę. Jak każde lękliwe stworzenie potrzebowała na to o wiele więcej czasu niż inne otwarte i normalne psiaki. Cieszą takie wieści. Trzymam kciuki aby te postępy był cały czas. Może za rok Pani napisze ,że Duśka już bez strachu przebywa z nią cały czas w pokoju? Oby. za to trzymam mocno kciuki! :D

Bogduniu,mamy taką nadzieję i najważniejsze,że wiary nie traci p.Basia - wspaniała opiekunka Duni ! :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

Rany Julek,

Wiadro pokory i cierpliwości ma Pani Basia. I taką mikrospostrzegawczość psich zachowań.

A ja się zastanawiam i niecierpliwie kiedy mój psiak za którymś razem nie rozumie komendy .

Aż mi wstyd.

Trzymam kciuki i podziwiam empatię, konsekwencję i cierpliwość Pani Basi.

Wszystkiego co Najlepsze w Nowym Roku  i jeszcze dłużej

 

Dziękujemy za życzenia :) Pani Basia to wyjątkowa osoba i zaraz to wiedziałam po naszych pierwszych rozmowach w sprawie adopcji Duni.Utwierdziłam się jeszcze bardziej,jak byłyśmy z Anulą latem w odwiedzinach.Takich wyjątkowych ludzi  z taką empatią,pokorą i bezwarunkową miłością,rzadko się w życiu spotyka.Czasami jednak cuda się zdarzają,tak jak w przypadku właśnie tej adopcji....:)

Link to comment
Share on other sites

Kochani,przed chwilą otrzymałam od p.Basi zdjęcia i ze wzruszenia się popłakałam :)To ogromny krok do przodu zważywszy,że do niedawna nie było mowy o tak bliskim kontakcie,a także spaniu na wersalce. Sami zobaczcie....:)

1991844507_WhatsAppImage2018-12-31at18_08_12.jpeg.7ccafa8da9e6a1f5c99fbadba9fb4879.jpeg

Było też trochę zabiegów pielęgnacyjnych :)

2083185009_WhatsAppImage2018-12-31at18_08_53.jpeg.c3a35f5695456dd4240d792b43b2f7c1.jpeg

I na koniec nie było ucieczki do swojej azylowej budki tylko pozostanie na wersalce :)

1702915582_WhatsAppImage2018-12-31at18_09_41.jpeg.f0dd82d72a2d01470c0c05a28548b017.jpeg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...