Jump to content
Dogomania

Klara odeszła za TM. Żegnaj sunieczko. Klara po prawie trzech latach znalazła dom. Bardzo dziękujemy za pomoc. Naprawdę wychodzę????? Nie żartujecie???? I mam imię Klara ????


Jo37

Recommended Posts

i ja dołączam do grona wzruszonych.. ile psów schroniskowych ma takie właśnie oczy? wszystkie, które straciły już nadzieję, czyli dziesiątki tysięcy. 

nie czekają już na nic, wiedzą, że nie warto ;(

Klara ma wyjątkowe szczęście, dobrze, że chociaż ona.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunia bardzo grzeczna, łagodna. Jest nieco zdezorientowana, ale ciekawa wszystkiego. Trudno jej było zrobić jakieś sensowne zdjęcie, bo idzie wciąż z nosem przy ziemi, węszy, węszy i węszy. 

Koszty wet będę znała po weekendzie, bo dzisiaj wet był na kursie i asystent mi suńkę wydawał.

Ona w schronisku była minimum 9 lat... wg informacji na ostatnim szczepieniu z 3 stycznia ma ok. 10 lat.

Kiedy zostawiłam ją w boksie i za jakiś czas poszłam sprawdzić jak się miewa to zastałam sunię... zwiniętą w kłębek śpiącą na betonie:( ona nie wie co to buda z siankiem:( Ale dowie się na pewno, kolega ją nauczy wszystkiego:)

Sunia jest chuda... przy głaskaniu wyczuwa się kręgosłup. Zastanawiam się czy to nie sprawa tych szmerów w sercu (przy niewydolności serca psy czasem chudną), poobsewujemy czy jest jakiś kaszel itd. Zastanawiam się czy nie warto by suni zrobić podstawowego badania krwi.

Pierwsze fotki:

ebc0efa4e3c70a2dgen.jpg

02309dc38d21dee4gen.jpg

100dcabcbe3cc5e0gen.jpg

9cdfd6540945b61fgen.jpg

9cb6b14d3337d6a5gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Ojej :( 9 lat spania na betonie?! ;((

U nas niestety więcej psów niż miejscówek w budach.

 Jak ona przetrwała te zimy w nieogrzewanym boksiehttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Tak bardzo chciałoby się przywrócić suni ten stracony czashttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Co do chudości to nie widać na zdjęciach, moja seniorka była chudsza, klatka jej wyszła, mięśnie zanikły, ale była 16+++ (wiek), chyba psy tyją do pewnego wieku, a potem jak nie utyly,wcześniej, to widać szkielet, ale karmiłam normalnie, bez extra, żeby nie było jej ciężko dźwigać, ta jednak potrzebuje dobrego żywienia, jadła pewno byleco

Edit. U tej psinki widać dość szerokie żebra, to chyba starszym psom tak się robi,jak jakaś odma

Edit2 na pewno trzeba ją odżywić porządnie, oby te szmery były niegrozne

Link to comment
Share on other sites

Chwilkę poczekajcie z badaniami,niech Klara nacieszy się wolnością a przede wszystkim zieloną trawą,której nie znała przez tyle lat.Zostało to jej zabrane,a przecież dla zwierząt to jest ich cały świat.

Murko,piszesz o sianie w budach.Może by zmienić na słomę bo często siano uczula,skóra może być podrażniona,oczy i nos.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎1‎/‎4‎/‎2018 o 18:58, uxmal napisał:

Jej oczy, zmarszczone czoło- cała ona to.... płakać się chce albo i wyć z rozpaczy.

Tak.....szacunek dla Was.

Witaj,Klaruniu w wolnym świecie...

(nieczęsto się wzruszam,ale...)

Link to comment
Share on other sites

Sunia przetrzymała całą noc i rano zrobiła wszystko co trzeba na spacerku:) To niesamowite, byłam pewna, że nie będzie mieć oporów, żeby załatwić się w boksie. Chodzi na smyczy jak nakręcona, wszystko ją interesuje, tyle zapachów!

Zaczyna się uśmiechać:) nawet zaszczyciła mnie delikatnym, nieśmiałym jeszcze machaniem (jeszcze opuszczonego) ogonka:) Z boksu cały czas mnie obserwuje, nie spuszcza ze mnie oczu, przechodząc wciąż muszę jej przypominać, że też zaraz - jak inne psiaki - wyjdzie na spacer. Patrzy tak jakby bała się, że o niej zapomnę.

 

Anula, słoma to pozostałość po zbożu, które jest pryskane od wszystkiego co się tylko da, więc nie wiem czy jest lepsze... Poza tym słoma jest twardsza, ostra i mniej przyjemna niż siano, które jest miękkie. Cały czas stosujemy siano i mieliśmy 2-3 przypadki podejrzenia, że pies miał na nie uczulenie. Nigdy nie było podrażnienia nosa ani oczu.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Zaczyna się uśmiechać:) nawet zaszczyciła mnie delikatnym, nieśmiałym jeszcze machaniem (jeszcze opuszczonego) ogonka:) Z boksu cały czas mnie obserwuje, nie spuszcza ze mnie oczu, przechodząc wciąż muszę jej przypominać, że też zaraz - jak inne psiaki - wyjdzie na spacer. Patrzy tak jakby bała się, że o niej zapomnę.

Bajka reaguje w identyczny sposób; do tej pory w domu cichutka i spokojna, czeka tylko kiedy wyjdzie na spacer i wtedy jest bardzo ożywiona, rozbiegana, zainteresowana otoczeniem, ciągle z nosem przy ziemi buszuje w trawie. Aż przyjemnie patrzeć jak sunia jest wtedy szczęśliwa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Murka napisał:

Klara już korzysta z budy:)

Dzisiaj zaczepiała już psa do zabawy:)

Rozkręci się dziewczyna. Zobaczy, że to nie tam gdzie była, że więcej może, że ma lepiej.

Wspaniale,że się otwiera :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...