Jump to content
Dogomania

Klara odeszła za TM. Żegnaj sunieczko. Klara po prawie trzech latach znalazła dom. Bardzo dziękujemy za pomoc. Naprawdę wychodzę????? Nie żartujecie???? I mam imię Klara ????


Jo37

Recommended Posts

Byłam dziś w lecznicy i pytałam o wyniki Klary, wet mi je wysłał na maila, ale coś do mnie nie doszły. Jutro poproszę o wysyłkę na innego maila. W każdym razie biochemia jest wzorowa, ale w morfologii trochę nieprawidłowości. Wet mówi, że to wygląda jakby sunia się źle czuła (np. z powodu jakiejś infekcji) i była lekko odwodniona. U niej żadnych objawów niepokojących nie ma (wymiotów, biegunki itd.), zachowuje się też normalnie. Wet powiedział, że to co jest nie kwalifikuje się do leczenia, ale dobrze byłoby za ok. 3 tygodnie powtórzyć samą morfologię.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie mam jeszcze faktury za Dolfos Arthrofos, jak bedę mieć to wrzucę i doliczę do następnego miesiąca.

 

Rozliczenie Klary za marzec:

Stan konta na 28 luty wynosił -328 zł

+328 zł Jo37

+150 zł Fundacja ZEA

+35 zł Tianku

+150 zł Fundacja ZEA

-372 zł hotelowanie 1-31.03

-65 zł badanie krwi

-15 zł przejazd do lecznicy

Stan konta na 31 marzec wynosi -117 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2019 o 20:38, Murka napisał:

Miałam dzisiaj telefon w sprawie Klary... ale aż z Suwałk (Suwałek?)... pani trochę przerażona odległością, ale ma się zastanowić.

Ojej... To oby zastanowiła się dobrze i coś z tego wyniknęło.
Mogę coś zmienić w ogłoszeniu, nawet miasto, ale to dopiero z tydzień temu przerzuciłam z Rzeszowa do Suwałek <<click>>

Link to comment
Share on other sites

Wet powiedział, że wysoki poziom neutrofilów pałeczkowatych wskazuje na jakiś ropień itp. Obejrzałam i obmacałam sunię, ale nic nie znalazłam, żadnego guzka... Na zębach ma dużo kamienia, ale nie widzę, żeby coś się tam poza tym działo. Sunia dzisiaj chodzi z opadniętym ogonkiem, trochę sztywno, zaczyna być widać, że się źle czuje:(

Wet powiedział, że jeśli nic się nie znajdzie zewnętrznie, to pozostają badania obrazowe: USG i RTG. 

Link to comment
Share on other sites

 

6 minut temu, Murka napisał:

Wet powiedział, że wysoki poziom neutrofilów pałeczkowatych wskazuje na jakiś ropień itp. Obejrzałam i obmacałam sunię, ale nic nie znalazłam, żadnego guzka... Na zębach ma dużo kamienia, ale nie widzę, żeby coś się tam poza tym działo. Sunia dzisiaj chodzi z opadniętym ogonkiem, trochę sztywno, zaczyna być widać, że się źle czuje:(

Wet powiedział, że jeśli nic się nie znajdzie zewnętrznie, to pozostają badania obrazowe: USG i RTG. 

Kasiu - umawiaj Klarę na te badania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2019 o 17:46, Jo37 napisał:

Tysiu - zmień  proszę ogłoszenie z Suwałk na Katowice lub inne miasto w rozsądnej odległości od Murki ( Warszawa, Opole ) .

 

Wydaje mi się, że Klara na obydwa miasta ma ogłoszenia, ale mogę podmienić. Długi czas ogłaszałam ją na Lublin.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Wydaje mi się, że Klara na obydwa miasta ma ogłoszenia, ale mogę podmienić. Długi czas ogłaszałam ją na Lublin.

Tysiu - można zamienić na Piaseczno ( to pod Warszawą). Chodzi mi o to, że szkoda Twojej pracy.

W tak odległym miejscu domu nie znajdziemy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klara była dziś na badaniach w lecznicy. Żadnych guzków nie ma, ale i tak nie jest dobrze. Przede wszystkim ma koszmarne zwyrodnienia w kręgosłupie i to na całej długości. Wet powiedział, że nie widział jeszcze czegoś takiego. Pokazywał nam na zdjęciu i faktycznie kiepsko to wygląda. 

Druga poważna sprawa to serce - jest ewidentnie zmienione chorobowo, choć osłuchowo nie słychać, aby było coś nie tak. Pewnie stąd ten kaszel, który pojawiał się co jakiś czas u suni.

Są też powiększone węzły chłonne śródpiersiowe oraz powiększona śledziona. Węzły - wiadomo - potwierdzają wyniki krwi (stan zapalny), a śledziona powiększa się kiedy w organizmie toczy się jakaś infekcja, najczęściej wirusowa. Narząd ten "zbiera" wszystkie "śmiecie" z organizmu.

Wet nie znalazł jednoznacznej przyczyny stanu zapalnego u suni. Zmiany w kręgosłupie raczej nie powodują takich rzeczy, ale przy bardzo silnych zmianach chorobowych może się tak zdarzyć. Innych przypuszczeń nie ma, więc prawdopodobnie problem tkwi w kręgosłupie. 

Klara dostała leki: antybiotyk i steryd. Za ok. trzy tygodnie trzeba będzie znów skontrolować morfologię czy jest poprawa.

Steryd sunia dostała jednorazowo, wet mówi, że póki sunia nie ma problemu z poruszaniem się, nie ma potrzeby podawać jej tabletek przeciwzapalnych/przeciwbólowych. Antybiotyk mam pociągnąć tydzień.

Na serce wet zalecił Lotensin.

Badania (USG, RTG) oraz zastrzyki kosztowały w sumie 180 zł - rachunek wrzucę później.

Lotensinu mam trochę, więc na jakiś czas wystarczy, antybiotyk będę musiała dokupić małe opakowanie, bo tego co mam (zostało po Maxie) starczy na 4 dni.

 

Mam nadzieję, że suni leki pomogą, bo martwię się o nią bardzo. Od ostatniej wizyty w lecznicy (miesiąc temu) Klara schudła 3 kg, teraz waży równe 30 kg.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Murka napisał:

Echo serca zawsze można zrobić, ale trzeba w tym celu jechać do Lublina.

Tola ma sprawdzić czy nie można zrobić echa w Zamościu. 

Jeżeli wet nie widzi konieczności to na razie nie będziemy chyba robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...