Jump to content
Dogomania

Klara odeszła za TM. Żegnaj sunieczko. Klara po prawie trzech latach znalazła dom. Bardzo dziękujemy za pomoc. Naprawdę wychodzę????? Nie żartujecie???? I mam imię Klara ????


Jo37

Recommended Posts

9 minut temu, Anula napisał:

Tam przeważnie psy wiszą na łańcuchach.Nie chcę aby Klara spędziła swoje ostatnie lata na łańcuchu.

przewaznie co nie znaczy ze wszystkie ...nie wiadomo chyba ? czy Pan chcial Klare na lancuch...

wiem ze macie rozne doswiadczenia z adopcjami i zwrotami z adopcji ale kazdemu bez wzgledu na rejon zamieszkania czy czasem inne warunki niz zlote klamki trzeba dac szanse..

moja kolezanka psiara od dziecka marzyla o dogu od dawna zakochala sie w ogloszeniu pewnego psa mlodego z pewnej fundacji zadzwonila i uslyszala pytanie czy miala Pani kiedys doga? i nawet nie dostala szansy na wizyte ankiete i rozmowe.... na wstepie skreslona ( a pies stal sie dorosly i wisial caly czas jako pies do adopcji)

a ja jak szukalam psa do adopcji to tez na wstepie rozmowy do widzenia bo nie mam ogrodzenia szczelnego (mam polaczony z padokiem dla koni) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tianku napisał:

przewaznie co nie znaczy ze wszystkie ...nie wiadomo chyba ? czy Pan chcial Klare na lancuch...

wiem ze macie rozne doswiadczenia z adopcjami i zwrotami z adopcji ale kazdemu bez wzgledu na rejon zamieszkania czy czasem inne warunki niz zlote klamki trzeba dac szanse..

moja kolezanka psiara od dziecka marzyla o dogu od dawna zakochala sie w ogloszeniu pewnego psa mlodego z pewnej fundacji zadzwonila i uslyszala pytanie czy miala Pani kiedys doga? i nawet nie dostala szansy na wizyte ankiete i rozmowe.... na wstepie skreslona ( a pies stal sie dorosly i wisial caly czas jako pies do adopcji)

a ja jak szukalam psa do adopcji to tez na wstepie rozmowy do widzenia bo nie mam ogrodzenia szczelnego (mam polaczony z padokiem dla koni) 

 

 

 

Akurat ja mam inne zdanie.Jestem przeciwna łańcuchom dlatego tylko z tego względu się odezwałam.Natomiast nie wydałabym do domu bez ogrodzenia psa.Sama kiedyś budowałam dom i w pierwszym rzędzie stawialiśmy płot aby pies był bezpieczny.Robimy wizyty i m.in.sprawdzamy ogrodzenie aby pies nie mógł się przedostać na zewnątrz.Poszukiwania psa nakładają ogromne koszta i ogrom ludzi,którzy zaangażowani są w poszukiwanie.O to tu chodzi.

Link to comment
Share on other sites

lancuchom to chyba kazdy z nas tu jest przeciwny chociaz patrzac na nowa mode "kojcowo-klatkowa" to nie wiem co lepsze...

a co do ogrodzenia to nie kazdy pies to uciekinier...:) moj nie opuszcza posesji nawet przy otwartej furtce bo tak zostal nauczony

oby Klarci sie poszczescilo dobrze ze jest odzew z ogloszen 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tam przeważnie psy wiszą na łańcuchach.Nie chcę aby Klara spędziła swoje ostatnie lata na łańcuchu.

Tego nikt nie chce. Klara pojedzie tylko do takiego DS, który zagwarantuje jej dobre warunki.

Od tego są wizyty przed- i po-adopcyjne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Murka napisał:

Dzisiaj odezwała się pani, która dzwoniła wcześniej. Klara nie daje jej spokoju:)

Trochę porozmawiałyśmy i pani prawdopodobnie przyjedzie, żeby poznać suńkę na żywo:)

No to zobaczymy. Też jestem ciekawa skąd jest pani.

Link to comment
Share on other sites

To ta pani z Podkarpacia. Skąd dokładnie nie wiem, nie pytałam, rozmawiałyśmy głównie o Klarze. W każdym razie pani szuka psa na kanapę (dosłownie tak to ujęła). No i martwiła się czy Klarze by to odpowiadało;) zapewniłam ją, że Klarze baaardzo się spodoba:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ogłaszam Klarę na podkarpackie. W podkarpackim mam parę zaufanych znajomych, stąd też zaryzykowałam z tą okolicą. Cieszę się, że jest odzew i trzymam kciuki :-)

Sama ostatnio znalazłam parę fajnych, naprawdę fajnych domów w podkarpackim... nie ma co od razu uważać, że jak Podkarpacie to już pies wyląduje na łańcuchu... we Wrocławiu, w samym centrum ostatnio też było parę interwencji, bo ktoś znęcał się nad psem... nie ma reguły, wszędzie są ludzie i ludziska.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2019 o 21:50, Murka napisał:

To ta pani z Podkarpacia. Skąd dokładnie nie wiem, nie pytałam, rozmawiałyśmy głównie o Klarze. W każdym razie pani szuka psa na kanapę (dosłownie tak to ujęła). No i martwiła się czy Klarze by to odpowiadało;) zapewniłam ją, że Klarze baaardzo się spodoba:)

I na czym stanęło? Pani ma odezwać się, potrzebuje jeszcze czasu?

Link to comment
Share on other sites

Niestety pani się nie odezwała do tej pory... chyba nic z tego nie będzie:(

 

Rozliczenie Klary za luty:

Stan konta na 31 styczeń wynosił -239,50 zł

+239,50 zł Jo37

+35 zł Iwona K.

-336 zł hotelowanie 1-28.02

-15 zł odrobaczenie

-12 zł Fiprex

Stan konta na 28 luty wynosi -328 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jo37 prosiła, żeby zrobić Klarze kontrolne badanie krwi, więc dzisiaj podjechaliśmy z sunią do lecznicy. Wyniki powinny być dziś wieczorem lub jutro. Przy okazji wet zbadał stawy suni i tak jak przypuszczałam - bardzo wskazany jest dla niej preparat na stawy, ponieważ na ten moment już chrupie w łokciu w przedniej łapie i jest ograniczona ruchomość w stawie biodrowym łapy tylnej.

Sunia na razie nie ma problemów z chodzeniem, nie utyka, ale w zimie miewała czasami sztywny chód, jakby ją coś bolało. 

Zważyliśmy sunię - waży 33 kg.

Badanie krwi kosztowało 65 zł (na fakturze jest 77 zł, bo 12 zł to leki dla innego psa):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/85e8a9c4f09bbc3b

Link to comment
Share on other sites

Ojej, sypie się Klarusia... Oby wyniki badań było dobre.

Wśród preparatów na stawy polecono mojemu psu wyciąg z róży i MSM preparat z GameDoga. Akurat po konsultacji z wetem, daję mu jedynie wyciąg z róży i i Aniflex, aaaa no i stosuję dietę, bo ma skłonności do tycia, a nadwaga nie sprzyja chorym stawom. Tak piszę tylko, bo może się komuś to przyda :-) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

A jaki preparat wet zaleca?

Najtańszy jest Dolfos Artfrofos - 90 tabl. kosztuje 35 zł. On zawiera chondroitynę i glukozaminę. Testuję go od lat i działa. Ten preparat opłaca się kupić u naszego weta.

Z droższych jest cała masa do wyboru i taniej wychodzi zakup w necie.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Murka napisał:

Najtańszy jest Dolfos Artfrofos - 90 tabl. kosztuje 35 zł. On zawiera chondroitynę i glukozaminę. Testuję go od lat i działa. Ten preparat opłaca się kupić u naszego weta.

Z droższych jest cała masa do wyboru i taniej wychodzi zakup w necie.

Murko podeślij mi proszę nr konta bo nie wiem czy mam aktualny... 

przeleję pieniążki na ten preparat 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...