Jump to content
Dogomania

Klara odeszła za TM. Żegnaj sunieczko. Klara po prawie trzech latach znalazła dom. Bardzo dziękujemy za pomoc. Naprawdę wychodzę????? Nie żartujecie???? I mam imię Klara ????


Jo37

Recommended Posts

1 godzinę temu, ipw74 napisał:

Jest lepiej niż się spodziewaliśmy :) Jak piszę w poprzednim poście, podobno spokojniutko leży sobie na tylnym siedzeniu, a przecież jedzie z człowiekiem, którego nie znała wcześniej. Podobno na początku było trochę stresu, tzn. Klara chciała przesiadać się do samochodu p. Kasi (Murki), ale bardzo szybko się wyciszyła. 

Dzięki za wiadomości.Oby szczęśliwie dojechali.ipw74 pisz koniecznie jak odbierasz naszą Klarunie i jak Klara odbiera Was.Wszyscy zapewne tu czekamy z niecierpliwością.Ogromnie cieszę się,że Klarcia lada moment pozna Was i nowy dom,już na zawsze ten prawdziwy nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ipw74 napisał:

Klara u nas. Największe zainteresowanie: kot :) Mama i ja nie istniejemy jak na razie, mimo że już ją głaskałyśmy, chciałyśmy dłużej "pomiziać," ale Klara zdecydowanie jest zainteresowana Lunką i nasze mizianie na razie nie jest tak atrakcyjne, jak inny gatunek :) Oczywiście prześlę zdjęcia.

Jestem Panu Waldkowi ogromnie wdzięczna za tak miłą i dla Klary naprawdę bezstresową jazdę. Okazuje się, że Pan ma Rodzinę 3 bloki dalej, więc jest duża szansa, że Klara będzie się z Panem też widywać. 

Kończę, będę jednak próbowała zainteresować Klarcię też może parówką (na początku w ogóle nie interesowała jej!) albo chrupkami (karmą). 

Bardzo dziękuję Pani Kasi (Murce) i Pani Joannie za pomoc w odnalezieniu Kogoś, kto wypełni nam tę przysłowiową już pustkę, o której wielu nie wie, że ją ma w sercu. Uściski dla Wszystkich Dwu- i Czworonożnych Przyjaciół, oczywiście, jak mówi właśnie Klara, razem z kotami :) 

                  764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Nadziejka napisał:

nasze mizianie na razie nie jest tak atrakcyjne, jak inny gatunek

To naturalne, proponuję zaczekać, aż ona poprosi o mizianie. Sunia niekoniecznie ma dobre skojarzenia z dotykiem człowieka, a poza tym każdy pies, wchodząc w nowe środowisko, nie oczekuje, aby  "gospodarze", ludzcy czy zwierzęcy, okazywali serdeczność na dzień dobry nowemu dorosłemu osobnikowi. To przybysz, w myśl psich norm obyczajowych,  powinien starać się o względy gospodarzy. Wyjątkiem  w pewnym stopniu są tylko małe szczeniaki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ipw74 napisał:

Już podchodzi do mnie i mnie stuka w nogi, i chce, żeby z nią rozmawiać i głaskać.

I doskonale, że tak szybko! Ona chce zrozumieć jakie zachowanie daje jej bezpieczeństwo. Najlepsza pora, aby uczyć znaczenia potrzebnych słów - np jak sama podchodzi, to powiedzieć np.  "Klara, dobrze, dobrze" albo "Klara, wróć, dobrze,  dobrze" - byle zawsze to samo słowo, które szybko będzie dla niej znaczyło "jestem blisko, pochwalą mnie, pogłaszczą, dadzą smakol" - nauczy się dzięki temu swojego imienia i powrotu na zawołanie, a to już pierwszy krok do większej wolności na spacerach.

Panie z reguły mówią miększym głosem, nie o tak niskiej, a więc dla psa mniej grożącej tonacji, to i pańcię najpierw za pańcię wybrać bezpieczniej:-) Męski głos zdecydowanie bardziej przypomina głuche, grożące warczenie - ale i na to jest sposób - panowie na początek mogą mówić szeptem do zwierzątka.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No to rozliczenie końcowe Klary:)

 

Stan konta na 30 wrzesień wynosił -25 zł

+25 zł Jo37

+150 zł Fundacja ZEA

+35 zł Iwona K.

-384 zł hotelowanie

-15 zł odrobaczenie

-12 zł Fiprex

-80 zł transport do Niska (dzięki uprzejmości p. Waldka trasa Nisko-Zgierz, czyli ponad 300 km, jest gratis:))

Pozostałość po hotelowaniu Klary wynosi -306 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...