Jump to content
Dogomania

Piesek z raną w oku, bardzo potrzebuje naszej pomocy.. pomożemy prawda :) :)


Recommended Posts

29 minut temu, Lola90 napisał:

Bou, tam podstawowe sprawy związane z psiakiem sa opisane.

"To jest piesek o imieniu "Luluś", jego historia nie jest mi całkowicie znana. Został przeze mnie znaleziony na ulicy, błąkający sie, bardzo zaniedbany i wychudzony z uszkodzoną przednią łapką. Postanowiłam pomóc tej biednej istocie i przygarnęłam go do domu. Teraz po kilku tygodniach piesek ("Luluś" tak mu dałam na imię) jest już w nieco lepszej formie, jednak łapka nadal wymaga leczenia i rehabilitacji. Luluś był juz na kilku wizytach u weterynarza, został odrobaczony oraz zaszczepiony. Jednak aby wrócił do pełni zdrowia potrzebne jest dalsze kosztowne leczenie. Szczególnie chodzi o chorą łapkę którą wcale tak łatwo i szybko nie da się wyleczyć. Piesek chodzi, a raczej nazwałabym to że skacze o trzech łapkach mając tą jedną ciągle uniesioną w górze. Liczę na pomoc i mam nadzieje że wróci jak najszybciej do zdrowia i nadal będzie się mógł cieszyć swoim pieskim życiem."

Nie,nic nie jest napisane.

TO są podstawowe infortmacje:

"Dokumentacja medyczna (co właściwie jest z łapką,co trzeba leczyć,miasto,lecznica etc...jakiś podpis I pieczątka?)"

I na tym kończę rozmowę,bo ten wątek dotyczy innych spraw.psów,pieniędzy.Pozdrawiam.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Lola90 napisał:

Bou, tam podstawowe sprawy związane z psiakiem sa opisane. Wpłacanie pieniędzy jak to ujęłaś "w ciemno" nie jest ryzykowne, bo tu nie chodzi kto wiecej i ile da, tylko każda złotówka się liczy i można wpłacać anonimowo. Oczywiście nie nalegam, pomoc to kwestia sumienia i własnej chęci niesienia pomocy.

bou ma rację. Pod linkiem nic nie jest wiarygodnie opisane. A co do chęci niesienia pomocy, to wszyscy na tym wątku taką chęć i pomoc już wykazali pomagając Maksiowi.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Lola90 napisał:

Tu też przydałaby się pomoc, każdy pies to istota żywa, nie tylko wybranym się należy. Bądźmy sprawiedliwi i pomagajmy innym też. Trochę pomocy już jest, ale czy można liczyć na pomoc miłośników psów z tego forum? Pokażcie że można. Luluś liczy na Was.

http://www.dogomania.com/forum/topic/345469-postaw-lulusia-na-nogi/

Dziękuję.

Jeżeli masz na imię Karolina to:

Karolina,pieniądze są jak zwykle wyżebrane od sporej grupy osób.Aby je podzielić trzeba naprawdę zastanowić się aby było to uczciwe i przyznane bardzo potrzebującemu psiaczkowi (psiaczkom).

Z Twojego założonego wątku i tematu nic nie wynika.Potrzebny jest szerszy opis sytuacji,zdjęcia, dokumentacja leczenia,bliższe dane gdzie psiak jest leczony i rokowania.

Nie masz się co obrażać,po prostu sprawdzamy,jesteśmy ostrożni,ponieważ naciągaczy nie brakuje także na Dogo.

Link to comment
Share on other sites

Ciocia anica kochana

 dziekuje za pytanie

Aniu podziel jak tylko uwazasz

 moja suma to byla malutenka

 wiec nie moge sie wypowiadac

 Bardzo sie ciesze ze Maksiuteczek ma sie dobrze

pozdrawiam pooozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Nie masz się co obrażać,po prostu sprawdzamy,jesteśmy ostrożni,ponieważ naciągaczy nie brakuje także na Dogo. 

Dokładnie , jak się boicie o własne fundusze, nie wpłacajcie, tak jak pisałam to kwestia własnego sumienia. Można ufac, wierzyć w taką zbiórkę lub nie.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Lola90 napisał:

Dokładnie , jak się boicie o własne fundusze, nie wpłacajcie, tak jak pisałam to kwestia własnego sumienia. Można ufac, wierzyć w taką zbiórkę lub nie.

Karolina tu nie chodzi o sumienie bo każdy z dogomaniaków je posiada,wystarczy spojrzeć na linki do wątków.Tu chodzi o wiarygodność.Wystarczy wstawić zdjęcia karty informacyjnej z leczenia i Lecznicy,w której psiak jest leczony,wtedy pomoc jest o wiele skuteczniejsza i ma szansę o wiele większego powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Lola90 napisał:

Dokładnie , jak się boicie o własne fundusze, nie wpłacajcie, tak jak pisałam to kwestia własnego sumienia. Można ufac, wierzyć w taką zbiórkę lub nie.

Lola90 głupoty piszesz. To nie strach ani sumienie tylko rozsądek. Próbujesz na ckliwy text naciągnąć ludzi a wręcz próbujesz wymuszać. Bądź wiarygodna i podaj namiary i informacje o psie. Gdzie się leczy u jakiego weterynarza i co zdiagnozowano.

I nie zarzucaj ludziom którzy flaki sobie rozrywają i walczą o kilkanaście psów jednocześnie że nie mają sumienia.

Wstydź się!

 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Lola90 żąda pieniędzy zarzucając brak sumienia. Żądać to sobie może ładnej pogody jutro. O rozdysponowaniu pieniędzy decydują darczyńcy ,a swoimi wypowiedziami Lola90 na pewno ich nie zachęci do pomocy psu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję że jesteście i za propozycje ,zajrzałam na wątki i... serce pęka!  nad każdym skrzywdzonym ppieskiem :(   i jak zwykle.... te skromne pieniążki to kropla w morzu potrzeb :(   .... smutno mi i zawsze jak wpadam w emocje to nie jestem w stanie myśleć... może zróbmy tak ,że podzielimy te skromne 418,00zł  na wszystkich zgłoszonych beneficjentów??... nie wiem?  jak dobrze doczytałam to  mamy trzech? czterech  Brzośka i NikaEla,zgłosiła Liska i Anulka i Kama202 i B-B sunię z krwawiącymi oczkami oraz Malwa i Kama202 te dwa pieski Sznupek i Dramat, to by wypadło gdybyśmy rozdysponowali pieniążki na 4beneficjentów/ Lisek, Sunia z krwawiącymi oczkami oraz Sznupek i Dramat/ po 104,50zł , nie wiem czy kogoś nie pominęłam?  jeśli tak , przepraszam i proszę ,poprawcie mnie!... smutno mi że tak mało możemy!  w takim ogromie nieszczęścia :(  

Proszę o decyzję czy tak możemy zrobić ?   szkoda czekać ,kiedy pieniążki potrzebne są na już! ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Lola90 napisał:

Tu też przydałaby się pomoc, każdy pies to istota żywa, nie tylko wybranym się należy. Bądźmy sprawiedliwi i pomagajmy innym też. Trochę pomocy już jest, ale czy można liczyć na pomoc miłośników psów z tego forum? Pokażcie że można. Luluś liczy na Was.

http://www.dogomania.com/forum/topic/345469-postaw-lulusia-na-nogi/

Dziękuję.

Lolu, super ,że Loluś znalazł super domek u Ciebie!  a Ty zyskałaś ,Super przyjaciela!  na pewno przeżyjesz z nim nie jedną wspaniałą chwilę, gwarantuję okok.gif

Jeśli chodzi o pieniążki to ja rozsyłałam zaproszenia z podziękowaniem i prośbą  o decyzję co zrobić z pieniążkami pozostałymi po operacji Maksia, do wszystkich darczyńców oraz osób które aktywnie włączyły się w pomoc dla Maksia/ pomoc to nie tylko grosik, to także rady, informacje czy też wizyty, interwencje/  proszę zajrzyj na pierwszą stronę jak zaczynałyśmy pomoc, jak zbierałyśmy pieniążki ,jak Poker subtelnie ,działaniami Tozu, pomogła doprowadzić w końcu do operacji pieska, cały łańcuszek dobrych serc, które wspólnie,działając razem mogły osiągnąć sukces :)  domyślam się że potrzebujesz pomocy w sfinansowaniu leczenia Lolusia, chyba dopiero stawiasz pierwsze kroki na dogo, może spróbuj założyć wątek ,pozapraszaj ludzi , przedstaw problem ,najlepiej zdjęcia i cała dokumentacja medyczna z fakturami i rachunkami... może uda Ci się zachęcić ludzi do pomocy dla swojego pupilka, na dogo jest wiele wspaniałych osób ,które chętnie pomogą, tylko muszą być przekonane że, ta pomoc jest potrzebna :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, anica napisał:

Dziękuję że jesteście i za propozycje ,zajrzałam na wątki i... serce pęka!  nad każdym skrzywdzonym ppieskiem :(   i jak zwykle.... te skromne pieniążki to kropla w morzu potrzeb :(   .... smutno mi i zawsze jak wpadam w emocje to nie jestem w stanie myśleć... może zróbmy tak ,że podzielimy te skromne 418,00zł  na wszystkich zgłoszonych beneficjentów??... nie wiem?  jak dobrze doczytałam to  mamy trzech? czterech  Brzośka i NikaEla,zgłosiła Liska i Anulka i Kama202 i B-B sunię z krwawiącymi oczkami oraz Malwa i Kama202 te dwa pieski Sznupek i Dramat, to by wypadło gdybyśmy rozdysponowali pieniążki na 4beneficjentów/ Lisek, Sunia z krwawiącymi oczkami oraz Sznupek i Dramat/ po 104,50zł , nie wiem czy kogoś nie pominęłam?  jeśli tak , przepraszam i proszę ,poprawcie mnie!... smutno mi że tak mało możemy!  w takim ogromie nieszczęścia :(  

Proszę o decyzję czy tak możemy zrobić ?   szkoda czekać ,kiedy pieniążki potrzebne są na już! ....

Aniczko.

418 zł,to nie jest suma powalająca na kolana...jeśli sie ja podzieli,to każdy dostanie b.niewiele...Ja przekazałabym całość suni z chorymi oczkami. (tak,jak napisałam wcześniej).

Ale jak będziemy tak debatować jeszcze długo - to w ogóle wszystko straci sens,przekaż te pieniądze - po prostu.

KTO JEST PRZECIWNY?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, anica napisał:

Dziękuję że jesteście i za propozycje ,zajrzałam na wątki i... serce pęka!  nad każdym skrzywdzonym ppieskiem :(   i jak zwykle.... te skromne pieniążki to kropla w morzu potrzeb :(   .... smutno mi i zawsze jak wpadam w emocje to nie jestem w stanie myśleć... może zróbmy tak ,że podzielimy te skromne 418,00zł  na wszystkich zgłoszonych beneficjentów??... nie wiem?  jak dobrze doczytałam to  mamy trzech? czterech  Brzośka i NikaEla,zgłosiła Liska i Anulka i Kama202 i B-B sunię z krwawiącymi oczkami oraz Malwa i Kama202 te dwa pieski Sznupek i Dramat, to by wypadło gdybyśmy rozdysponowali pieniążki na 4beneficjentów/ Lisek, Sunia z krwawiącymi oczkami oraz Sznupek i Dramat/ po 104,50zł , nie wiem czy kogoś nie pominęłam?  jeśli tak , przepraszam i proszę ,poprawcie mnie!... smutno mi że tak mało możemy!  w takim ogromie nieszczęścia :(  

Proszę o decyzję czy tak możemy zrobić ?   szkoda czekać ,kiedy pieniążki potrzebne są na już! ....

Anica - dziekuje za wziecie po uwage suczki z chorymi oczami.

Plaskaty maluch o roboczym imieniu Dramat trafil dzisiaj do anecik, po 21 maja jedzie do Bgra - Plaskatego Azylu. Mamy juz chetny dom dla niego w dolnoslaskim. Sznupka zabiera .w.niedziele malawaszka do Sznaucerow w potrzebie. A zatem oba psy zaraz beda zaopiekowane. 

Na miejsce plaskatego malucha pojedzie do anecik suczka z chorymi oczami.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2018 o 15:07, bou napisał:

Zdecydowanie tak! :) Najlepszą kandydatką do 'spadku' -  jest sunia z chorymi oczkami.W końcu pieniądze były na leczenie oczek,tak?:)

Przepraszam nie zauważyłam, pewnie ze zmęczenia i pospiechuzawstydzony.gif  dobrze ,poczekajmy do jutra? soboty?  czy niedzieli?   czy ktoś zgłosi sprzeciw i zakończymy sprawę z finansami na wątku :)

Dnia 9.05.2018 o 08:57, MALWA napisał:

 

Kochana, to jest ta sama suczka, o której pisałam wyżej.

 

image.png.89fb29d76c6f3b9b44ac665acb029970.png

Za co one tak muszą cierpieć! czasem jak mam taką złą chwilę... jak teraz ,to chciałabym żeby ten świat już się skończył....

Link to comment
Share on other sites

Pisa

3 minuty temu, MALWA napisał:

Anica - dziekuje za wziecie po uwage suczki z chorymi oczami.

Plaskaty maluch o roboczym imieniu Dramat trafil dzisiaj do anecik, po 21 maja jedzie do Bgra - Plaskatego Azylu. Mamy juz chetny dom dla niego w dolnoslaskim. Sznupka zabiera .w.niedziele malawaszka do Sznaucerow w potrzebie. A zatem oba psy zaraz beda zaopiekowane. 

Na miejsce plaskatego malucha pojedzie do anecik suczka z chorymi oczami.

Pisałyśmy jednocześnie :) cudownie że ta sunia pojedzie do Anecik!  to wielka szansa że wyjdzie szybko z choroby! Anetka sobie na pewno poradzi! my musimy jej tylko pomóc :)  

Malwa ja staram się być blisko Was / Ciebie ,Elik, Ewu, Anecik, Onaa i innych wspaniałych osób, których już nie wymienię, bo padam na pisk ze zmęczenia/ i wspierać jak tylko mi się udazakochany.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Pisa

Pisałyśmy jednocześnie :) cudownie że ta sunia pojedzie do Anecik!  to wielka szansa że wyjdzie szybko z choroby! Anetka sobie na pewno poradzi! my musimy jej tylko pomóc :)  

Malwa ja staram się być blisko Was / Ciebie ,Elik, Ewu, Anecik, Onaa i innych wspaniałych osób, których już nie wymienię, bo padam na pisk ze zmęczenia/ i wspierać jak tylko mi się udazakochany.gif

Watek suczki powstanie jutro, bo dzisiaj to z kolei ja padam na pysiak.

Do anecik sunia trafi najwczesniej za tydzien. Ale kase na jej leczenie trzeba zbierac juz teraz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja propozycja /ponieważ w sobotę i tak kroi mi się wyjazd/ Jeśli do niedzieli, nikt nie wyrazi sprzeciwu? czy nie przedstawi innej propozycji?  proszę o podanie Malwy numeru konta do przelewu na sunię z ranami wokół oczu :)

a ja przez weekend... pomyślę jak wynagrodzić , zmiany Kikouzawstydzony.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2018 o 10:47, anica napisał:

Moja propozycja /ponieważ w sobotę i tak kroi mi się wyjazd/ Jeśli do niedzieli, nikt nie wyrazi sprzeciwu? czy nie przedstawi innej propozycji?  proszę o podanie Malwy numeru konta do przelewu na sunię z ranami wokół oczu :)

a ja przez weekend... pomyślę jak wynagrodzić , zmiany Kikouzawstydzony.gif

 

Dziękuję zaraz wysyłam konto suczki.

 

 A oto link do wątku, na który serdecznie zapraszam, bo i pomoc potrzebna na już :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2018 o 18:13, brzośka napisał:

Zjawiam się po przerwie u Maksia :)

Jak Anica do mnie napisała, to musiałam się chwilkę zastanowić o co chodzi... Teraz pamiętam, że przestałam tu wchodzić, bo nie mogłam już czytać o zachowaniu/postępowaniu Maksiowych ludzi :/

Bardzo się cieszę, że chłopak dobrze się czuje :)))

Co do pieniędzy to szczerze mówiąc jestem na Dogo tylko z uwagi na to, że pełnię funkcję skarbnika staruszka Liska, który przebywa dożywotnio u Kikou (link w sygnaturze, jakby ktoś chciał odwiedzić). Choć się u niego nie przelewa, to dziewczyny jakoś łatają budżetową dziurę bazarkami. Innych psiaków nie znam. Jeśli mogę coś zaproponować to chciałabym żeby pieniądze te pomogły zwierzakowi w przewlekłym leczeniu czy operacji, a nie w opłaceniu pobytu w hotelu czy DT.

 

 

Brzosiu, nie chciałam żeby Twoja propozycja pozostała bez żadnego echa, wymyśliłam maleńki bazareczek dla staruszka, na który wszystkich serdecznie zapraszam, jeśli nikt nie potrzebuje miski spowalniającej jedzenie to zawsze może kupić miareczkę karmy za złotóweczkęokok.gif

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, anica napisał:

Brzosiu, nie chciałam żeby Twoja propozycja pozostała bez żadnego echa, wymyśliłam maleńki bazareczek dla staruszka, na który wszystkich serdecznie zapraszam, jeśli nikt nie potrzebuje miski spowalniającej jedzenie to zawsze może kupić miareczkę karmy za złotóweczkęokok.gif

 

 

Bardzo Ci dziękuję kochana, wspomniałam o Lisku bo jestem jego skarbnikiem, ale cieszę się bardzo, że choć trochę uda nam się pomóc tej biednej suczce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...