Jump to content
Dogomania

Wykryta Dysplazja u Goldena (Błąd weterynarza)


crougle

Recommended Posts

Witam.

Mamy Golden Retrievera z rodowodem FCI. Suczka skończyła kilka dni temu 9 miesięcy. Jej rodzice byli przebadani pod kątem wszelkich chorób. 

Kiedy miała około 6 miesięcy dostrzegliśmy, że coś z nią nie tak. Zaczęła dziwnie siadać, opierać się na ścianie, prawa tylna łapa jej czasem strzykała i miała problemy z wstawaniem. Wybraliśmy się oczywiście jak najszybciej do weterynarza, który również stwierdził, że coś z nią nie gra, ale że to wcale nie musi być dysplazja - uspokoił nas i przepisał nam tabletki Bioarthrex HA, mieliśmy dawać je suni przez ponad miesiąc, oczekując na poprawę - niestety jej nie było. Gdy ten czas minął, wybraliśmy się kolejny raz i dostaliśmy znów te tabletki - zamiast zrobić od razu zdjęcie RTG. Po tygodniu wróciliśmy do weterynarz i wymusiliśmy jednak to zdjęcie, bo strzykanie słyszeliśmy coraz częściej. Badanie wykazało, że psiak może mieć dysplazję - według weterynarza, nie było wcale tak strasznie - tylko z jedną łapą coś nie tak... Zostaliśmy wysłani do ortopedy w Warszawie, na wizytę czekaliśmy ponad 2 tygodnie. 

Ten nas zaskoczył, bo stwierdził, że jest to ciężki stan dysplazji - nie do uratowania. Zdjęcie z badania w załączniku. Opis badania: ciężka dysplazja stawów biodrowych z nadwichnięciem.

Na usunięcie nerwów ponoć jest już za późno i leczenie farmakologiczne również. Jedyna propozycja od niego to resekcja główki kości oraz szyjki w przypadku bólu lub protezowanie st biodrowych. Ortopeda zalecił nam ruch, kontrolę wagi, dietę, leki p-bolowe i pół tabletki Rycarfy raz dziennie (przez 3 tygodnie).

Powiedział, że gdybyśmy przyszli z nią 3-4 miesiące temu, być może jeszcze dałoby się coś zrobić - czyli ten czas, który zabrał nam "weterynarz" - który zamiast od razu zrobić zdjęcie widząc, że coś jest nie tak - wciskał nam tabletki... Przez jego niewiedzę, teraz już jest za późno na wszystko. Czy udowadniając, że popełnił błąd, możemy żądać odszkodowania?

Czy ktoś z Was miał z pieskiem podobną sytuację, czy aby na pewno nie da się już nic zrobić? Jesteśmy kompletnie załamani. Czy oprócz zaleceń lekarza, można jej jakoś pomóc? Jakaś rehabilitacja, cokolwiek? Czy powinniśmy się jeszcze wybrać do innego ortopedy? 

Pozdrawiamy i prosimy o pomoc.

im57183188.1x.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej, 

Mam 5 miesięcznego pieska (mieszańca wilczaka czechosłowackiego z prawdopodobnie malamutem - nie, nie ja bawiłam się w stwórcę). 
W ramach profilaktyki kazano nam w wieku 4 miesięcy wykonać zdjęcie RTG stawów biodrowych by stwierdzić czy u pieska występuje tendencja do dysplazji.

Okazało się, że występuje i to bardzo duża. Zdjęcie wyglądało bardzo podobnie, tyle że w wieku  4 miesięcy ta część śródmiedniczna jest jeszcze miękką tkanką kostną, którą da się usunąć by niejako miednice i panewki otworzyć na głowy kości. Nie wiem jak to wygląda w wieku 9 miesięcy ale nam polecono by operację wykonać jak najszybciej.

 

Jeśli szukasz pomocy i nie straszne Ci wydatki czy ewentualny dojazd, bardzo polecam Klinikę Leonarda Gugały w Szczecinie.

Pięknie zrobiona operacja, super się wszystko wygoiło (operacja była robiona 28 grudnia 2017), przede wszystkim bardzo ciepli i wykwalifikowani ludzie :)

 

Koszt takiej operacji wraz z lekami pooperacyjnymi to około 1350 zł. Jednak wiedza, że pies nie będzie miał do końca życia problemów z chodzeniem - bezcenna.

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałam jeszcze dłużej i myślę, że należy szukać pomocy i nie sądzę by wszystko było stracone.

Potrzeba tylko lekarza wizjonera, który nie będzie bał się zaryzykować, tylko zadziała tak by ratować pieska.

 

 

O odszkodowanie - jak najbardziej, a przynajmniej o zwrot kosztów całości leczenia u tamtego weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...