Jump to content
Dogomania

Nadczynność Tarczycy


manowiesia

Recommended Posts

Witam,

szukam pomocy w zakresie diagnostyki i leczenia nadczynności tarczycy u mojej 11 letniej suni. Pies od dłuższego czasu miał kaszel. W pierwszej wersji zdiagnozowano to jako kaszel kardiologiczny, zrobiliśmy serię badań (echo serca) wyszła lekka niedomykalność zastawki. Zastosowano leczenie farmakologiczne. Niestety kaszel nie ustawał. Jakiś czas temu stwierdziłam, że pies ma jakby grubszą szyję. Na poczatku wet nie potwierdził moich spostrzeżeń. Inny zrobił badanie tarczycy. Wyszła nadczynność. I tu pojawił się problem bo o ile niedoczynność to dość często spotykane schorzenie u psa to o nadczynności tylko głównie słyszano, jest zwiazana z wystepowaniem guzów tarczycy i to w większości złośliwych. Zrobiono psu usg, które niewiele wniosło. Zalecają mi operacje... i tu kolejny problem gdzie? już kilku lekarzy przerobiłam - niestety nie mają doświadczenia i się nie podejmą:( może ktoś z Was wie gdzie szukac pomocy? mieszkam w łodzi, ale biorę pod uwagę inne miasta byle trafić do weta, który ma jakies pojęcie o tym!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...