Jump to content
Dogomania

Dieta po zapaleniu trzustki


sada

Recommended Posts

Hej, moja 10-cio letnia suczka w typie Husky przeszła zapalenie trzustki. Poza tym miała przetoczoną krew z powodu bardzo silnej anemii. Obecnie dochodzi do siebie, jednak nie chce nic jeść. Od wtorku jest w klinice weterynaryjnej. Poza trzustka miała też podwyższony AST , ale to podobno moze miec po sterydach. I miala podwyższona bilirubine. Nie znam sie na tyle, wiec nie wiem o czym to swiadczy. Wątroba? Dzis lub jutro będzie miala powtorzone badanie krwi to zaktualizuje. Aha, na usg nic nie wyszło.

Dodam jeszcze, że nigdy nie chorowała. Mimo wieku jeszcze miesiąc temu chętnie biegała, bawiła się.

Dostała tutaj puszkę Royal Cannin intestinal low fat. Nawet tego nie ruszyła. Przesz całe życie jadla różne warianty Taste of the wild na zmianę z gotowanym kurczakiem (+warzywa, ryż). Dostawala tu tez RC Covalescence, taki proszek do rozrabiabia z woda, wysokoenergetyczny.

 

Jakie karmy gotowe polecacie? Patrzyłam, że Hills ma wersję niskotłuszczową dla psów z chorą trzustką.

Co innego moze jesc? Chude mięso (np. pierś z kurczaka) gotowane z warzywami i ryżem będzie ok?

Tutaj cały wątek w którym opisałam chorobę mojego pieska:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sprawdź karmę Hepatic holenderskiej firmy Trovet. Jest sucha i mokra.

Wskazania: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe,  choroby wątroby,  choroby trzustki (zapalenie, niewydolność)

Kilku naszych klientów prowadzi swoje psiaki na tej karmie i są zadowoleni...

Trzeba tylko pamiętać, że karmy weterynaryjme NIE LECZĄ - one tylko (albo "aż") WSPOMAGAJĄ LECZENIE...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...