Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

Tysiu, trzymam mocno kciuki za Was, dokonałyście już wielu niemożliwych niemalże rzeczy, rozumiem decyzję. Pora, aby inni też coś zaczęli robić, a nie tylko "ratować" zwierzęta przez zgłaszanie ich do ludzi takich jak Wy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wyrozumiałość. Obiecałam sobie kiedyś, że będę pomagać odpowiedzialnie. My już dawno przekroczyliśmy granice, licząc że będzie dobrze... ale na razie nie jest :( Śniło mi się jakiś czas temu, że będziemy tonąć w długach i sen okazał sie proroczy. Gminy (nie wszystkie, większość) mimo obietnic finansowania psów, nie zapłaciły lecznicy, zostałyśmy same z tym. Dlatego jest tak fatalnie. A nie tak dawno debatowałyśmy o zakupie kojców i klatki-łapki, i przeformowania się w stowarzyszenie... życie weryfikuje plany, trzeba się wstrzymać, uporządkować pewne sprawy.  Miłe jest to, że na posterunku są osoby, które adoptowały od nas psy... pokazują niegdysiejsze bidaki :) I ludzie piszą, aby sypnąć groszem. Może wyjdziemy na prostą.

To ja jedynie dodam, że beagle ma Dom Stały już na 100%, można odetchnąć. Labrador znaleziony w lesie tez ma DS. Tzn... szukamy właściciela, ale DT codziennie dzwoni z trwogą czy ktoś się zgłosił... a jak słyszy "nie", to słychać wielką ulgę w głosie :) Labuś zakochany w swoich wybawicielach, a oni w nim. Dogadzają mu jak mogą.

Łatek był dzisiaj w lecznicy, badania ma wzorowe. Rafał, wlaściciel hoteliku powiedział też, że pobyt w maju Łatek ma gratis :)) Będziemy mieć fakturę od czerwca. Dobry człowiek z niego - zaśmiałam się, że jako chrzestny ma powinności (bo nadał Łatkowi imię), a on wziął to na poważnie :) Dziękuję.

Suczka w typie goldena, Masza (z domu - Zara) która mieszkała od paru tygodniu na ulicę... miała właścicieli. Oni się rpzeprowadzili, a starą sunię wyrzucili. Zostala oceniona na 7lat, jest bardzo łagodna i... chyba w ciąży... :( Szukamy jej domu prosto z przytuliska, może zdarzy się cud. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=559539817906826&id=282194758974668

61241777_559539747906833_246770399713427

61701025_559539741240167_464693942782053

Przytuliskowce będziemy pokazywać, ale tylko tyle możemy. Serce pęka...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Bardzo współczuję sytuacji. Wyobrażam sobie jak się czujecie. Poczucie bezradności wykańcza psychicznie. Życzę poprawy sytuacji Waszej i bezdomniaków.

Dziękuję Poker. Ludzie jednak są cudowni i mamy pieniązki na opłacenie długu Czarnej. Tego aktualnego długu. Do piątku shoto ma wpłacić wetce, aby trochę poprawić naszą sytuację. Niestety, Czarnulka zaczyna kolejny dług: bo jutro ma wizytę u okulisty, więc teraz w lubelskiej klinice będziemy mieć dług - na tę wizytę nie starczy nam pieniędzy. Czarnulkę czeka jeszcze powtórzenie szczepienia.

Ruszamy powoli ze zbiórką na pomagam.pl - wyliczyć trzeba było kosztorys, ile wydajemy na psy. I nam znajoma podliczyła dzisiaj. wszystko mi opadło ;) Na same utrzymanie psów miesięcznie musimy mieć 2tys złotych. Plus  wet... Nie spodziewałam się, że tyle pieniędzy idzie na "nasze" psiaki.

Niestety, w przytulisku po weekendzie jest wywózka. Wyjeżdża Wafel... i jeszcze jakiś pies, ale nie wiadomo który :( Dzisiaj u Wafla była behawiorystka (nasza nowa wolontariuszka, współdziałaczka). Niestety, pies ma agresję lękową, rzucal się z zębami na Kropkę, do ludzi nadal taki sam dzik. Chociaż dzisiaj brał smaczki z palców... ale i tak nie rokuje za bardzo...

Ogłoszenia:
Wiki/Sonia - 2x miała zwrot z adopcji...
Laki  pechowiec - może ktoś wyróżni?
Czarnulka
Kropeczka beżowa z lasu - wg behawiorystki BARDZO lękliwa... chociaż do Pani Opiekunki z przytuliska przytulaszcza, wchodzi na kolana

Szogun
Szogun 2 - ostatnio dzwonił w jego sprawie Słowak... chciał do kojca, ma kury i psa owczarka dominanta... heh.
Stara duża MASZA - może ktoś wyróżni?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, beataczl napisał:

wyroznij prosze na mc Lakiego i Maszke ,ja dzis zrobie przelew, chyba konto jeszcze mam,sprawdze

to bedzie 35 zl czy ile za dwojke?

Bardzo dziękuję :)
Tak: 17,81zł x 2 = 35 z groszami

Już wyróżniam.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, mdk8 napisał:

Tyśka  podaj proszę nr. konta . Pomogę troszkę.

Jejku, brak mi słów. Bardzo dziękuję.

Bardzo nie lubię żebrać o pieniądze, a niestety ostatnio muszę. Bez tego nie można byłoby pomóc tylu zwierzakom.
Podsyłam numer konta, konto jest shoto która stała się niejako skarbnikiem naszych psiaków.

W przyszłym tygodniu dostaniemy fakturę z hotelu za psiaki. Szogun był ostatnio szczepiony, więc w fakturze będzie i to.

Link to comment
Share on other sites

Łatek ma się dobrze. Nieśmiały jest, ale ma potencjał na przytulaka :) Na razie kompletnie nie sprawia problemów, jakby nie dowierzał w poprawę losu. Najważniejsze, że wyniki badań ma książkowe. Wkrótce ma być odrobaczony, następnie zaszczepiony i wykastrowany. Mam parę jego zdjęć, jest naprawdę uroczy :) Pomyśleć, że tyle tygodni spędził na ulicy przeganiany i obrzucany kamieniami... Widac, że przeżył dużo, bo jeszcze się boi.
61009144_452137655555178_7055773725567746048_n.thumb.jpg.4d09857c35d3a0be9c1146bc31e2f9d8.jpg

61161207_325000748169883_2416918766228078592_n.jpg.c1162532c14b7bd5c0d36eaebc32cdf3.jpg

61499586_2240373862696846_3493260243738034176_n.jpg.8222bc8e1f196e3ca012adbf05303e88.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kropka z Wafelkiem - Kropka teraz żyje na wybiegu, a nie w boksie, bo Wafel zaczął na niej przelewać swoją frustrację :(
Wafel po weekendzie wyjedzie... nie umiemy się z tym pogodzić.

60987631_381172219157918_7455539574853337088_n.thumb.jpg.0125fd051b5ecfd743e01cba694d4f89.jpg

 

Kropka dostala jeszcze szansę na adopcję... Ma je spore. Jest przytulaśna, rozdaje całusy :)
Wygląda na sporą, ale to mała psinka. Jest wysterylizowana, jeszcze u pana alkoholika była wysterylizowana - pan mimo nałogu mocno ją kochal i o nią dbał.

61094799_322953678602650_4668991696883679232_n.jpg.b13c37bf4d7bb0e64b81e7ed1e98faa9.jpg

61130409_2275685039361749_7877176814949367808_n.jpg.a36c7f19dde4f235a37f4440c69e3e1b.jpg

61360194_1102390839946104_5101262992536764416_n.jpg.9c53a3883ee737ace22f805f37ddc4ce.jpg

61370293_825002607877876_2960252607576145920_n.jpg.22b794bf0558714abe008604d3de47d7.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Bardzo dziękuję :)
Tak: 17,81zł x 2 = 35 z groszami

Już wyróżniam.

poszlo 36 zl.

super,ze tak szybko wyroznilas :)

powodzenia, trzymam kciuki niech Ktos zadzwoni jakis dobry dom!

Wafelka tez mi szkoda...ech

a ma On ogloszenie albo mial jakies?

Łatus jest przestraszony,niesmialy,ale jaki slodziak uroczy ...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, beataczl napisał:

poszlo 36 zl.

super,ze tak szybko wyroznilas :)

powodzenia, trzymam kciuki niech Ktos zadzwoni jakis dobry dom!

Wafelka tez mi szkoda...ech

a ma On ogloszenie albo mial jakies?

Łatus jest przestraszony,niesmialy,ale jaki slodziak uroczy ...

Dziękuję :)

Mnie też zależy na adopcjach, a że wiedziałam, że wyślesz pieniążki to od razu wyróżniłam.
Wafelek nie ma ogłoszeń. Od października było polowanie na niego, jest dziki, więc ogłoszenia nie miałyby sensu. Myślałyśmy, że może wizyty behawiorystki kilka razy w tygodniu mu pomogą... i wtedy ruszyłybyśmy z ogłoszeniami, ale okazuje się, że psiak nie ma czasu. :( Cała nadzieja w tym, że kojce się zwolnią to wtedy wywózki nie będzie.

Za to ŁATEK ma ogłoszenia.
Od Marci na Lublin, bez wyróżnienia.
Ode mnie na Warszawę, jego Opiekuna Wirtualna wyróżniła i psiak od 4h ma: 

Wyświetleń: 311
Tel: 0
Obserwuje: 5

 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czarnulka własnie wraca od okulisty. Jest urodzoną podrozniczką, całą drogę... przesypia. Mimo że to niezły kawalek (2,5-3h drogi w jedną stronę). Jej oczko niestety jest kolorowe przez uraz mechaniczny. Szans na poprawę raczej nie ma, widoczność jest ograniczona przez plamkę, ale Czarnulka radzi sobie świetnie. Dr Balicki przypisał suni 4 kropelki do podawania 4x dziennie i Pani Opiekunka martwi się jak będzie je podawać...

Zalecenia:
- atropina przez 6 dni ,
- biodacyna,
- dexamethason przez 4 tygodnie
- oraz na stałe cyclosporinicum.
Za miesiąc kontrola.

Po Wizycie udało się kupić szybko leki i suczka dostanie już jutro.

Bardzo dziękuję Pani Opiekunce oraz mężowi Edytki, którzy poświęcili swoj czas i wzięli na siebie koszty... Mąż Edytki - paliwo, a Pani Opiekunka, Pani Marzena opłaciła nei tylko woizytę Czarnej, ale i leki (a nie jest to mało). DZIĘKUJĘ :)

 

Link to comment
Share on other sites

Zbiórka na nasze bezdomniaki. Założona dopiero dzisiaj, więc efekt zaskakujący, ale prosze o udostępnienia: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/adopcjetomaszow

A ja tylko dodam, że w niedzielę do hotelu jedzie Rudy. Musieliśmy go zabrać, grozi mu igła (w najlepszym przypadku) albo potraktowanie siekierą... Ktoś musiał go wystraszyć, bo podobno zaczął atakować łydki obcych (tych co karmią nie gryzie, pryzmila się), ludzie też zabrali mu budę z ulicy, wyrzucają jedzenie... :( Grożą że z nim skończa, jak go nie zabierzemy. On jest przerażony... Trzeba było działać... Naprawdę nie chciałyśmy kolejnego psa...

Link to comment
Share on other sites

 Spotkałam dziś pod moim domem Maję  z pańciostwem i psią siostrą Arią. Sunia ma się bardzo dobrze, szła w pięknych szelkach , chodzi do psiej szkoły , już daje się odwołać. Państwo chodzą na psie  spotkania u nas na osiedlu.nawet nie wiedziałam ,że są takie.

Bardzo ładna z niej sunia , są z Arią bardzo podobne w typie i wielkością.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Nesiowata napisał:

No i udostępnione.

Dziękuję :)
Shoto ma wieczorem siąść do rozliczenia i podliczyć, ile mamy - i podziękować na stronie :) Jestem wzruszona pomocą ludzi. To, jak doceniają nasze wysiłki, odzew nieprawdopodobny.

Przed chwilą, Poker napisał:

 Spotkałam dziś pod moim domem Maję  z pańciostwem i psią siostrą Arią. Sunia ma się bardzo dobrze, szła w pięknych szelkach , chodzi do psiej szkoły , już daje się odwołać. Państwo chodzą na psie  spotkania u nas na osiedlu.nawet nie wiedziałam ,że są takie.

Bardzo ładna z niej sunia , są z Arią bardzo podobne w typie i wielkością. 

Ojej, dziękuję Poker :) Jak fajnie, że Maja-Fibi zamieszkała blisko Ciebie. Naprawdę się jej poszczęściło. Jak skonczy mi się czas białej gorączki na uczelni to pewnie odwiedzę czekoladę, zdołałam ją polubić :)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, elik napisał:

Śliczny psiaczek  :)

To prawda, ma swój urok. Łatek z Lakim mają mieć spotkanie z pewnym panem, któremu wpadli w oko. Na razie tylko zobaczyć, ale może coś z tego będzie...? Cicho liczę, że Panu spodoba się Lakuś, bo Łatek jeszcze nie jest do adopcji.

Pojawiła się też szansa dla Rudego. Proszę o kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...