Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Wczoraj Kasia miała telefon o Łatka. Aż z Tarnowa - ale nie mogła za długo rozmawiać i umówily się na rozmowę później. Nie wiem czy coś zadziało się dalej, chyba nie...
Było też zapytanie na fejsbuku, Pani chciała poznać Łatka w hotelu w weekend, ale jak poinformowaliśmy, że nie może go od razu zabrać, ale najpierw odbędzie się u niej wizyta p/a to go nie odwiedziła.

dopytaj prosze Kasi, dobrze ze jest zainteresowanie

jak nic z tego nie wyjdzie to wyroznie ogloszenia Łatkowi /tzn.zaplace/ niedlugo wyjezdzam i nie bedzie mnie mc na dogo..

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, beataczl napisał:

dopytaj prosze Kasi, dobrze ze jest zainteresowanie

jak nic z tego nie wyjdzie to wyroznie ogloszenia Łatkowi /tzn.zaplace/ niedlugo wyjezdzam i nie bedzie mnie mc na dogo..

Niestety nie ma, baaardzo proszę o wyróżnienie. Będziemy bardzo wdzięczne.

A chętni na Szoguna, szkoda pisać. Wczoraj dzwonili do mnie napaleni że czekają na Szoguna, że chcą go... nie mogłam rozmawiac w tamtym momencie, zapytałam czy możemy rozmowę przełożyć na później. Oni, że oczywiście... ale potem już nie odebrali telefonu. Nie odpowiedzieli na smsa, żeby dali znać, kiedy mogę zadzwonić. Dzwoniłam i dzisiaj. Wysłałam w końcu smsa, że czekam na odpowiedź. Odpisali po paru godzinach, że oni jednak chcą szczeniaka, aby móc go wychować po swojemu, a nie znosić przyzwyczajenia dorosłego psa... Eh, po co zawracali głowę.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy pamiętacie Maję, cudowną dziewczynę, która dała z marszu dom tymczasowy dwóm haszczakom z Ukrainy oraz rudemu starszemu Zuesowi po zwrocie z adopcji. W międzyczasie miała też czarnuszka... który niedawno znalazł dom.
Wczoraj znowu nas poratowała. Po okolicy latał przeraźliwie wychudzony mix malamuta z husky: szybki telefon do Fundacji, która miała pod opieką te wyżej wspomniane haszczaki i telefon do Mai. Fundacja dała zielone światło, a Maja nie wahała się, aby pomóc psiakowi, więc Gosia razem z ekipą tomaszowską wczoraj psiaka złapała, wsadzila do samochodu i psiak pojechał. Pierwsze co zrobił u Mai to położył się w misce, w której zbiera się deszczówka :) Psiak jest w strasznym stanie fizycznym, panicznie boi się innych psów, więc pokazuje na nie zęby, ale do ludzi słodziak i przymilak. Psiak nei ma jeszcze imienia, ale zaczął już lepsze zycie... Ale ja nie o tym.

Maja jest cudownym Domem Tymczasowym.
Ma złote serce i żeby pomagać lepiej jest w trakcie robienia szkoleń z zakresu psiego behawioru i szkolenia. W tym celu jakiś czas temu rozmawiałam z nią, bo pytała, które rzeczy są warte uwagi, a które to strata czasu i pieniędzy :)
Niestety, ma tez ograniczone mozliwości (nie ma gdzie trzymać psiaki: działkę ma sporę, ale kłopot pojawia się, gdy psy sie nei dogadują: ma zaledwie dwie budy, ale nie ma kojców na izolowanie psów). Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby zebrac pieniądze na dwa kojce (i budy) u Mai. Niedługo rusza więc bazarek na ten cel. Mając te dwa kojce będziemy mogli pomagać trochę lepiej: to dodatkowa opcja dla naszych psiaków, a np. teraz na ulicy są dwa psiaki, bo nie mamy co z nimi zrobić... Maja też nie jest DT, który ogranicza się do dania posiłku i pomiziania, ale faktycznie psy szkoli i co ważne, wychodzi z nimi na spacer poza teren. Przygotowuje do adopcji nie tylko fizycznie psa, ale również psychicznie.

Jezeli starczy pieniędzy to postawimy jeszcze dwa kojce w gospodarstwie, gdzie przebywa Misio-Kicek. Wtedy będziemy mieć 4 awaryjne miejsca :) I to sprawdzone. To naprawdę sporo. Dlatego bardzo, bardzo proszę w imieniu nas wszystkich z Tomaszowa o zaglądanie na bazarek jak już sie pojawi.

Pieniążki zebrane ze zbiórki pozwoliły nam zabezpieczyć nasze hotelowce na najbliższe 2miesiące, a grosze z ostatnich bazarków rozpłynęły się... w lecznicy. Musieliśmy pospłacać długi. Dlatego o ile już nasza sytuacja jest ustabilizowana dość, tak nie mamy na kojce. Nie mamy tez na klatkę-łapkę, a potrzeba jest. Od jakiegos czasu odkładamy te wydatki (kojce/klatka-łapka), ale pora ruszyć dalej. Boli nas bezsilność, gdy widzimy psiaka na ulicy, a nie możemy pomóc... albo kotki, a nie możemy złapać na sterylizację, bo są dzikami :( Dlatego powolutku dłubiemy bazarek i postaramy się chociaż zrobić jeden zakup. Gosia teraz negocjuje cenę z firmą, która robi kojce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Tysiou, a próbowałaś zebrać kasę na     https://zrzutka.pl/

 

Dziękuję, elik.
Niedawno mieliśmy zbiórkę na tego typu stronie. Zebraliśmy środki na utrzymanie psiaków w hotelu do połowy lipca ;) Nie chcemy znowu robić zbiórki, aby ludzie nie posądzili nas o zarabianie na psach. Fantów mamy sporo, więc zrobimy na razie bazarek :) Zobaczymy, ile uzbieramy.

Zapewne za jakiś czas zrobimy zrzutkę na klatkę-łapkę. Ale to tak powolutku.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elik napisał:

To powodzenia w Waszych i Twoich planach :)

Dziękuję, przyda się :)

Dzisiaj dostaliśmy zgłoszenie, że do pewnej pani z wioski przybłąkala się suka i w szopie się oszczeniła: 5 szczeniaków, suniek :( Pani zobaczyła maluchy jak zaczęły wychodzić z szopy... I teraz jest "ratunku, zabierajcie te psy" :(

W wolnej chwili pokażę naszych podopiecznych. Na razie ekipa dość bez zmian: Szogun, Łatek, Laki, dwie szczeniorki z rowu "rasy" jamrador :) hehee (bo tak się kojarzy jak miks jamnika z labradorem), Wafelek, Masza, Rudy, Misio Kicek. Do tego dwa psy w przytulisku: lękliwa jamnikowata Kropeczka i duży czarny Miluś. Na pomoc czeka malutki szpicowaty kumpel Łatka i teraz ta psia rodzinka. Aaa no i koteczka Laleczka.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

1395414782_kciuki1.jpg.e65414018c662907da6b17ce0bb53b55.jpg

dolaczam sie :)

co do rasy jamrador to sie wcale nie dziwie, bo na przyklad jest rasa dalmador :) mix dalmatynczyka z labladorem-widzialam w necie /naprawde jest/, takze malutka jak najbardziej rasowa!:)

Dnia 17.06.2019 o 15:41, Tyś(ka) napisał:

Niestety nie ma, baaardzo proszę o wyróżnienie. Będziemy bardzo wdzięczne.

juz idzie przelew na mc, bardzo prosze wyroznij Łatka

na sercu mi lezy Masza, czy Ona jest oglaszana i czy potrzebuje wyroznienia ?to jeszcze rzutem na tasme zrobie przelew przed wyjazdem

pewnie bazarek na kojce mnie minie,bo wracam pod koniec lipca ...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elik napisał:

1395414782_kciuki1.jpg.e65414018c662907da6b17ce0bb53b55.jpg

 

5 godzin temu, beataczl napisał:

dolaczam sie :)

 

Dziękuję za kciuki.

SUNIA MA DOMEK :)

image.png.8fb0cb36b559bc4ac57b10837ee0c3ff.png

Szukam transportu na trasie Tomaszów Lubelski/Zamość -> Wrocław/Opole/Lądek Zdrój (domek jest w Złotym Stoku)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, beataczl napisał:

 

co do rasy jamrador to sie wcale nie dziwie, bo na przyklad jest rasa dalmador :) mix dalmatynczyka z labladorem-widzialam w necie /naprawde jest/, takze malutka jak najbardziej rasowa!:)

juz idzie przelew na mc, bardzo prosze wyroznij Łatka

na sercu mi lezy Masza, czy Ona jest oglaszana i czy potrzebuje wyroznienia ?to jeszcze rzutem na tasme zrobie przelew przed wyjazdem

pewnie bazarek na kojce mnie minie,bo wracam pod koniec lipca ...

Ta rasa, o której mówisz to tak naprawdę mieszanka wynikająca z dziwnej mody amerykańskiej. Niestety, tak naprawdę to pic na wodę :) Jednak ja lubię wymyślać rasy (w opisie potem wyjaśniam że to kundelek) i czasem przynoszą domki: ludzie piszą, że zwrócili uwagę na żart w tytule :)

Bardzo, bardzo dziękuję. Za chwilkę wyróżnię Łatka.

Maszeńka ma ogłoszenia. Wiktoria ją ogłasza na parę portali. Ma też wyróżnione ogłoszenie na olx, niestety na razie bez odzewu żadnego.
Tutaj można podejrzeć jej ogłoszenie i jej zdjęcia z DT :)

Jak Cię to ominie to się nic nie dzieje: w połowie lipca zaraz po tym jednym rusza kolejny na nasze bezdomniaki. :)
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SZOGUN - Szogun pozdrawia... i się przypomina. Jest to bardzo wesoły psiak, mimo że miał popaprane życie... Niechciany od szczeniaka, tuła się po świecie i teraz mimo wyróżnień, nadal nikt go nie chce... :( Miałam o niego zaledwie 3 telefony. W tym dwa to porażka... Jako szczeniak wyrzucony na ulicę, potem przygarnięty i po 3latach znowu trafił na ulicę... potem schron, w którym inne psy się nad nim pastwiły... teraz od 5miesięcy hotel...
d868b875cc63fda7med.jpg

 

Łapcie też naszą MASZĘ. Masza również została porzucona na ulicę przez właścicieli - bo się przeprowadzali do mieszkania i na psa miejsca zabrakło. W sercu oczywiście. Masza ma około 5-7lat, zmiany na oczku :(, otyłość. Za to charakter: złoto. Tak spokojnego i opanowanego psiaka już dawno nie było... I czesac się pozwala, i kąpać, i zaglądac wszędzie. Na smyczy uczy się chodzić.

Pierwsze czesanie w DT:
b59074f20ac46e6bmed.jpg

423aac6b20de1b08med.jpg

a949c6b0a2501e00med.jpg

c7788ffa08fd74f0med.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szukam wizytatora dla LAKUSIA, Warszawa-Ochota, ul. Niemcewicza

(po weekendzie, Państwa teraz do wtorku nie będzie)

received_2317634595171288.thumb.jpeg.6606ec3d64ad7ea3891035bfb72c9b64.jpeg

Lakuś czeka na dom od roku!!! Rok temu jako około 6msc szczeniak trafił na ulicę, mieszkał tam przez 7(!) miesięcy i w grudniu trafił do hotelu. Do tej pory nie było o niego żadnego zapytania. To dla niego szansa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Poker napisał:

W Warszawie mieszka dużo dogomanek. Z tego co pamiętam to: Aldrumka, Jo37, rozi, uxmal, Olena84, Agat21, UlaFeta, Sisi44, Magdarynka, Jamnicza Rodzina,

Dziękuję, będę skrobać PW. :)

Dzisiaj zgłosiły się też dwa domy dla Łatka, jeden na Dolnym Śląsku, ale wizytatorka - jak się okazało - była u pana wczoraj, a pan dość dziwny, wylądował na czarnych kwiatkach. Drugi dom, pod Tomaszowem: i ten wygląda obiecująco, mają czekać na wykastrowanie Łatusia.

Z racji, że Ania (opiekunka Lakusia) wyjechała za granicę, a Kasia (opiekunka Łatka) obecnie nie może się zajmować adopcją (sprawy zdrowotne) to przejęłam ja, hehe :) Dzwoniłam do Rafała. Powiedział, że Łatek to ideał, wychowany, umie chodzić na smyczy, zachowuje czystość, z każdym psem się dogaduje. Poprosiłam o przyspieszenie kastracji, ma się umawiać po weekendzie. Lakuś zdaniem Rafała powinien wpasować się do Rodziny: umie ślicznie chodzić na smyczy, do psów już nie podskakuje (chociaż z Szogunem tak średnio się lubią). Zresztą, sam będzie miał okazję Rodzinę poznać (tfu! tfu!), bo osobiście mają odebrać Lakusia. Jak zapytałam o Szoguna to najpierw westchnął :D Potem powiedział: "diabeł, nie pies" :D I potem poszła wiązanka pomysłów, za które powinien dostać order. Wafelek z kolei non stop szczeka. Na razie ciężko idzie chodzenie na smyczy, więc w dużej mierze biega po wybiegu, ale powolutku do przodu. Zdaniem Rafała to naprawdę pies dziki.

Link to comment
Share on other sites

tak czy siak trzymam kciuki za domki ,na pewno dobrze Tysia wybierzesz - bez paniki:);) szczegolnie ten domek lakusiowy :) skoro na DRUGIEGO TYLU CHETNYCH

SZKODA ZE MUSZE JUZ JECHAC BO CHCIALAM MASZENKE JEDNYM pANSTWU POKAZAC MIELI IDENTYCZN SUNIE A NIE DAWNO ,,ZE STAROSCI" ODESZLA

jeszcze jutro zajrze przed wyjazdem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...