Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

6 godzin temu, beataczl napisał:

nie szkodzi...zatem jeszcze czekamy i kciuki trzymamy

Dziękuję. Tymczasem podopieczna Marty wróciła z adopcji, bo boi się ekspresyjnego Pana i na jego widok ucieka na legowisko, nie szuka z nim kontaktu. Pan nie chcie pracować że szkoleniowcem, nie chcę tutaj się rozwodzić... Ale Dafne w tym domu nie byłaby szczęśliwa i Pani właścicielka o tym wie. Dlatego krotko po adopcji podjęła decyzję dla dobra suni, że jednak muszą ją oddać.

Ogłosiłam Dafne ponownie, oby jak najszybciej znalazła Ludzi, którzy pokochają właśnie ją, a nie wyobrażenia o niej.

https://www.olx.pl/oferta/karmelowa-slodycz-lagodna-rodzinna-dafne-CID103-IDIvwtF.html

Link to comment
Share on other sites

W przytulisku Roxi, Szagusia i Promyczka - są dwa ślepaczki.

W przytuliska Krecika (tym łańcuchowym) też właśnie jest nowy półślepak. Młodziutki, fajniutki, malutki :(
158566825_261046452277953_7583284590952403980_n.thumb.jpg.c5ec65000acba5067915a6c29fe45b12.jpg

Marta właśnie jest też u Rudiego vel Rufusa, dorobiła zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2021 o 16:21, Tyśka) napisał:

Bardzo mi żal tego psiaczka. Poddał się, nie wychodzi z budy. Podobno na jedno oko widzi, na drugie - nie. Nie musi być stary, może z 7-8lat. Ale kompletnie nikt go nie chce. Wkrótce zostanie wywieziony do schroniska. I jak on sobie tam poradzi? Do przytuliska trafił zadbany, wszyscy liczyli na to, że zaginął komuś... niestety. Takie czyjeś psy, które zaznały dobra w życiu kompletnie sobie nie radzą w schronisku.

Piesek jest nieduży. Może waży z 10kg, może sięga 36cm w kłębie... :( 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Moli@ napisał:

Dwa pieski są czarne, małe i słabo widzące / niewidome?

Tak. Jeden (na lancuchu, trikolor) jest młody, ma ładne ząbki. Rozdaje całusy, kochany. Jedno oczko ma bardziej zmienione, drugie mniej.

Drugi, z linku wyżej jest starszy, nie wychodzi z budy (jak Roxi nasza, i to samo przytulisko...). Podobno wet stwierdził, że pies nie widzi na jedno oczko, drugie jest ok, ale to wet gminny, nie ma sprzętu, nie jest okulistą. 

Jest jeszcze ten bialasek kudłaty (pokazałam go na wątku Amika), tam gdzie ten staruszek czarny, podobno ma problemy ze wzrokiem i słuchem. On jest najwyższy z nich wszystkich. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.03.2021 o 16:26, Tyśka) napisał:

W przytulisku Roxi, Szagusia i Promyczka - są dwa ślepaczki.

W przytuliska Krecika (tym łańcuchowym) też właśnie jest nowy półślepak. Młodziutki, fajniutki, malutki :(
158566825_261046452277953_7583284590952403980_n.thumb.jpg.c5ec65000acba5067915a6c29fe45b12.jpg

Marta właśnie jest też u Rudiego vel Rufusa, dorobiła zdjęcia...

Ten piesek jest młody. 

Pod linkiem Martusia wstawiła filmik z nim: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4469375109755611&id=100000494970829

To przytulisko Krecika, weta nie ma, psy beż względu na wzrost i wiek na łańcuchu. :( Spacery tylko wtedy, kiedy Marta przyjeżdża (a ona ma 50km w jedną stronę).

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Moli@ napisał:

Dwa pieski są czarne, małe i słabo widzące / niewidome?

 

8 godzin temu, elik napisał:

Film jest niedostępny - Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta.

To ten piesek z ładnymk ząbkami :( Moim zdaniem bardzo adopcyjny, gdyby nie to, że psiak ślepek. No i tak sobie żyje w przytulisku...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.03.2021 o 16:26, Tyśka) napisał:

W przytulisku Roxi, Szagusia i Promyczka - są dwa ślepaczki.

W przytuliska Krecika (tym łańcuchowym) też właśnie jest nowy półślepak. Młodziutki, fajniutki, malutki :(
158566825_261046452277953_7583284590952403980_n.thumb.jpg.c5ec65000acba5067915a6c29fe45b12.jpg

Marta właśnie jest też u Rudiego vel Rufusa, dorobiła zdjęcia...

Ząbki:

received_488101628893664.thumb.jpeg.3b88cbb710c5d03bc12b0fdb1adb7f4e.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Wykastrowane?

 

Tam gdzie był Krecik (a teraz jest ten młody tricokolor z filmiku) to weta nie ma za bardzo. Psy wychodzą z przytuliska zupełnie gołe i wesołe, bez oszacowania nawet wieku (robi to Marta).

Tam gdzie była Roxi (i jest ten czarnulek z olxa, który nie wychodzi z budy) czasem kastrują, ale nie wiem czy również samce, czy tylko suczki. Szagi jest wykastrowany? Za to tam odrobaczają, odpchlają, szczepią i chipują.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyśka) napisał:

 

Tam gdzie była Roxi (i jest ten czarnulek z olxa, który nie wychodzi z budy) czasem kastrują, ale nie wiem czy również samce, czy tylko suczki. Szagi jest wykastrowany? Za to tam odrobaczają, odpchlają, szczepią i chipują. Wet zagląda, ale sama do tego weta bym nie poszła z własnym psem czy kotem, zwłaszcza jeśli chodzi o wykastrowanie czy jakiś zabieg.

Od jakiegoś czasu kastrują również samce. Mój Bono był kastrowany. Nie wydają psów bez kastracji.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elficzkowa napisał:

Od jakiegoś czasu kastrują również samce. Mój Bono był kastrowany. Nie wydają psów bez kastracji.

O, to najświeższe informacje, dziękuję. Wlasnie tego nie pamiętałam co z psiakami. Suczki to wiem, że tak:).

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyśka) napisał:

Tam gdzie był Krecik (a teraz jest ten młody tricokolor z filmiku) to weta nie ma za bardzo. Psy wychodzą z przytuliska zupełnie gołe i wesołe, bez oszacowania nawet wieku (robi to Marta).

Tam gdzie była Roxi (i jest ten czarnulek z olxa, który nie wychodzi z budy) czasem kastrują, ale nie wiem czy również samce, czy tylko suczki. Szagi jest wykastrowany? Za to tam odrobaczają, odpchlają, szczepią i chipują.

Nie, Szaguś nie jest wykastrowany.

Staruszek z tak dużymi zmianami zwyrodnieniowymi, ledwo sam wstaje, ma problem z poruszaniem się i weci nie palili się do zabiegu.

Kastruję / sterylizuję za darmo - nie chodziło o kasę na zabieg

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, może i wet gminny z tego powodu nie chciał kastrować Szagusia, nie chce wypowiadać się za decyzyjnych tam. Mogę spróbować zapytać o czarnulka, jeśli to jest ważne. 

Czy mogę zapytać, czy myślisz o pomocy psiakowi? Nie wychylam się, nie mam możliwości (i sił) brać odpowiedzialności za jakiegokolwiek nowego bezdomniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...