Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

Dla ulicznej Lilki mamy kojcowy DT na miesiąc... Lepsze to niż ulica, a nam daje czas na rozmowę z gminą w sprawie pieniędzy. Miejmy nadzieję, że kleszcze  nie dopadły suczki i stan zdrowia pozwoli ją za jakieś 2tyg. wysterylizować. Dzisiaj Lilka jedzie do DT.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, beataczl napisał:

ciesze sie, ze Lilka ma dt Pan sie zdecydowal, super! oby tylko te kleszcze nie ,,nabroily"...

no i Kapsla odebrali :)  u nas pies musi byc wykupiony z Przytuliska jak jest domny-wlasciciel placi za dni pobytu zaopiekowanego psa

Czarna wyglada pieknie ..

Tak, mamy nadzieję że w ciągu miesiąca Lilka znajdzie dom albo inny hotelowy pies, aby ona mogła wskoczyć na jego miejsce.
Kapsla odbiorą dopiero w poniedziałek, bo w weekendy przytulisko miejskie jest nieczynne. Jednak odbiorą i zaprowadzą od razu do lecznicy wet. U nas nie płaci się nic, raczej daje się marchewkę, a nie kija :-)

Tak, Czarnulka ma się świetnie. Dużo wypoczywa, ale to dobrze - szybciej będzie goić się.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałyśmy wiadomość o kolejnych dwóch psach. 
Jeden to cocker spaniel, niestety agresywny do ludzi i dzieci - na szczęście szybkie ogłoszenie i odnalazł się właściciel... a pies błąkał się od jakiegoś czasu...
Drugi to sunia, znaleziona w zaklejonym kartonie, bez jedzenia i picia... :( A to dopiero początek, sezon wakacyjny jeszcze się nie zaczął.

Czarnulka właśnie zaczyna plamić :( 

Link to comment
Share on other sites

O Tytusa nikt nie pyta, a ma multum ogłoszeń :( Czarny piesek z Orlenu ma niestety nużycę i spróbują go leczyć w przytulisku...

Lilka dzisiaj była w lecznicy. Panicznie się bała, włączyła się jej telepawka :( Na szczęście stan zdrowia w porządku, choć morfologia wykazała anemię, więc na wszelki wypadek suczka dostała zastrzyk - tak, jakby miała zamiar uaktywnić się babeszjoza. USG nie wykazało ciąży, przynajmniej takiej +3tygodniowej. Dostała tabletkę na odrobaczenie i odpchlenie, dn. 01.04 będzie szczepiona.
Lilka ładnie zachowuje czystość w kojcu, ogólnie jest bardzo grzeczna i kochana.

Cisza z ogłoszeń, ludzie psów nie chcą :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2019 o 16:29, Tyś(ka) napisał:

Bazarek na FB się tworzy... Można podglądać :)

zajrzalam i fajne fanty sa

trzeba sie ratowac bazarkami bo wszedzie tylko kasa i kasa ..a skad ja brac jak potrzeby ogromne

20 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dostałyśmy wiadomość o kolejnych dwóch psach. 
Jeden to cocker spaniel, niestety agresywny do ludzi i dzieci - na szczęście szybkie ogłoszenie i odnalazł się właściciel... a pies błąkał się od jakiegoś czasu...
Drugi to sunia, znaleziona w zaklejonym kartonie, bez jedzenia i picia... :( A to dopiero początek, sezon wakacyjny jeszcze się nie zaczął.

Czarnulka właśnie zaczyna plamić :( 

zwyrodnialec wyrzucil psa na smierc jak smiecia...karma wroci

az sie boje myslec o wakacjach

Czarnulko :(:(

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, beataczl napisał:

Tysia jest mozliwosc wyciagniecia psa z kojca? mysle o Tytusie,zeby lepiej go obfocic moze...

taki fajny psiak,szkoda

Tytus będzie wyciągnięty z kojca, pojeździ samochodem, pochodzi na smyczy, bo... mamy poważne zapytanie z Warszawy ;) 

I szykuje się świetny dom dla Puchatka. Były zapytania też zagraniczne, ale na razie dajemy szansę ludziom w Polsce. Wizyta p/a u potencjalnej rodziny już na dniach. Brzmi jak formalność, ale trzeba sprawdzić - jeżeli będzie wszystko dobrze to Puchatek na początku kwietnia pojedzie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Tytus będzie wyciągnięty z kojca, pojeździ samochodem, pochodzi na smyczy, bo... mamy poważne zapytanie z Warszawy ;) 

I szykuje się świetny dom dla Puchatka. Były zapytania też zagraniczne, ale na razie dajemy szansę ludziom w Polsce. Wizyta p/a u potencjalnej rodziny już na dniach. Brzmi jak formalność, ale trzeba sprawdzić - jeżeli będzie wszystko dobrze to Puchatek na początku kwietnia pojedzie do siebie.

na takie wiesci czekalam !

mam nadzieje,ze obydwa psiaki pojada juz niedlugo do domow :) 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, beataczl napisał:

na takie wiesci czekalam !

mam nadzieje,ze obydwa psiaki pojada juz niedlugo do domow :) 

Jeszcze szykuje się dom dla Lilki, ale trafi tam po sterylizacji. Pod Wrocławiem, mieli 2 psy ze schroniska, teraz mają jednego, wizytę p/a robiła im węgielkowa i mówiła, że poleca dom. Państwo po Lilkę wyjadą do Krakowa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kotka Plamka już po kastracji aborcyjnej. Była w zaawansowanej ciąży. Pani z naszego przytuliska wzięła ją do siebie na 4dni (dziękujemy!), żeby najgorsze pierwsze dni mała wypoczywała w domu. Jak będzie wszystko dobrze, Plamka zostanie ponownie wypuszczona na wolność. Poprosiłam o domowe zdjęcia, może tak będzie łatwiej znaleźć kotce dom. Kiciula ma się dobrze, już zjadła i teraz odpoczywa.

Tu Plamka na ulicy:
k2.jpg.983678421510828c79e1caa5b88375e6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O Lileczkę rozdzwonił się telefon. Natomiast nam podoba się domek spod Wrocławia i na niego czekamy :) Lilka będzie szczepiona w kwietniu, potem powtórzone będzie mieć odrobaczenie i dopiero tuż przed świętami będzie sterylizowana. Jak będzie wszystko dobrze to pod koniec kwietnia pojedzie do siebie. A Lileczką DT zachwycony, suczka chetnie towarzyszy im w ogrodzie, jak zostaje sama na podwórzu to patrzy w okno i czeka aż ktoś do niej przyjdzie, jest całkowicie bezproblemowa, grzeczna i posłuszna. :) Państwo boją się zakochać w Lilce po stracie swojej starszej suczki... no ale chyba to nieuniknione, bo Lilkę nie da się nie kochać.

 Szogunek rozrabia w hotelu, jest największym łobuzem. Podgryza w pupę inne psy, robi podkopy, próbuje zwiać za wszelką cenę. Niestety, ani grama telefonu w jego sprawie, ja już nie wiem co robić. :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.03.2019 o 12:09, beataczl napisał:

zajrzalam i fajne fanty sa

trzeba sie ratowac bazarkami bo wszedzie tylko kasa i kasa ..a skad ja brac jak potrzeby ogromne

zwyrodnialec wyrzucil psa na smierc jak smiecia...karma wroci

 

Tak, kasa koniecznie potrzebna. Mam nadzieję, że troszkę bazarek podreperuje budżet, licytacje trwają - to znaczy, że się fanty podobają ;). A to dopiero jedynie fanty z loterii świątecznej, mamy jeszcze dwa pudła fantów, ale to w następnym miesiącu...

A ta sunia to brak słów, śliczna młoda i nieduża... wystarczyło odrobinę wykazać się odpowiedzialnością i poszukać domu... :(
Znalazca będzie ubiegał o kastrację w gminie, oby się udało, bo sam Znalazca ma 5 uratowanych psów i go nie stać na kolejnego...

Obraz może zawiera�: pies

 

Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies

kama.jpg.639f31fff572e0ac11375b3dffcff43d.jpg

kama1.jpg.b2028553835255c3f4b948b8687df402.jpg

Namnożyło się nam czarnulców...

Link to comment
Share on other sites

I piesek, którego dokarmiają od jesieni siostry zakonne prowadzące DPS. Mieszka na ulicy, poszukujemy mu domku. Siostry odrobaczyły go, ale niestety nie mają jak zabrać do weterynarza - a piesek ma ropień na oczku :( My się o nim dowiedziałyśmy dopiero teraz, bo zaczęli nam ludzie zgłaszać, że pies co niektórym przeszkadza i chociaż są ludzie, którzy nim się opiekują to nie jest tu bezpieczny. Piesek zamieszkałby w DPSie, ale tam jest już jeden uratowany piesek i sanepid się nie zgadza na kolejnego.
Malutki biszkopcik, oby szybko znalazł dom.
Obraz może zawiera�: pies

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, beataczl napisał:

na fejsie poprosilam o przylaczenie do grupy

ciekawe czy mnie przyjmna...

Tysia , kto ma teraz wyroznienie z tomaszowskich psiaków?

byly jakies zapytania o dwupak?

Nie widzę, żeby było zaproszenie od Ciebie :) Chyba że jesteś pod danymi takimi jak do przelewu. bo przed chwilą kogoś akceptowałam? 

Tytus (2x), Lilka, Laki, Maja. Z kotów mam jeszcze wyróżnioną Plamkę i Łatkę.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Nie widzę, żeby było zaproszenie od Ciebie :) Chyba że jesteś pod danymi takimi jak do przelewu. bo przed chwilą kogoś akceptowałam? 
 

o,rany...zalogowalam sie nie ze swojego konta tylko syna..nie zauwazylam:(

ponowie prosbe jak wejde na swoje- jeszcze raz- /Beata W./

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, beataczl napisał:

o,rany...zalogowalam sie nie ze swojego konta tylko syna..nie zauwazylam:(

ponowie prosbe jak wejde na swoje- jeszcze raz- /Beata W./

Może też coś zalicytuje :)

O Tytusa rozdzwoniły się telefony. Państwo z Warszawy są zdecydowani, dzwonili już kilka razy, aby dopiąć szczegóły. W kolejce czekają jeszcze dwie rodziny, mam nadzieję, że jeżeli nie Tytus to zdecydują się na innego psiaka.

Biszkopcikowi spod DPSu też coś się szykuje. Potrzebne kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...