Jump to content
Dogomania

suczka nie je, nie wstaje od 3 dni, ma silną anemię


sada

Recommended Posts

Hej, byliśmy wczoraj na kontrolnym badaniu krwi z naszą psinką. Dzisiaj odebrałam wyniki, wszystko w normie. Nie macie pojęcia jak się cieszę :) czerwone krwinki, próby wątrobowe, wszystko już wróciło do normy :) bardzo mi ulżyło. Miała też wczoraj USG i też wszystko jest w porządku. Lekarz oglądał trzustkę i jest ok :)

Psinka jest już zupełnie normalna, zachowuje się tak jak przed chorobą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, uxmal napisał:

:) Cudowny prezent na Święta :) Super.

 

29 minut temu, doggar napisał:

No i to jest prawdziwie DOBRA wiadomość! :)

A propos, nie wiem, czy już nie czytałaś, bo fajne rzeczy tu piszą:

Mnóstwa zdrówka życzę <3

 

26 minut temu, bou napisał:

Super,Sada.Cieszę się z Wami:) Tak trzymajcie!

Dzięki! :)

Co do żywienia - na razie weterynarz radzi karmić tym RC low fat, potem możemy pomyśleć o włączeniu chudego mięsa. Zresztą ktoś mi tutaj na forum doradzał żeby na razie nie zmieniać karmy z tej RC na inną, bo jeśli coś zaczęłoby się dziać, to nie rozpoznalibyśmy, czy to kwestia zmiany karmy czy czegoś niezwiązanego z karmą.

Jedyne co mnie martwi to miękkie odchody. Nie jest to biegunka, ale jak po niej sprzątam, to jest prawidłowo uformowane, ale miękkie.

Inna sprawa- jeszcze w tej klinice pytaliśmy, czy może przyjmować tę pankreatynę, ale wyrazili się w ten sposób, że to się stosuje przy niewydolności trzustki, nie przy zapaleniu. Szczerze to nie bardzo to ogarniam. Jeszcze dopytam o to jej weterynarza, ale nic o tym nie wspominał, więc zakładam, że nie jest to potrzebne. Podobno już nie powinno być zapalenia.

W poniedziałek badanie lipazy ilościowo, tyle, że na wynik czeka się do 5 dni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, ANorka napisał:

Prosze opisać sytuacje po transfuzji. Moja Norka jest wlasnie w trakcie po zatruciu. 

ANorka, moja psina bardzo szybko dochodzila do siebie po transfuzji, już na nastepny dzień było widać jakąkolwiek poprawę, małą, ale jednak. Była ciągle bardzo słaba, ale z dnia na dzień bylo coraz lepiej. Tyle że ona dostawala bardzo silne leki przeciwbolowe ktore ja też ogłupiały no i długo nie chciała jeść.

Tak gdzieś około tygodnia zajął jej powrót do sił. Zaczęła jeść dopiero po 8 dniach. Jednak myślę, że jest istotne jaka jest przyczyna choroby, jaki byl stan pieska, jak rokowania okresla lekarz... U mojej psiny właściwie nie wykryto przyczyny tak nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Z dnia na dzień przestała chodzić i jeść, silna anemia, bardzo złe wyniki badań. Wczesniej zdrowy, pelny życia pies mimo 10 lat na karku. Nigdy nie chorowała. U niej prawdopodobnie wszystko było spowodowane ostrym zapaleniem trzustki. Rokowania byly szczerze mówiąc nie za ciekawe... Jednak dzisiaj psinka jest taka jak przed chorobą. Podejrzewano zatrucie toksyną, ale to raczej nie mialo miejsca bo żaden narząd nie został uszkodzony, obecnie wyniki krwi ma idealne. Nie wiem jakie są rokowania po zatruciach...

ANorka czym Twoj pies się zatruł? Ma jakies uszkodzenia narządów? Lekarz powiedział jakie są rokowania?

Link to comment
Share on other sites

 

10 godzin temu, bou napisał:

Sada:

 

 

Dzięki bou. Tutaj pozostaje chyba tylko czekać... to zupełnie inna sytuacja niż ja miałam z psinką... tak jak bou napisała w innym temacie, transfuzje są z różnych przyczyn i od tego też zależą rokowania... Trzymam kciuki ANorka żeby Twoja psina z tego wyszła

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, ANorka napisał:

Dziekuje za komentarze. Pies zjadł trutkę na szczury. Nie wiem nic na temat narządów nikt nie powiedział mi nic na ten temat. Po transfuzji jest lepiej. Czekamy jest na lekach. W piątek kontrol. Rokowania lekarza 50:50

Trzymam kciuki żeby było dobrze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...