Jump to content
Dogomania

Pies odnalazł się po 11 miesiącach, a ja mam już psa


Pietras75

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuję pomocy, ponieważ zostaliśmy postawieni w sytuacji bez wyjścia. Zacznę od początku.

Pod koniec roku 2016 wzięliśmy psa ze schroniska. Bez rasy, nie za duży, na oko około 20kg. Mamy działkę koło domu, więc jak na te warunki to nie był wielki pies, tym bardziej że wcześniej przez kilkanaście lat żył z nami owczarek niemiecki, który był większy. Stąd może wrażenie, że ten pies był mały. Pies okazał ogółem się bardzo chaotyczny. Gdy tylko otwierało się kojec to uciekał i biegł na drogę. Psa nie można było złapać. Nie raz samochody trąbiły, ostro hamowały, były skargi ze strony rodziców że pies biega po drodze, bo obok jest szkoła podstawowa i chodzą tam małe dzieci. My, jako przecież ludzie którzy od zawsze żyli z psem, to rozumieliśmy. Prosiliśmy o pomoc, schronisko tylko obiecywało, ale nigdy nawet nie przyjechało. Jak już wydało psa, to odwróciło się czterema literami i cześć. Zamiast tego były tylko wizyty straży gminnej. Zróbcie sobie z nim co chcecie - tak mówili wszyscy. Powiedziano mi żebym ja umówił się do psychologa. Tak, ja. Dlatego że pies w ogóle nie reaguje na nic. Chore. W styczniu 2017 roku ten pies gdy wybiegł, to już nie wrócił. Psa wypuszczaliśmy, ponieważ chcieliśmy go ułożyć, poświęcić mu czas, nauczyć czegoś, chodziliśmy na smyczy, ale... pewnego razu po prostu uciekł i nie wrócił. Szukaliśmy psa, ale wszystko na nic.

W sierpniu tego roku, więc 7 miesięcy po zaginięciu poprzedniego psa, trafił do nas owczarek kaukaski. Zadzwonili do nas znajomi że w schronisku jest piękny pies, tylko był strasznie bity, bo boi się jakiegokolwiek kontaktu. Znaleziono go w rowie przy drodze. Pies bał się głównie mężczyzn, uciekał przed każdym mężczyznom. Tylko kobieta mogła podejść. Tak jak wspomniałem, w sierpniu piesek był już u nas i to na takim poziomie, że gdy ukucnąłem, czyli schodziłem do poziomu psa, to podchodził do mnie. Wielka radość. W sierpniu weterynarz określił wiek na 8 miesięcy. Owczarek kaukaski jest z nami do dziś. Nie boi się dziś domowników, bawi się, biega, cieszy, uwielbia się przytulać. Gdy jest się na dworze, to po prostu nie odchodzi od człowieka, a gdy pierwszy raz zobaczyłem tego psa, to uciekał od ludzi. Wielka radość i wielki pies :)

Dziś ma na oko rok. Od czasu gdy do nas trafił bardzo dużo urósł, nabrał masy i jest o nas i swoje terytorium niesamowicie zazdrosny. Jest także agresywny dla wszystkiego co rusza się za płotem. Wątpię, aby ktoś z innym psem mógł wejść, bo po prostu nasz kaukaz rzuciłby się na niego.

Cała puenta polega na tym, że pies który w styczniu od nas uciekł, ponoć odnalazł się sporą odległość od nas i trafił tam do schroniska. Pies miał chip i wychodzi na to, że to faktycznie ten, który w styczniu uciekł. Dostałem informację, że jako ostatni właściciel psa, mam go odebrać ale... co ja mam zrobić, skoro aktualnie mam już wielkiego i zazdrosnego kaukaza, również ze schroniska? Nie widzę takiej opcji, abym miał dwa pasy, bo nasz kaukaz nie zaakceptuje innego zwierzęcia i obawiam się po prostu że zagryzie tego pierwszego psa, bo jest po prostu dwa razy większy. Nie mam także warunków, aby móc trzymać dwa pasy w oddzielnych kojcach.

Czy jest na taką sytuację jakieś rozwiązanie? Czy muszę odbierać tego pierwszego psa, to znaczy czy nogą mnie do tego zmusić skoro wziąłem już ze schroniska drugiego psa i bardzo się z nim wszyscy w domu zżyliśmy? Proszę o jakieś rady jak taką sytuację najlepiej rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moze sprobujcie mu na wlasna reke szukac domu. PRzynajmniej tyle postarajcie sie zrobic, by nie musial zyc w schronisku? Czasem warto pomyslec nad tym, ze taki pisek moze lepiej nadawalaby sie dla rodziny, ktora zyje w mieszkaniu. A nie w domu i w kojcu, z ktorego ciagle bedzie chcial uciekac. W kwestii prawnej poczytaj moze regulamin schroniska i adopcji, moze jest tam jakis zapis na ten temat. MAsz chyba umowe adopcyjna, nwet kaukaza - powinna byc taka sama.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...