Jump to content
Dogomania

Z rowu, lękliwa lisia Mimisia: skradła serce Jaguski i Jej Połówka i zakotwiczyła u nich na stałe <3 DZIĘKUJĘ!!!


Tyśka)

Recommended Posts

1 godzinę temu, jaguska napisał:

U nas też pochmurnie i mokrawo, ale dobrze że już nie wieje mroźny wiatr. Głowa mnie boli, z nosa kapie, do bani.

Na dzień dobry - Alicja po drugiej stronie lustra-

 

DSC_1099 (2).JPG

Oj - znów ukradli lajki. Świetny widok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zachęcona Moli@, spróbowałam ponownie z wpisaniem "miksa pinczera" do dwóch ogłoszeń. I dzisiaj... miałam pierwszego sms'a "w sprawie miksa pinczera". O dziwo, bardzo kulturalnego, Pan się przedstawił i swoją żonę z imienia, nazwiska i wieku ( :) ), w smsie podał nawet skąd są i gdzie mieszkają... i się umówiliśmy na rozmowę - z racji, że akurat biegłam na obserwacje do badań moich. Pan sam zaproponował godzinę i bardzo ładnie podziękował za odpowiedź. Myślę sobie: "kurcze, może to TEN dom?". I o godzine 17:31 dostaję ponownie sms'a od Pana, że po gorących rozmowach z żoną doszli do wniosku, że jednak za wcześnie na psa, że długo pracują i nie chcą skazywać psa na tak długą nieobecność... i że mocno przeprasza za zawracanie głowy, ale za parę lat idą na emeryturę i wtedy wezmą psiaka. Powiem Wam, że jestem w szoku. Jeszcze takich wiadomości nigdy nie widziałam :) I choć nie wiadomo czy z tego byłby dom dla Mimi, czy nie, ale w świecie szybko-teraz i chcę-to-dawajmitomizmu niesamowity przypadek :). A kultura to przecież powinna być rzecz oczywista, a nie kosmiczna.

Link to comment
Share on other sites

No i dzisiaj przymrozek, dobrze że chociaż słoneczko od rana świeci.

Tysiu, fakt charakterek Mimi ma pinczerowaty, ale podciągać wyglądu pod pinczera chyba bym się nie odważyła, chociaż jakąś domieszkę może mieć ;)

Nesiu, Mimi jak poskłada swoje długie, chude nożyska, to się do takiego kociego koszyczka mieści, koszyk ma 38x28,  ale jak się wyprostuje to jest najwyższym stworzeniem w domu. Koszyk i miska to ulubione parapetowe legowiska Mimi i Psotki, Mimi zdradziła nawet leżak kaloryferowy na na rzecz parapetu, ale parapet odkryła stosunkowo niedawno, i chyba trzeba będzie jej go dać na kolonie. Nie parapet oczywiście tylko koszyk.

Dzisiaj nie mogę jej ze sobą zabrać, a zostawić sam na sam z suczkami nie mogę, Mimi dostanie areszt gankowy, kołderkę, swój róg do gryzienia i zabawki. 

Do potem.

dzien-dobry-ruchomy-obrazek-0040.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jagusko, ależ ja nie podciągam pod wygląd pinczera :) W opisie jest, że charakter iście rudy, ale wygląd - każdy widzi. W ogóle, jeżeli kiedykolwiek wpisuję jakiś miks ras do ogłoszenia to w rozmowie telefonicznej raz jeszcze wyjaśniam i podkreślam, że to zwykły kundelek nieprzypominający rasy, ale charakter można porównać do...  bo... i tu wymieniam cechy. To normalny zabieg w moich rozmowach, a u Mimi będzie 100x bardziej uwydatniony, nie bój się - szukam Mimi domu na zawsze, a nie na chwilę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:) Całkiem nieźle Nesiu, ale nic nie tknęła, ani rogu, ani kostki prasowanej, ani nawet nie widać było żeby się wody napiła, chyba czas jej zszedł na poddrzwiowych kontaktach z Psotą. Jak wróciłam to się cieszyła jak normalny psiak ;)))

No i najważniejsze, papuga cała i zdrowa, a klatka stała na swoim miejscu, bo bałam się że Mimi za bardzo nią się zainteresuje. 

Dzisiaj od rana zdążyła przeczytać caaaałą gazetkę z Pepco, co do ostatniego strzępka. Książki zaleca się trzymać poza zasięgiem pysiaka piranii.

Dobrego dnia.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo mądra suczka z Mimi skoro nie narozrabiała. I jeszcze oczytana :)
Myślisz, że Mimi umiałaby zostać sama-samiutka na godzinkę, dwie?

Przepraszam, że dopiero teraz zaglądam na wątek - dzisiaj mam armagedon z suczką z oderwanym kawałkiem skóry i drugą z kojców, która dzisiaj pojechała do domu i zadzwonił do mnie Pan po 2h, żeby zabierać natychmiast... i szukałam awaryjnie jej czegoś. Uff, dopiero miałam chwilę siąść i na spokojnie poczytać.
 

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, jak najbardziej,  myślę że nawet sama byłaby zadowolona, tylko trzeba jej zostawić zajęcie bo inaczej sama sobie znajdzie ;)

Mimisia jest wspaniałym psiakiem tylko nie dla każdego człowieka. Tylko i wyłącznie dla człowieka - być, a w żadnym przypadku dla człowieka - mieć.

Radku, kartkami to się chętnie dzielą, ale już jedzeniem niekoniecznie ;)

O właśnie, Mimisia w obronie swojej miski i jedzonka zamienia się w czupakabrę ;)

Nulka, jako że koty w naszym domu są w przytłaczającej większości, psy przejmują niektóre kocie zwyczaje, a już przyjaźń Mimi z Kitusiem jest wyjątkowa, niestety nigdy nie mam pod ręką telefonu żeby uwiecznić najlepsze momenty.

Dobrej nocy.

 spanie-i-sen-ruchomy-obrazek-0020.gif 

Link to comment
Share on other sites

No i pora wstawać! Mimiśka jest super pies tylko trzeba jej na to pozwolić. Najlepiej gdyby była przywódcą kotów. A "czytać" to lubi wiele psów. Moja NeskA jest w tym specjalistką. Szkoda tylko, ze sprzątać po sobie to już nie umie. Chwila nieuwagi i każdy, nawet najmniejszy papierek jest w mikroskopijnych strzępach. 

Życzymy udanego dnia!

Link to comment
Share on other sites

Na dzisiaj mam komiks ;) 

Prawie jak walka o ogień, Mimi pokazuje tu swój zołzowaty charakterek i stawianie na swoim. A zaczęło się tak, że Psotka zasnęła w misce.

Tytuł damy taki:

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta....a miska jest tylko jedna ;), resztę sobie dośpiewajcie ;)))

wpychamy na siłę rude dupsko do miski i wypychamy niechciane towarzystwo...

 

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...