Jump to content
Dogomania

Z rowu, lękliwa lisia Mimisia: skradła serce Jaguski i Jej Połówka i zakotwiczyła u nich na stałe <3 DZIĘKUJĘ!!!


Tyśka)

Recommended Posts

Czasem ręce opadają i człowiek najchętniej wymiksowałby się ze wszystkiego, zamknął w skorupie jak ślimak, zatkał uszy.

Właśnie się dowiedziałam o dwóch kobietach pomagającym psiakom i kotom, jedna po polskiej, druga po czeskiej stronie, bieda aż piszczy. Psiaki małe, zabierane z patologii, masakra. Głowa boli.

 

Link to comment
Share on other sites

Wieści są niezbyt sympatyczne, chyba trzeba będzie szukać nowego DT :(,  trzeba to przemyśleć, czekamy na Tysię. 

Niechęć dziewczyn do siebie przybiera zadziwiający obrót, nie wiem czy jesteście w stanie w to uwierzyć, ale one potrafią sobie nawzajem nasikać do misek na jedzenie, jak tylko nie zabiorę natychmiast po zjedzeniu, teraz tylko czekam kiedy zaczną sikać na łóżko. Oczywiście nie jest to takie sikanie-sikanie, bo Mimi ładnie załatwia się na spacerach, tylko takie znaczenie i złośliwość.  Trzeba je rozdzielić, nie widzę innego wyjścia. Nie rzucają się na siebie z jakąś złością, potrafią nawet posiedzieć na jednym fotelu, ale są dla siebie złośliwe, wyjątkowo, co rykoszetem trafia w nas, domowników. "Na oko" wszystko jest ok, ale pod dywanem trwa wojna podjazdowa dwóch rudzielców.

Poza tym Mimisia jest bardzo kochana, pocieszna, ciekawska, uparta, wesoła i energiczna. Zresztą to widać po zdjęciach.

Przez weekend będzie mnie mniej.

A tu nasza grzeczna ruda pocieszka:

DSC_0285.JPG

DSC_0286.JPG

DSC_0299.JPG

DSC_0300.JPG

DSC_0303.JPG

DSC_0305.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oj rudasku, rudasku, ale sobie nagrzebałaś :(

Jagusko, wyobrażam sobie co dzieje się w Twoim sercu, jakie myśli sprzeczne Tobą targają :(  Kochasz tego małego rudzielca, ale wybryki jakich się dopuszcza są trudne do zniesienia. Wiem coś na ten temat.  Rok, bez kilku dni, miałam na tymczasie przekochaną sunieczkę, która przez cały okres pobytu od czasu do czasu sikała gdzie popadnie, nawet na nasze łóżko. Nie wiem czy też nie poprosiłabym o zmianę DT, gdyby nie to, że byłam osobą odpowiedzialną za małego szkraba.

Współczuję serdecznie. Cokolwiek zdecydujesz, będzie to dla Ciebie bardzo trudne do zaakceptowania.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,  ale nie wymagajmy od psów wyższej etyki i lepiej rozwiniętej umiejętności rozumowania niż od ludzi. Jest faktem, że znacznie trudniej dogadują się suki niż psy - to nie wybryki ani złośliwość, tylko zgodna z zachowaniami typowymi dla gatunku rywalizacja o bezpieczne miejsce w domu i w sercu właściciela. I o najwyższą pozycję wśród konkurentek.  Żadna z tych suk nie może zrozumieć, że miejsca w sercu starczyłoby na więcej zwierzaków.  Kain też nie potrafił zrozumieć, że Abel mu bezpośrednio nie zagraża.

 

Link to comment
Share on other sites

Niedawno wróciłam z arboretum, deczko złachana, jutro jadę dalej pomagać, przygotowujemy święto paproci, głowa mnie boli i myśleć nie mogę, może Sówko jakieś rady w tym względzie? Wydaje mi się że żadnego psa nie wyróżniam.

W muzeum nie mieszkam i ręce mi do tyłka nie przyrosły, więc ze sprzątaniem nie mam problemów, tym bardziej że jednego kota mam pampersowego i dwa majtkowe, więc nic co straszne nie jest mi straszne ;))), tylko jak Mimiśka miałaby iść do domu stałego z takimi nawykami??? Mimi to pies fotelowo kanapowy, na podwórkowca się nie nadaje, a jak nauczy się posikiwać po domu to swojego nigdy nie znajdzie. Nie mam pomysłu.

Dziękuję Wam serdecznie za duchowe wsparcie, bo naprawdę nie wiem co robię źle, przecież na początku tego nie było. 

Dobrej nocy f70d4df1254d49d4d999ae5aadce4bec.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Mimi znaczy swoim zapachem miski innej psicy  czy miejsca, gdzie przebywała rywalka, to w przyszłości jako jedynaczka w domu może zachowywać idealną czystość. Może, nie musi, ale szansa jest. Jestem pewna, ze starasz się nie faworyzować, nie wyróżniać Mimiśki, ale problem w tym, że od początku powinna być "tą gorszą". Wtedy, nie czując w Tobie poparcia, nie ośmieliłaby się sikać do miski konkurentki. Bieda w tym, że przygarniając taka strachulkę, staramy się odbudować jej pewność siebie, a to nieuchronnie prowadzi do chęci uzyskania awansu społecznego w grupie. Nie ma takiego problemu u wszystkich psów - ale wszystkim psom konieczne jest podporządkowanie się człowiekowi, reagowanie na polecenia. Są psy bardzo uległe, które samorzutnie zajmują ostatnie miejsce w grupie; Mimi do takich nie należy. Gdybyś mogła samym spojrzeniem, nie mówiąc o groźnym "eee" zniechęcić  Mimi do stawiania się do któregokolwiek psa czy kota czy bodaj podchodzenia do cudzej miski, to nie doszłoby do sikania w miski. Ale na to trzeba by suńkę uczyć reagowania na polecenia i wytyczać granice  - samą miłością takiej zadziory opanować się nie da. I taki paradoks - gdyby nieco obawiała się Ciebie, prawdopodobnie mniej bałaby się świata, bo wszechpotężna Jaguska byłaby w oczach Mimi ponad całym światem.  

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, jaguska napisał:

Jak mam to zrobić???????????????????

Uczyć, ZANIM Mimiska spróbuje pyskować,  uczyć reagowania na siad i wróć. Zero serdeczności za darmo. Acha, żeby przeciętnie zdolny uczeń zrozumiał, co znaczy jakieś hasło - to siadać na hasło czy wracać na zawołanie powinien tak ze 30 razy dziennie, nie raz za razem, ale w różnych miejscach i w różnych sytuacjach - dlatego, że Ty sobie tego życzysz. I Ty pozwalasz odejść czy zmienić pozycje. Pochwała zawsze, nagroda nieregularnie. I zaraz ciężar całego świata przesuwa się z psiej łepetyny na ludzką głowę - człowiek jest od decydowania, uff, nie trzeba się bać:-).

Swoją drogą, jakby na mnie zaczął pyskować mój własny pies, to zależnie od siły psychicznej zwierzątka albo bym obśmiała lekceważąco (one to rozumieją), albo ryknęłabym tak, że pieseczka przytuliłoby do ziemi. I natychmiast bez gniewu przywróciłabym do łask.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...