Jump to content
Dogomania

Z rowu, lękliwa lisia Mimisia: skradła serce Jaguski i Jej Połówka i zakotwiczyła u nich na stałe <3 DZIĘKUJĘ!!!


Tyśka)

Recommended Posts

Taką karmę zamówiłam dla Mimiśki. Pewnie dotrze do jaguski w następnym tygodniu. 
 
 
 
 
 
 
Produkt
Cena
Ilość
Kwota
24401_PLA_Chewies_Lachsknoechelchen_200gChewies Kosteczki, półwilgotne- Wołowina, 200 g
7,80 zł
1
7,80 zł
680639_2__1_gratis_wolf_of_wilderness_ka2 + 1 gratis! Wolf of Wilderness karma sucha, 3 x 1 kg- Adult Green Fields, jagnięcina
39,60 zł
1
39,60 zł
738984_400_50_g_gratis_bosch_goodies_prz400 + 50 g gratis! Bosch Goodies, przysmak dla psa, różne rodzaje, 450 g- Vitality
10,40 zł
1
10,40 zł
579224_500_g_500_g_gratis_bosch_adult_1_500 g + 500 g gratis! bosch Adult, 1 kg- Adult, ryba i ziemniaki
8,40 zł
2
16,80 zł
301417_dt_marknuggets_2eime_2.jpgDogMio Mark Nuggets, przysmak dla psa- 1 kg
11,80 zł
1
11,80 zł
322674_animonda_grancarno_adult_24x800g_Megapakiet Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g- Mieszany pakiet 1
149,80 zł
1
149,80 zł
27938_pla_dokas_entenbruststreifen_3.jpgDokas Paski do żucia, półwilgotne, 70 g- Paski z kaczki
7,80 zł
1
7,80 zł
suma
244,00 zł
Cena razem  Wszystkie ceny zawierają podatek VAT
244,00 zł
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Jakimś cudem przywitam lisiczkę z samego rana. Wprawdzie niebyt przytomna, ale na nogach. Może później będzie lepiej.

Życzę Mimi i Jagusce spokojnej niedzieli i udanego odpoczynku przed następnym tygodniem. trzymajcie się zdrowo i dajcie znać co u Was słychać.

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór :)
Ja tak na szybciutko: bardzo, bardzo dziękuję elficzkowa za błyskawiczne zamówienie karmy. Myślę, że zapas jest hoho i jeszcze więcej :) Patrzyłam na dawkowanie to spokojnie zostanie karmy i po powrocie z kolonii. Bardzo dziękuję Darczyńcom i Osobom, które dbają o Mimi :) Kłaniam się w pas Jagusce za Jej troskę i miłość do Mimi.

Nie ma mnie, ale nie próżnuję.
Kolonie dopinam - jutro mam nadzieję, że będę wiedziała wszystko to zadzwonię do Jaguski podać ostateczną wersję. Miałam jechać ze znajomymi, psimi, ale jednak nie mogą, nie dadzą rady. Jutro więc rozmawiam z anecik w sprawie transportu. Dzisiaj nie chciałam już dzwonić wieczorem. Nie ma co więcej czekać, bo chyba nikt już się nie znajdzie ze znajomych, a anecik bezpiecznie dowiezie do celu.
Powoli ruszam też z bazarkiem na Facebooku dla Mimi, dzisiaj dodałam część fantów (już Wam znanych), reszta będzie na dniach. Można już podglądać i licytować. Mam bardzo napięty harmonogram, ten miesiąc najbliższy to dla mnie najtrudniejszy czas. Myśli, westchnięcia za mnie mile widziane, jak przetrwam to opowiem i się wytłumaczę, gdzie byłam, gdy mnie nie było :) <<tutaj bazarek>>
Mimi ogłaszana jest stale, telefony w jej sprawie są, no ale jeszcze TEN dom nie zadzwonił. Miałam ostatnimi czasy dwa obiecujące telefony, ale Państwo jednak zdecydowali się na inne psiaki. Szkoda wielka.

Pozdrawiam ciepło,
Dobrego wieczoru życzę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrego poniedziałku i całego tygodnia dla ślicznego rudzielca i Jaguski.

Zapowiada się całkiem ładny dzień, jest ciepło, trochę wiaterku, spokojnie można sobie korzystać z uroków wiosny.

Mimi nieświadoma, a Tyśka załatwia je wyjazd. Biedny rudzielec, nie wie że czeka ją kolejna trauma.

Tak sobie czasem myślę, że Mimi ma jednak wersję exportową tylko zupełnie o niej zapomniała, może nawet specjalnie. Ma swój świat, swojego człowieka i to jej zupełnie wystarcza.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2019 o 23:18, elficzkowa napisał:
Taką karmę zamówiłam dla Mimiśki. Pewnie dotrze do jaguski w następnym tygodniu. 

Piękne zamówienie, Tysiu i dużo pysznego jedzonka. happy.gif&key=75ee77a40f4db0d3837ac287b361d1f239d18b30790ee5b789023c2da20d6894 Smacznego, Mimisiu! wub.gif&key=856090cac4368fe6ec87056a5a6718314d97364eb17a1db2dd26d0faf9c8ceb4

Dobrego poniedziałku dla wszystkich Mimisiowych. happy.gif&key=75ee77a40f4db0d3837ac287b361d1f239d18b30790ee5b789023c2da20d6894

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przyszła paczka z karmą, ale to jest za dużo jak na dwutygodniowe kolonie. Nawet gdyby Mimi jadła same puszki to i tak za dużo, bo jest 24 duże puchy i 5kg suchej karmy do tego ciacha i smaczki.

Mam to podzielić czy jak??? Tysiu???

Przywiozłam Advocate od weta i cała czwóreczka będzie "kropelkowana", bo z kleszczorami żartów nie ma. No i nieuchronnie  zbliżają się kolonie.

Koszyk story:

Komu można podskoczyć to można, a komu nie to nie...

Kolejność zdjęć prawidłowa, Mimi po rozeznaniu z kim ma do czynienia udaje że jej tam nie ma ;)

 

DSC_1303.JPG

DSC_1305.JPG

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jagusko, oczywiście podziel. :) Karma będzie od razu w zapasie dla Ciebie, tzn dla Mimi, ale jak wróci z kolonii. Nie wiem ile nasz rudas zjada, ale poprosiłam o więcej :) 

Dziękuję, że zaglądacie na bazarek :) ja mam trochę gorący czas, ale jednak Mimi to moja psica i w końcu trzeba było uporać się z bazarkiem. Parę groszy wpadnie. Resztę rzeczy wystawie na olx i giełdy wrocławskie, a zebrane pieniądze wrzucę do sakiewki Mimi - ale to już po skończeniu roku akademickiego.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, Mimi w tej chwili waży 6,8kg i to jest moim zdanie waga optymalna, nie powinno się jej pozwalać przekraczać 7kg ze względu na budowę ciała, to oczywiście tylko moje zdanie.

Według wytycznych producentów, gdyby była tylko na suchej jest napisane 110gr na dzień, 

a gdyby była tylko na mokrej to 400gr na dzień.

Proszę zdecydujcie ile czego zapakować z karm, bo ciacha to oczywista oczywistość :)

U mnie nie dostaje tyle w posiłkach, bo w ciągu dnia zawsze coś wyżebrze, szczególnie od Połówka, bo on żadnego posiłku nie zje bez dzielenia się. I smaczki zawsze jakieś w ciągu dnia się trafiają ;)

Nesiu, Bianka jest głucha i żywiołowość Mimi ją denerwuje, więc Mimi schodzi jej z drogi. Tutaj Bianka nie miała zamiaru złomotać Mimisi, przechodziła ostrożnie do ostatniego koszyczka i sobie powąchała Mimisię, a ona taka grzeczniutka jak w czapce niewidce, byle tylko Bianka sobie poszła.

Link to comment
Share on other sites

Jagusko, ciężko jest mi wydzielić skoro nie znam Mimisiowego głodu. Wiadomo, że nie ma co sztywno trzymać się zaleceń producenta i dawkowanie dobiera się indywidualnie. Proszę wydziel nieco na górkę, tak na 18dni suchej (Mimi wakacje trwać mają 16. dni, ale w tym 2 będzie w drodze, więc pewnie zje po jednym posiłku w hotelu). Z moich obliczeń wynika że suchej  wystarczy 2kg. Z puszkami prosta sprawa, naszykuj 6 sztuk. Będzie i tak na górkę, a bezpieczniej, jak okaże się, że na koloniach Mimi zmieni się smak i czegoś zje więcej, a czegoś mniej. Jeżeli masz inną propozycję, pisz śmiało: ja mam nienażartego kota, ktory je kosmiczne ilości i nie może mieć to przełożenia na naszą lisiczkę.

Jak tylko ustalicie z anecik godziny wyjazdu to proszę dajcie mi znać, muszę zadzwonić do Pani Mileny. Anecik mocno kibicuje Mimi...

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, jaguska napisał:

Przyszła paczka z karmą, ale to jest za dużo jak na dwutygodniowe kolonie. Nawet gdyby Mimi jadła same puszki to i tak za dużo, bo jest 24 duże puchy i 5kg suchej karmy do tego ciacha i smaczki.

Mam to podzielić czy jak??? Tysiu???

Przywiozłam Advocate od weta i cała czwóreczka będzie "kropelkowana", bo z kleszczorami żartów nie ma. No i nieuchronnie  zbliżają się kolonie.

 

jagusko, ile mam zapłacić za ,,kropelkowanie'' Mimisi ?

Wstawiłam do postu rozliczeniowego fakturę za ostatnie zakupy i uzupełniłam stan konta.

Link to comment
Share on other sites

Advocate Mimisia ma ode mnie.

Tysiu, właśnie że Mimi trzeba pilnować z jedzeniem, bo by jadła aż by pękła, jest niesamowitym żarłokiem, jakby nigdy jedzenia nie widziała, czaaaasem zostawi trochę suchego, sporadycznie. Gdyby jej dawać ile chce to w krótkim czasie byłaby jak wielki pulpet i te chude nóżki pewnie by jej nie uniosły.

Z Anetką się dogadamy, tylko mi się zapodział gdzieś jej numer. Trochę się z tym szpitalem namąciło, ale postaram się jak najszybciej odebrać mamę, zaraz po porannym obchodzie, potem muszę wrócić na wieś po Mimisię i dopiero wystartować w drogę. Będzie dobrze, musi być.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elficzkowa napisał:

jagusko, ile mam zapłacić za ,,kropelkowanie'' Mimisi ?

Wstawiłam do postu rozliczeniowego fakturę za ostatnie zakupy i uzupełniłam stan konta.

Dziękuję.
Na razie mam na koncie 50zł z bazarku za cegielki, ale przeleję w całości jak tylko rozliczę bazarek. Bazarek trwa do 01. czerwca

22 minuty temu, jaguska napisał:

Advocate Mimisia ma ode mnie.

Tysiu, właśnie że Mimi trzeba pilnować z jedzeniem, bo by jadła aż by pękła, jest niesamowitym żarłokiem, jakby nigdy jedzenia nie widziała, czaaaasem zostawi trochę suchego, sporadycznie. Gdyby jej dawać ile chce to w krótkim czasie byłaby jak wielki pulpet i te chude nóżki pewnie by jej nie uniosły.

Z Anetką się dogadamy, tylko mi się zapodział gdzieś jej numer. Trochę się z tym szpitalem namąciło, ale postaram się jak najszybciej odebrać mamę, zaraz po porannym obchodzie, potem muszę wrócić na wieś po Mimisię i dopiero wystartować w drogę. Będzie dobrze, musi być.

Dziękuję za prezent. :)

Jagusko, w hotelu przy oddawania psiaka uzupełnia się kartę o pupilu. Wszelkie uwagi, sugestie, dawkowanie i karmienie (sposób), wszyściutko. Dlatego myślę, że jak te 2kg karmy suchej + 5/6puszek mokrej pojadą z Mimi to starczą i jeszcze wrócą z Mimi. Koniecznie z Mimi musi pojechać aktualna książeczka szczepień, z aktualnym odrobaczeniem i zabezpieczeniem kleszczowym.

Wyślę Ci za chwilkę na PW numer do anecik. Muszę wiedzieć o której Mimi będzie w hotelu, bo będę dzwonić i informować. Doba hotelowa w hotelu zaczyna się o 18 (i trwa do 18), więc chcę poinformować wcześniej o której będziecie. Ja postaram się przyjechać albo w sobotę (jak będzie to niezbyt późno), albo dzień wcześniej do hotelu, aby podpisać umowę. Anecik zna hotelik i zna właścicielkę hoteliku także jestem dobrej myśli. Nie dalej jak parę dni temu trafił do tego hotelu owczarek z brakami socjalizacyjnymi i już widać postępu. I niejeden dzik oraz lękliwiec przeszedł przez ręce Pani trenerki - szczęśliwie są już w swoich domach. Pani poradzi sobie z Mimi i zadba maksymalnie o komfort dla naszego rudzielca. Jasne, że będzie tęsknić za "mamcią", ale da radę.

Mam nadzieję, że z Twoją mamą nic groźnego i będzie wszystko dobrze. Ciepłe myśli wysyłam. Jeżeli jest Ci wygodniej, aby anecik przyjechała po Mimiśkę do Ciebie to nie ma problemu najmniejszego.

Link to comment
Share on other sites

Ciocie, trochę rozpędziłyście z tymi życzeniami :) Mimisia na wakacje jedzie na dzień dziecka. Ot, taki prezent od nas ma.

Miałam kolejny telefon w sprawie lisiczki. Kogoś tak mocno przycisnęło, że musiał zadzwonić o 6 rano, dzięki Bogu ja się położyłam o 3ciej :)

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Radek napisał:

Ciekawe, czy się z prezentu ucieszy;)

Z pewnością zachwycona nie będzie.

21 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Rozpieszczonej zarazie

Wstydź się Tyśka - tak nazywać ślicznego liska?

Mimi - wytrzymasz, a później Jaguska wszystko Ci wynagrodzi z nawiązką.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Nesiowata napisał:

Z pewnością zachwycona nie będzie.

Wstydź ię Tyśka - tak nazywać ślicznego liska?

Mimi - wytrzymasz, a później Jaguska wszystko Ci wynagrodzi z nawiązką.

 

Tak, wstydź się Tysiu, wstydź! Tak mówić o niewinnej, maleńkiej, rudej, kochanej suni nie godzi się i już!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...