Jump to content
Dogomania

Z rowu, lękliwa lisia Mimisia: skradła serce Jaguski i Jej Połówka i zakotwiczyła u nich na stałe <3 DZIĘKUJĘ!!!


Tyśka)

Recommended Posts

 

Dnia 14.02.2018 o 06:00, Tyś(ka) napisał:

Z obserwacji na już: suni przydałyby się lepsze szelki, te które ma to takie, z których łatwo psy wychodzą... Również smyczka przydałaby się lepszą, dluzsza. Niestety w domu nie mam ani jednego, ani drugiego, poodawalam z ostatnim tymczasem.

I sunia w mojej opinii jest troszke za chuda, niedużo, ale troszkę bym ją podtuczyła. I łapki ma takie koślawe troszkę. 

A tak poza tym to jest psie cudo! Jak spojrzy swoim tym spojrzeniem i wielkimi oczami... No cudo.

 

Dnia 14.02.2018 o 08:02, Tyś(ka) napisał:

My już w drodze na pociąg. Do stacji PKP mamy 70km. Sunia już nie panikuje, nawet ciekawie lypie wzrokiem. W samochodzie wyszla z transporterkaz grzecznie leży obok mnie :) 

 

Dnia 14.02.2018 o 09:45, Tyś(ka) napisał:

Sunia nadal trzyma kupsko. Wyszliśmy przed pociągiem na sikupe, ochoczo zeskoczyła z samochodu, w ogóle w samochodzie była wyluzowana, mnie coś tam tracala nosem!!! :) a potem cos nawet drzemała,  wtulona w moją noge... Ale dworze dzik, od razu próbowała uciec pod samochody na parkingu, więc musiałam ją włożyć do transporterka. Już jedziemy. Pociąg szarpie strasznie, mam nadzieję, że mała to wytrzyma. Ostatecznie wysiądę wczesniej, bo i tak przejeżdżam przez Oławę. O 15:12 przewidziany jest przyjazd do Olawy. 

 

Siedzę blisko wyjścia, więc w razie K szybko ewakuujemy się do toalety podmienić podkład. Ale coś czuję że ona przetrzyma, stres + siedzenie w transporterku... 

Aaa, Mimi nie da się nie kochac. Jest lepsza niż bazyliszek: człowiek spojrzy w jej oczęta i już jest ugotowany :)

 

Dnia 14.02.2018 o 18:01, jaguska napisał:

Jesteśmy od jakiegoś czasu w domu. Mimi jest zainteresowana otoczeniem, ale strach ją paraliżuje. Ona absolutnie do adopcji się nie nadaje.  Napiszę coś więcej wieczorem. 

 

Dnia 14.02.2018 o 20:54, jaguska napisał:

Dzisiaj tylko kilka zdań z pierwszych obserwacji. Na rękach jesteśmy odważne, ciekawe wszystkiego, zainteresowane otoczeniem i na kolankach też, możemy się wąchać i bratać z kotami i psami. Niestety przy próbie postawienia na ziemię nóżek nie mamy, łapki poskładane ze strachu jak scyzoryki, łepek jakby się dało to jak struś, w piasek. Animonda zjedzona "z ręki". Na rączkach na podwórko wynosimy, bo nóżek ni ma. Obecność zaznaczona kupalem na środku podjazdu ;) Chodzić na smyczy "tak normalnie" nie umie, ale na długiej biega, obwąchuje, tropi coś tam, ogonek w dół ale już nie całkiem pod brzuchem, końcówka do góry. PO jakimś czasie zaczyna kołować jak pies na uwięzi, kółko za kółkiem, zaczyna się nakręcać strachem, do domu tylko na rękach bo panika i paraliż.Teraz chwila spokoju, siedzi w transporterki (otwartym), w czapce niewidce, ale obserwuje, bo tu ciągle jak nie kot to kot albo inny kot, czasem psiak, człowiek, papuga się rozedrze. 

Tysiu, ja Ci ten transporterek kilka dni przytrzymam zanim odeślę, na razie nie chcę jej go zabierać, po kilku dniach przeniosę ten kocyk do mojego transporterka, bo widzę że ona musi mieć taki swój azyl z daszkiem.

No i mamy pierwsze warczenie, bo Krzyś chciał wejść do transporterka i na Myszkina też nakrzyczała, czyli charakterek mamy ;)

Mimiśka jest bardzo przystojna, ma długie smukłe nóżki, wygląda jak sarenka z lisią główką :)

Połówek jak ją zobaczył powiedział -lisek.

Pierwsze relacje z poznania Mimisi. Dokładnie dwa lata temu o tej porze przekazałam w ręce cudownej Jaguski naszą dziką lisiczkę.


Jagusko, bardzo chcę Ci podziękować za te (już!) dwa lata wytrzymywania z rudzielcem, zwłaszcza jej rudym charakterkiem..., za to że nie narzekasz, lecz od dwóch lat rozbawiasz nas tutaj swoimi opowieściami. Za troskę, za humor, za cierpliwość, za dobre serce i za to wszystko, co robisz dla rudej i naszych braci mniejszych - DZIĘKUJĘ.

I z racji, że bukiet kwiatów to za mało... to podsyłam bezkresną łąkę jak Twoje oddanie dla "maluczkich"

Znalezione obrazy dla zapytania: łąka kwiatów

(bardzo chciałam w okolicach rocznicy przyjechać i uściskać na żywo, ale trochę popsuło mi się zdrowie i chodzę po lekarzach)

 

I daję słowo, że robię wszystko, co w mojej mocy, aby odnaleźć Człowieka Mimisiowego. TEGO prawdziwego.

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Przepiękne podziękowania, zwłaszcza ta łąka wspaniała  :)

Chętnie przyłączyłabym się do tych podziękowań, ale są zbyt osobiste, żeby się ktokolwiek doczepiał.

Tylko powiem więc skromnie od siebie  dziekuj-serdecznie.png

Toi ja się podpinam pod Elę :)))

Dziękujemy :))))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Jaguskę i cudnego rudzielca. Mam nadzieję, że ta wspaniała łąka pozwoli Jagusce zrelaksować się całkowicie.

Ja również bardzo, bardzo dziękuję za opiekę nad lisiczką i wspaniałe relacje w tym temacie.

A na razie życzę jak najwięcej zdrowia, spokoju i odpoczynku. Za oknem mam mleko i przymrozek, nieciekawe połączenie a muszę wyjechać. Zastanawiam się czy przypadkiem nie poczekać trochę aż się ociepli. 

Trzymajcie się  ciepło.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękujemy za tyle miłych słów bae54074f3a0821027f505a470674b34.gif

U Mimi wszystko ok, oczywiście oprócz strachliwej natury i "szorstkiej przyjaźni" z Psotką i Jeżynką (o znaczeniu nie wspominam, bo nic się nie zmieniło). A mój słaby charakter doprowadził do tego, że odpuściłam dziewczynom i postawiłam na parapecie koszyki, odzyskały okno na świat. I właśnie z parapetu Mimisia pozdrawia dogowych przyjaciół :)

0e8a549ec11550a0med.jpg

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Uśmiałam się z tych głupich kandydatów na sunię ale i współczuję, ze musisz z takimi się zmagać. Ludzie są coraz bardziej bezmózgami, potrafią chyba tylko siedzieć w kompoterze albo smartfonie ale samodzielne myślenie to już za trudne.

Ale co do wieku - ja w tym roku skończę 80 lsat, od 53 lat mam psy ito duże i po kilka, najpierw owczarki niemieckie 15 lat o potem rottweilery, w porywach i 4 naraz w mieszkaniu i dawałam radę, teraz mam parę średnich pinczerow, które wbrew pojeciu sąsiadów potrafią mnie bardziej uszarpać niż dwa rottki w jednej ręce ale jakoś daję radę. Wiek fizyczny nie jest ważny, raczej psychiczny.

Ja całe zycie kocham psy i nie wyobrażam sobie domu bez psów, teraz tylko przestawiłam się na nieco mniejsze. Suczkę mam od szczeniaka, psa adoptowałam jak miał 5 lat i miał byc uśpiony za agresję a pogryzł z bólu bo miał tak zapaprane uszy, że jak się u mnie otrzepal to zalał mi całe miszkanie krwią. Ale z moim wetem wyleczyłam i pies zyje u mnie już prawie 6 lat.

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja proszę czarną  i mooocną, jeśli można oczywizda  :)

Strasznie fajne są zdjęcia przytulających się zwierzaków. One pewnie mają swoje, im tylko wiadome powody przytulania, ale my tłumaczymy sobie to po swojemu - ale się kochają  :)  No i dobrze :)

Mimiśka, bądź grzeczna w mieście i miej oczy szeroko otwarte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...