Jump to content
Dogomania

IGUNIA. MA. DOM. STALY ! Maleńka Iga - byl zwrot z adopcji i schron!


MALWA

Recommended Posts

........................... są sytuacje ,kiedy lepiej wstrzymać się od głosu! to jest właśnie taka sytuacja milczek.gif, powiem tylko ,że jestem z Wami i Wszystkim ,podziękuję za wkład ,ogromny wkład w drodze do lepszego życia naszej Bursztynowej królewny, Jesteście wspaniałe kobietkibuzki.gif

Link to comment
Share on other sites

Pani jednak nie jest w porządku ,bo ja jej mówiłam ,że sunia jest na Śląsku.Nie wiem co mówiła anecik. Jak chcecie  , to mogę do niej zadzwonić . Uważam ,że w tej sytuacji pani powinna  zwrócić  koszty za wyposażenie Igusi . Nie może tak być ,że pies jest za darmo  z dostawą , wysterylizowany  i  z  wyposażeniem.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Pani jednak nie jest w porządku ,bo ja jej mówiłam ,że sunia jest na Śląsku.Nie wiem co mówiła anecik. Jak chcecie  , to mogę do niej zadzwonić . Uważam ,że w tej sytuacji pani powinna  zwrócić  koszty za wyposażenie Igusi . Nie może tak być ,że pies jest za darmo  z dostawą , wysterylizowany  i  z  wyposażeniem.

Powinna, i nie tylko te koszty, ale również dojazdu. 

Pani twierdziła, ze szukała psa z Wroclawia, bo chce za darmo.

Suczka przyjechala do anecik w kontenerku. Nie miala nawet obroży czy szelek. Schronisko nie daje....my musimy dac, bo przecież anecik nie zawiezie Igi na sznurku. 

A dla Pani widac jest to normalne, ze pies przyjedzie z calym wyposazeniem. Ja ni2 mowilam tej Pani, ze ma zwrocic.za.szelki, smycz i obroze.  Liczylam, ze odda za paluwo i bramki.

Wybor byl taki, ze albo Pani się obrazi i nie weźmie Igi albo ja jej nie dam z uwagi na jej postawę. 

A pies dalej byłby u anecik.....

Mysle, ze nie ma co dzwonić do tej Pani.  Trudno coś komuś kazac.....

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Jestem rozczarowana tym ,że pani nie chce opłacić transportu. Rozmawiałam z nią ,że Iga jest na Śląsku i że dowiezienie jej to są koszty ,bo samochód nie  jeździ na wodę. Stwierdziła ,że wie. Nie chciałam więc drążyć tematu licząc na to ,że chociaż dołoży się do kosztów.Niemniej jednak uważam,że sunia będzie miała dobry domek.

jeżeli chodzi o drugi chętny dom na Igę, to umówiłam się ,że dostanie informację czy Iga trafi do niego. Jeżeli nie , to mieli upatrzoną sunie Marysię. Jeżeli i jej nie dostaną to może jednak pojadą do schronu lub zadzwonią do mnie z prośbą o poszukanie suni.

Dzwoniłam do Pana. Bardzo miło rozmawialiśmy i umówiłam się,że jeśli Marysia nie trafi do Państwa to się do mnie odezwą i poszukamy jakiejś suni.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, MALWA napisał:

Z finansami faktycznie bedzie krucho: za pobyt od stycznia do 10 lutego wyjdzie 350 zl, dojazd wyniesie 250 zl. Na szelki, obroże i smycz zostanie nam 50 zl......

Od stycznia do 10 lutego jednak troszkę więcej.

 

A tam na marginesie to czy wszystkie DS uczestniczą w kosztach dojazdu? Bo nieraz wozimy psiaki i nie zdarzyło mi się żeby ktoś zapłacił całość. Albo trochę albo nic.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, helli napisał:

Ale można też spojrzeć na to, że mnóstwo jest psów z ogłoszeń za darmo, ktoś więc sobie myśli, czemu tu akurat ma płacić, nie wiem czy schroniska pobierają opłaty, kiedyś chyba było 50 PLN, w 2000?

W 2016 r. Za Grafiego dalam w schronisku  50 zl.

Ale wyposażenia nie dostalam. Za dojazd sama zaplacilam.  I jest to chyba logiczne. 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, MALWA napisał:

W 2016 r. Za Grafiego dalam w schronisku  50 zl.

Ale wyposażenia nie dostalam. Za dojazd sama zaplacilam.  I jest to chyba logiczne. 

Ja za moją Tycinkę też muszę zapłacić 50 zł - mimo że jest u mnie na BDT na umowę ze schroniskiem od półtora roku. Wyposażenia to chyba żadne schronisko nie daje. Ja też sama jechałam do Poker po Mimisię i do Łowicza po Ronisia. I dla mnie to było normalne, gdybym miała zapłacić za transport też bym zapłaciła i byłoby to dla mnie normalne. Ale może nie jest to normalne i logiczne dla wszystkich.

 

Jakby się udało ustalić jakiś konkret do soboty rana to byłabym wdzięczna za informację.

Link to comment
Share on other sites

Pani ze zrozumieniem czytała ogłoszenie. Jeśli nie chce się ponosić kosztów transportu, trzeba było zamieścić info o miejscu pobytu psa.  https://www.olx.pl/oferta/psia-ksiezniczka-psi-ideal-do-pokochania-juz-na-zawsze-CID103-IDr5tQz.html#9cacdbd6e3 

Nie róbcie też problemu z tych szelek. Iga przecież powinna mieć swoje a nie śmigać w anecikowych ;) I szelki i czip to zabezpieczenie Igi, nie wygoda czy roszczeniowość pani. Można ewentualnie uzgodnić z przyszłym DS kto kupi te szelki i smycz. 

We wrocławskim schronie, w 2011 opłata za psa wynosiła 35zł. Oczywiście można wnieść jakiś dowolny datek.  Sunia wysterylizowana, zaczipowana, zaszczepiona. Paliwo taniocha, ale można i autobusem za 1,50 /chyba. 

Poleciał chyba efekt domina, żeby jednak znaleźć minusy DS. Dajcie spokój, szkoda zdrowia. Cieszmy się z domu dla Igi. Następny miesiąc czynszu, to tyle co dojazd do domu, a ile więcej radości :)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Iwstar, dziękuję za Twój post. Jest "trzeźwy" i dodaje otuchy... 

Moment adopcji jest piękny, ale bardzo trudny. Dlatego mam wielki szacunek, do Was, Dziewczyny, które bierzecie to na swoje barki. I muszą to wytrzymać Wasze dobre i wrażliwe serca...

Wierzę, że Igunia będzie w swoim Domku szczęśliwa i kochana. 

Z finansami damy razem radę, Malwo. Nie martw się, Kochana... Elik jak zawsze wszystko nam tu pięknie podliczy i zobaczymy... Pomogę, jeśli będzie potrzeba. Chociaż tak, bo inaczej nie umiem. Dla naszego Bursztynka.  

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Może dla pani to za duży wydatek (ponad 300zł), a sunia będzie miała jak w niebie. Bywały sytuacje zwrotu za paliwo i nieinteresowanie się potem psem. A skoro domek Igi sprawdzony i rodzina psiolubna to na pewno wszystko będzie dobrze. 

Jeśli chcecie zrobimy bazarek kilometrowy, może trochę grosza wpadnie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, iwstar58 napisał:

Pani ze zrozumieniem czytała ogłoszenie. Jeśli nie chce się ponosić kosztów transportu, trzeba było zamieścić info o miejscu pobytu psa.  https://www.olx.pl/oferta/psia-ksiezniczka-psi-ideal-do-pokochania-juz-na-zawsze-CID103-IDr5tQz.html#9cacdbd6e3 

Nie róbcie też problemu z tych szelek. Iga przecież powinna mieć swoje a nie śmigać w anecikowych ;) I szelki i czip to zabezpieczenie Igi, nie wygoda czy roszczeniowość pani. Można ewentualnie uzgodnić z przyszłym DS kto kupi te szelki i smycz. 

We wrocławskim schronie, w 2011 opłata za psa wynosiła 35zł. Oczywiście można wnieść jakiś dowolny datek.  Sunia wysterylizowana, zaczipowana, zaszczepiona. Paliwo taniocha, ale można i autobusem za 1,50 /chyba. 

Poleciał chyba efekt domina, żeby jednak znaleźć minusy DS. Dajcie spokój, szkoda zdrowia. Cieszmy się z domu dla Igi. Następny miesiąc czynszu, to tyle co dojazd do domu, a ile więcej radości :)

iwstar, mistrzostwom świata.

Pięknie to wszystko ujęłaś!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, ewu napisał:

Najważniejsze żeby ją kochali , dbali i rozpieszczali:)

 

 

.. dokładnie!  jak będziemy drążyć tematy finansowe, zaczną snuć jakieś dziwne domysły? niektórzy tak mają/ mój dziadek jakie nieraz wysnuwa wnioski, to tylko.. współczuć! a najgorsze jest to ,że on tak naprawdę myśli :( /  przeczytałam jeszcze raz ogłoszenie i .... odpuśćmy :)

... inna rzecz , że ludzie ,którzy widzą zaangażowanie w ratowanie zwierzaczków sami wychodzą z inicjatywą! ...taka jest prawda!... tu wyraźnie Panie szukają ,przyjaciela dla siebie i nie odczuwają potrzeby pomocy.. 'więcej' tak to nazwijmy a my musimy to uszanować, poradzić sobie i cieszyć się ze szczęścia naszego Bursztynka, może te pieniążki chcą przeznaczyć... na dopieszczenie Iguni57.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Czyli zapadła ostateczna  decyzja, że Igunia pojedzie do tego DS.

Aneciu podaj więc ostateczną kwotę należności za pobyt suni w DT od 1.01. do dnia wyjazdu suni.

Będziemy wiedziały ile kasy pozostanie.

 

od 01.01 do 11.02 = 417 zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...