Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Dnia 24.11.2018 o 12:31, elik napisał:

W kraku też chłodno i wilgotno, generalnie niezbyt zachęcająco do wyjścia z domu, ale wiadomo mus ! Psiakom oczywiście to nie przeszkadza.

Od czwartku obowiązują podwyższone, nawet do 5 tys. kary za wyprowadzania psa na spacer bez smyczy. A to mnie uziemili :(  Jak nie ma męża, a jest tak co drugi dzień, to wychodziłam z  dwoma psiakami na smyczy i trzeci biegał luzem. Teraz muszę wychodzić na każdy spacer po dwa razy. Przez to jestem na spacerze 3 godziny dziennie :(  Nie mam na tyle ani czasu, ani siły :(  Koszmar. Zamiast zabrać się za tych co powodują, że schrony pękają w szwach. to utrudniają życie tym, co dbają o swoje psy. Przecież pies nie może ciągle chodzić na smyczy, musi się wybiegać!

To nie jest tak, że każdy pies musi być na smyczy. Tu jest dobry artykuł na ten temat

https://www.psy.pl/5000-zl-mandatu-za-psa-luzem/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, pitusia napisał:

To nie jest tak, że każdy pies musi być na smyczy. Tu jest dobry artykuł na ten temat

https://www.psy.pl/5000-zl-mandatu-za-psa-luzem/

Pitusiu kochana bardzo dziękuję    620968675_dajekwiat.gif.81b79c89cabd6eaa3b960288544cdb2c.gif

Nie pierwszy raz media robią szum z nie koniecznie dobrym skutkiem.

Przydałoby się ten artykuł rozpowszechnić wśród dogomaniaków. Pewnie nie tylko ja odebrałam to w ten sposób, że wszystkie psy pod groźbą kary muszą być na spacerze na smyczy.  Co za ulga :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, w mediach sprzedaje się sensacja. 

No i trzeba pamiętać o przepisach lokalnych. W Warszawie podobno mają wprowadzić, że psy mogą chodzić bez smyczy, ale w kagańcu. Bez kagańca tylko do 8 kg. Ciekawe, czy straż miejska będzie z wagą biegać. 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, pitusia napisał:

To nie jest tak, że każdy pies musi być na smyczy. Tu jest dobry artykuł na ten temat

https://www.psy.pl/5000-zl-mandatu-za-psa-luzem/

 

16 godzin temu, elik napisał:

Pitusiu kochana bardzo dziękuję    620968675_dajekwiat.gif.81b79c89cabd6eaa3b960288544cdb2c.gif

Nie pierwszy raz media robią szum z nie koniecznie dobrym skutkiem.

Przydałoby się ten artykuł rozpowszechnić wśród dogomaniaków. Pewnie nie tylko ja odebrałam to w ten sposób, że wszystkie psy pod groźbą kary muszą być na spacerze na smyczy.  Co za ulga :)

Też się poczęstowałam i będziemy się dzielić tą wiedzą!  ja również zrozumiałam ,że kazdy pies musi być na smyczy, słuchając radianie.gif

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, elik napisał:

Trzymajmy się ciepło i zdrowo i RAZEM  :)

Spokojnej i miłej środy wszystkim kochanym Klubowiczkom

530972737_mirodEla.png.34f0a84df4c90d18b332895383375cac.png

No i mamy środę - zimny poranek, ale pogodny. Może i słoneczko zobaczymy?

Zdrówka życzę na cały dzień i braku niemiłych niespodzianek również. Może chociaż jeden normalny dzień?

Pomarzyć dobra rzecz.  A może się spełni? Dziś wyjątkowo jeszcze psy nie dostały jedzenia, tylko koty obsłużone. Trzeba powoli się ruszyć, bo za oknem też mniej ciemności więc i kury coraz bliżej. Może wybiorę się na cmentarz - to dzień imienin mojego ojca. 

Może doczekamy się wieści p bohaterce wątku?

Link to comment
Share on other sites

Dobrego dnia, kochane dziewczyny :)  trzymajcie się ciepło i zdrowo!  mi coś teraz ostatnio zdrówko szwankuje, chyba tym razem ja przechodziłam "przeziębienie"  pędzem dzisiaj do lekarza bo coś mi uszy zatkało, dziwne?  jeszcze nigdy nie miałam czegoś takiego? w dzień jeszcze jako, tako chodzę ale jak tylko kładę się do łóżka, normalnie hoorror! męczący okrutnie kaszel nie pozwala spać a tu rano do pracy budzik dzwonimutny.gif

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

No i mamy środę - zimny poranek, ale pogodny. Może i słoneczko zobaczymy?

No i ja znowu o jeden dzień do przodu   63949214_oczko2.jpg.47c91e9325a2e95600d4c544d42cf5eb.jpg 

Pasowałoby dzisiaj czwartku dobrego życzyć,   ale poczekam jednak do jutra  :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Zdrówka życzę na cały dzień i braku niemiłych niespodzianek również. Może chociaż jeden normalny dzień?

Pomarzyć dobra rzecz.  A może się spełni?

Spełnił się, spełnił  906922207_gifpodskakuje.gif.e7a1ca8c2982b96a022d21eef5607c76.gif  Biedny ślepaczek już bezpieczny u Anecik  :)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, anica napisał:

mi coś teraz ostatnio zdrówko szwankuje, chyba tym razem ja przechodziłam "przeziębienie"  pędzem dzisiaj do lekarza bo coś mi uszy zatkało, dziwne?  jeszcze nigdy nie miałam czegoś takiego? w dzień jeszcze jako, tako chodzę ale jak tylko kładę się do łóżka, normalnie hoorror! męczący okrutnie kaszel nie pozwala spać a tu rano do pracy budzik dzwoni

Mnie też coś łamie :( Katar, ból mięśni to chyba objawy przeziębienia lub grypy, a tu na leżenie nie ma widoku :(

Na kaszel bardzo dobrze działaja tabletki ACC. Ale to jest indywidualna sprawa. Jednym pomaga to, drugim co innego.

A zażywasz coś przeciw temu kaszlowi?

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, elik napisał:

Mnie też coś łamie :( Katar, ból mięśni to chyba objawy przeziębienia lub grypy, a tu na leżenie nie ma widoku :(

Na kaszel bardzo dobrze działaja tabletki ACC. Ale to jest indywidualna sprawa. Jednym pomaga to, drugim co innego.

A zażywasz coś przeciw temu kaszlowi?

Elu, były trzy rodzaje syropu thymi, jakiś dla dzieci i prawoślazowy ,najbardziej chyba mi pomógł z cebuli ,który sama zrobiłam ,sobotni wyjazd w teren, chyba mnie dobił bo bardzo zmarzłam.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Elu, były trzy rodzaje syropu thymi, jakiś dla dzieci i prawoślazowy ,najbardziej chyba mi pomógł z cebuli ,który sama zrobiłam ,sobotni wyjazd w teren, chyba mnie dobił bo bardzo zmarzłam.

Ja swój katar też zarobiłam na wyjeździe :)

Link to comment
Share on other sites

Miłego dnia :)  a może jakieś domowe sposoby na przeziębienie?   takie jak - pół szklanki gorącej herbaty a drugie pół to sok z bzu czarnego / działa! zwłaszcza we wczesnym stadium, jak tylko zaczyna wirus atakować, mnie zawsze chroniła od choroby!/ niestety w tym roku nie mam ani słoiczka :(

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :) 

Wirusy to zmora okresu jesienno-zimowego. Zarazić się można dosłownie wszędzie. Dobra rada to ubierać się w miarę ciepło, ale nie zbyt ciepło, dobrze się odżywiać, spać tyle, żeby być wypoczętym i ewentualnie wspomagać się witaminami.

Szklanka przegotowanej wody z łyżką miodu na czczo też jest pewnym zabezpieczeniem. Podobno działa jak antybiotyk.

Miłego dnia życzę :)

czwartek.png.2548f2f465bca9e49a782a4eb90cc1c5.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, elik napisał:

A Tobie Boguniu najwięcej :)

Gratuluję domku Mikusiowego :)

Dziękuję Elu:*

Domek wydaje się wspaniały....tylko chyba dopiero za jakiś czas tak naprawdę będę się z niego cieszyła.

Tak samo miałam z Bobisiem.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, elik napisał:

Witajcie :) 

Wirusy to zmora okresu jesienno-zimowego. Zarazić się można dosłownie wszędzie. Dobra rada to ubierać się w miarę ciepło, ale nie zbyt ciepło, dobrze się odżywiać, spać tyle, żeby być wypoczętym i ewentualnie wspomagać się witaminami.

Szklanka przegotowanej wody z łyżką miodu na czczo też jest pewnym zabezpieczeniem. Podobno działa jak antybiotyk.

Miłego dnia życzę :)

 

Dołączę się do życzeń Miłego Dnia :)  znam ten przepis, stosuję! :) tylko szklanka wody łyzka miodu i łyżka soku z cytryny, trzeba to odstawić wieczorem ,

9 godzin temu, b-b napisał:

Witajcie FK :)

U nas zaraza dopadła wszystkich domowników. Choruje jeden po drugim. Ja już prawie 2 tygodnie się męczę z kaszlem a jak więcej mówię to głos tracę. 

Zdrowia Wszystkim życzę!:)

Bogduniu ,uważaj bo ja tak kaszlałam 3-4tyg ,noce to horror a teraz mi uszy zatkało /podobno zatoki się zatkały! a nawet kataru nie miałam!  w aptece majątek zostawiliśmy / cały świat jest wywrócony do góry kołami :(  Zdróweczka i jeszcze raz zdróweczka, życzę :)

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Dobrego dnia dla wszystkich. Niebo czyste, mrozek trzyma, przydałoby się trochę (ale tylko trochę) śniegu dla oczyszczenie świata. Za odśnieżaniem to ja specjalnie nie tęsknię, ale biel za oknem nie byłaby zła. Od razu widniej i weselej.

Może lepiej nie! w przyszłym tygodniu ma być 10-12"  dopiero się błota narobi ;)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, b-b napisał:

Tak samo miałam z Bobisiem.

Ja tak mam z każdym psiakiem, nawet gdy jestem bardzo pewne, że to dobry dom. Nigdy nie wiadomo, czy się coś nie zdarzy niezależnie od woli nowych opiekunów.  Życie jest pełne niespodzianek.

Katar, chrypka, kaszel przez kilka tygodni to bardzo niepokojące i niebezpieczne objawy. Mogą się przerodzić w coś znacznie gorszego. Kurujcie się Boguniu!

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Dobrego dnia dla wszystkich. Niebo czyste, mrozek trzyma, przydałoby się trochę (ale tylko trochę) śniegu dla oczyszczenie świata. Za odśnieżaniem to ja specjalnie nie tęsknię, ale biel za oknem nie byłaby zła. Od razu widniej i weselej.

Dobrego, a nawet bardzo dobrego dnia :)

W kraku jest - 7, a na działce - 8 stopni. Brrr mrozik niezły.   Martwię się o biedne kotki czy wszystkie śpią w budkach, czy może któryś przegoniony marznie gdzieś nie mając schronienia :( Zamierzamy jutro pojechać. Może uda się stwierdzić czy wszystkie budki są wykorzystane. Budek jest więcej niż kotków :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...