Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Elu, pech prawdziwy, ale chyba powinnaś powiadomić ich szefa, bo jeśli nie uznają Ci gwarancji to będziesz stratna, a takie szyby wcale do tanich nie należą, chyba że panowie zobowiązali się do pokrycia kosztów. Oby wszystko się ułożyło po Twojej myśli 😘,ale cena usługi spora 😲😲😲

Wszystkiego dobrego.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

powiedz szefowi o zbitej szybie!!! Zażądaj zniżki za robotę w związku z poniesionymi stratami (koszt nowej szyby) Przysłał Ci "fajansiarzy" którzy powinni się wyrobić w jeden dzień a nie w dwa. On Ci podnosi koszty robocizny za ich nieudolność to niech poniesie koszty strat spowodowane przez nich. Dostali szybę całą i mieli ją wstawić a nie potłuc. Mam fachowca w rodzinie, wiem co mówię!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 18:43, jaguska napisał:

Elu, pech prawdziwy, ale chyba powinnaś powiadomić ich szefa, bo jeśli nie uznają Ci gwarancji to będziesz stratna, a takie szyby wcale do tanich nie należą, chyba że panowie zobowiązali się do pokrycia kosztów. Oby wszystko się ułożyło po Twojej myśli 😘,ale cena usługi spora 😲😲😲

Wszystkiego dobrego.

Dzięki Iwonko za wsparcie  🙂 

Targają na sprzeczne uczucia. Za 2 dni roboty (jednak było co robić dwa dni - przeróbka odpływu, dopływu...) facet, który wykonał prace (razem z synem) dostał 4 stówy z czego musiał kupić silikon i co tam jeszcze, a szef, bez roboty, bez skrupułów zgarną 6. Podejrzewam, że ten niby szef tylko firmuje prace i za to zbiera haracz. Facet zapylał z synem przez 2 dni i zarobił raptem 400 zł. Fakt, że całość dla niego, bo z tego nie odprowadzi żadnych składek, ani podatku, ale nie ma się z czego cieszyć. Ne ma ani ubezpieczenia, ani emerytury. Ech 😞  

A moja kabina bez tej jednej ścianki wygląda tak żałośnie.

    kabina.jpg.237ae04d1ac69fd4159652f4a592ecbe.jpg

Spokoju Iwonko    1502893372_buziaczki8.jpg.f1e0b2985263ab15305aff9467811a4f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 19:40, pyra napisał:

powiedz szefowi o zbitej szybie!!! Zażądaj zniżki za robotę w związku z poniesionymi stratami (koszt nowej szyby) Przysłał Ci "fajansiarzy" którzy powinni się wyrobić w jeden dzień a nie w dwa. On Ci podnosi koszty robocizny za ich nieudolność to niech poniesie koszty strat spowodowane przez nich. Dostali szybę całą i mieli ją wstawić a nie potłuc. Mam fachowca w rodzinie, wiem co mówię!

Przemyślałam sprawę i muszę powiedzieć, że jednak było sporo do zrobienia. Przeróbki wymagał odpływ i dopływ. Poprzednia kabina miała odpływ usytuowany na bocznej linii i tak też usytuowany był prysznic. W nowej kabinie odpływ i dopływ znajdują się w narożniku. Sama kabina też była pracochłonna, bo trzeba było zmontować w jedna całość boczne ściany, panel z wylewkami i brodzik. Odnoszę wrażenie, że facet nie jest zatrudniony u tego "szefa". Jest przez niego paskudnie wykorzystywany.
Fachowiec był załatwiony po znajomości. Nie mogłam znaleźć nikogo, kto podjąłby się zrobienia tego jeszcze w tym roku. Totalny brak fachowców  😞

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam wczoraj pechowy dzień.Na szczęście tym razem był w domu brat bo gdybym była sama to pewnie skończyłoby się płaczem pod drzwiami i przeklinaniem całego świata. Wyjechałam na chwilę do sklepu a kiedy wróciłam już nie udała nam się wejść do domu - przy otwieraniu złamał się klucz w zamku. To już było ukoronowanie  tego ponurego dnia. Zacisnęłam zęby i czekałam co dalej. Brat coś tam kombinował ale nie udało mu się przekręcić klucza. I jedna decyzja - trzeba rozwiercić zamek. A narzędzia w domu, sąsiad jeszcze w pracy. Więc w pierwszej kolejności wyjazd po nowy zam k(przy okazji zauważyłam, że mój telefon został w domu), później wizyta u sąsiadów. Na szczęście nie czekałam długo na jego powrót. A jak byłam szczęśliwa kiedy drzwi były otwarte! Nowy zamek to już nie trwało długo. Ale zaraz po tym okazało się, że kupiona osłona zamka nie pasuje - ma inny rozstaw otworów. Mam nadzieję, że udami się dziś zwrócić po kosztowała ponad 50 zł. I teraz problem czy uda mi się gdzieś kupić dobrą? A do kompletu ten zamek chodzi dużo ciężej niż poprzedni i jakoś nie mogę się do tego przekonać. Złośliwość rzeczy martwych.Ale powtórki z rozrywki to ja już nie chcę.

Udanego weekendu dla wszystkich, może uda się odpocząć przed następnym tygodniem? Oby był bez zbędnych niespodzianek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 23:56, pyra napisał:

OK. Więcej pracy to dłużej i drożej ale to nie powód abyś ponosiła także koszty strat poczynionych przez wykonawcę! To oczywiście moje zdanie ( i mojego rodzinnego fachowca) :))

Poczekam do 2.12. i zobaczę czy uznają reklamację. Mam nadzieję, że tak. Dzięki za zainteresowanie  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 04:39, Nesiowata napisał:

Ja miałam wczoraj pechowy dzień.Na szczęście tym razem był w domu brat bo gdybym była sama to pewnie skończyłoby się płaczem pod drzwiami i przeklinaniem całego świata. Wyjechałam na chwilę do sklepu a kiedy wróciłam już nie udała nam się wejść do domu - przy otwieraniu złamał się klucz w zamku.

Współczuję Nesiu  😞     Faktycznie dobrze, że nie byłaś sama.  Zamek na razie mocno dopasowany, ale z czasem się "obrobi" i będzie się lżej otwierał.

Link to comment
Share on other sites

Och, elik. Współczuję stresów zaserwowanych przez fachowców 😞 Nie odpuszczaj i rób wszystko, aby zniszczenie szyby wzięli na swoją odpowiedzialność, swój rachunek. 

Mnie na samą myśl o tym, że niedługo znowu będę musiała zaprosić fachowców do domu (poprzednicy wzięli pieniądze i uciekli do Belgii, nie kończąc roboty) to aż mi się coś robi. I trochę dlatego z drugą łazienką, na piętrze czekaliśmy trochę:( Odczekaliśmy za długo, bo najblizszy wolny termin to... połowa stycznia. A chcieliśmy zdążyć z łazienką przed porodem, gdzie łazienka na tym samym piętrze, z wanną by się przydała. No trudno 😞 Damy radę bez, byleby tylko bałaganu i kurzu udało się uniknąć najbardziej jak się da.

Trzymajcie się. 

Link to comment
Share on other sites

Życzymy spokojnej ale radosnej niedzieli. Elik - mam nadzieję, że reklamację uznają.Choć w dzisiejszych czasach można spodziewać się wszystkiego. Mnie jednak wczoraj udało się zwrócić szyld od zamku, I to bez żadnych komentarzy. Niby to niewielka kwota w porównaniu  z Twoją szybą, ale 60 zł piechotą nie chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 06:35, Nesiowata napisał:

Życzymy spokojnej ale radosnej niedzieli. Elik - mam nadzieję, że reklamację uznają.Choć w dzisiejszych czasach można spodziewać się wszystkiego. Mnie jednak wczoraj udało się zwrócić szyld od zamku, I to bez żadnych komentarzy. Niby to niewielka kwota w porównaniu  z Twoją szybą, ale 60 zł piechotą nie chodzi.

Też mam nadzieję, że reklamacja zostanie uznana i nie trzeba będzie kupować szyby.
Dzisiaj kąpałam się, bo trudno czekać z kąpielą do grudnia  🙂  i fajna jest ta nowa kabina, ale będzie jeszcze fajniejsza, gdy nie będzie trzeba folią zasłaniać luki w drzwiach  🙂  
Cieszę się, że Tobie uznano reklamacje i nie musiałaś ponosić dodatkowych kosztów.

 

7-11.jpg.ec6f2c93d109560792e983427e8387d2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 19:10, Nesiowata napisał:

Dobrego wieczora wszystkim - pogoda niezbyt ciekawa ale trzeba wyjść z psami. 

A u nas dzisiaj pogoda całkiem, całkiem, tylko trochu wietrzna, ale w3czoraj padało prawie cały dzień. Nie lubię takiej pogody. Psom nie tylko łapy, ale i brzuchy trzeba myć. Taka pogoda źle mnie nastraja.

Link to comment
Share on other sites

Zaniedbałam Was Dziewczyny za co bardzo przepraszam :((

Same wiecie jak to jest z czasem ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca...i to tak długo 😞

Obiecuję poprawę przy okazji wpadania na dogo będę częściej Was odwiedzać :)

Zdrówka Dziewczyny:))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 00:33, b-b napisał:

Zaniedbałam Was Dziewczyny za co bardzo przepraszam :((

Same wiecie jak to jest z czasem ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca...i to tak długo 😞

Obiecuję poprawę przy okazji wpadania na dogo będę częściej Was odwiedzać 🙂

Zdrówka Dziewczyny:))

Ja też mam problem z czasem. Ciągle mam go za mało  😞    Myślałam, że gdy wrócę do Krakowa i nie będzie prac na działce, to będzie więcej czasu. Ale skąd!  Miejsce prac działkowych zajęty prace domowe, które nigdy się nie kończą. Ale z drugiej strony wolę mieć co robić, niż się nudzić  🙂  

Zdrowie i spokój niech Was nie opuszczają  🙂   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 23:26, elik napisał:

Ale z drugiej strony wolę mieć co robić, niż się nudzić  🙂  

Zdrowie i spokój niech Was nie opuszczają  🙂   

Czasem warto się trochę ponudzić - dla zdrowia. Spróbuj.

Tymczasem - dzień dobry wszystkim. Podobno dziś ma nie padać więc może ten dzień będzie w miarę przyjemny. Nawet słońce próbuje przebić się przez chmury. Dawno nie było go  Od razu inaczej człowiek patrzy na świat za oknem kiedy widać choć jasności. Trzymajcie się.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2021 o 07:48, Nesiowata napisał:

Czasem warto się trochę ponudzić - dla zdrowia. Spróbuj.

Chciałabym, bo może jednak polubiłabym ten stan, ale jak na razie nie mam kiedy wypróbować  😞  Ciągle jestem z czasem do tyłu, gonię go.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 06:16, Nesiowata napisał:

Niestety - nie da się go dogonić, nie ma szans.

Dziś u nas pierwszy śnieg. Dla Aresa to było dziwne. Ale jednak wyszedł z domu na chwilę.

Udanego dnia wszystkim.

Nie da się dogoni, ale przynajmniej podgonić można   🙂

U nas na razie nie było śniegu, ale za to był przymrozek - 2 stopnie.
Wróciłam z działki, gdzie ostatnie już prace zabezpieczające przed mrozami wykonaliśmy i tam też nie było śniegu, a nawet jest jakby nieco cieplej niż w Krakowie. Nie ma co się jednak czarować, zima i tak do nas przyjdzie.
Jeszcze w lecie kupowaliśmy pszenicę dla gołębi po 40 zł za 50 kg. We czwartek już była po 70 zł. Prawie dwa razy droższa. Ile będzie wkrótce kosztował chleb? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2021 o 00:46, b-b napisał:

...

Czas leci jak szalony do świąt już tam mało zostało a ja nie mam kiedy domu do świąt przygotować 😞

..

 

Dnia 28.11.2021 o 01:45, Isiak napisał:

Witaj w klubie. Skąd ja to znam...

Jest nas coraz więcej w niedoczasie  😞   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wpadam i zdrówka życzę!

To co się dzieje ostatnio z zachorowaniami to szok. A codziennie w pracy widzę ludzi bez maseczek, kaszlących, rozsiewających  po wszystkim na około bakterie.

Ludzie są nieodpowiedzialni niestety a jak przyjdzie choroba i nie daj Boże śmierć w rodzinie to będzie wielka tragedia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2021 o 14:11, b-b napisał:

Wpadam i zdrówka życzę!

To co się dzieje ostatnio z zachorowaniami to szok. A codziennie w pracy widzę ludzi bez maseczek, kaszlących, rozsiewających  po wszystkim na około bakterie.

Ludzie są nieodpowiedzialni niestety a jak przyjdzie choroba i nie daj Boże śmierć w rodzinie to będzie wielka tragedia.

Boguniu, to nie tyko w tej kwestii ludzie wykazują nieodpowiedzialność. Różne są powody, dla których się nie szczepią, ale dlaczego nie przemawiają do nich liczby?   W zdecydowanej większości ludzie chorzy, to ci nie zaszczepieni. 

Zdrowia życzę 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...