Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, anica napisał:

Ja już to zrobiłam!... nie będę ukrywać  ...że ja cały czas się uczę! sama nie wiedziałam pewnych rzeczy! :)

mocno zaciskam za postępy, Beniokok.gif

Ja także i tak być powinno, bo ciągle spotykamy się z nowymi sytuacjami i dobrze jest, gdy wiemy jak zareagować :)

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Na rezultaty czasem trzeba poczekać. 
Sowa ma rację, że psy trzeba kochać mądrze. Akurat tutaj zgodzę się z CM, że najpierw dyscyplina, a dopiero potem miłość. Psy bez zasad i słów, których znaczenie znają... nie są szczęśliwe. Nie chodzi przecież o naukę fikuśnych komend i sztuczek, ale paru słów. One dają poczucie bezpieczenstwa, bo pies wie o co chodzi Panu/Pani i jak sie ma zachować w danej sytuacji.

Ja mam jeszcze takie grafiki - też warto wydrukować (można dwie na jednej kartce A4) i wręczać właścicielom:

. . .

Dzięki Tysiu    1984543335_buka.jpg.ad7261498a5370a0181271442f2473f5.jpg

Jak tak dalej pójdzie, nasz wątek stanie się wątkiem szkoleniowym :) No i bardzo dobrze!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Piękna Benitka :) Nie dziwię się, że Pani walczy o sunię, bo naprawdę bursztynka jest wspaniała :)

Tak, Benia jest śliczna, ale ułożenie ciała na tych zdjęciach świadczy o tym, że  bardzo się czegoś boi :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Jak bardzo ważne jest porozumienie z własnym psem, wie zapewne każdy, kto miał w życiu choćby jednego psa  :)  Są książki, które w bardzo przystępnej formie umożliwiają samodzielną naukę i wychowanie własnego psa. Można je nabyć w księgarni internetowej. Postaram się o link i podrzucę.

Mam link do księgarni

https://bonito.pl/k-90418463-jak-rozmawiac-z-psem

i bardzo polecam tę książkę  "Jak rozmawiać z psem". Kosztuje 10 zł – odebrać można samemu w większości dużych miast w Polsce.

https://bonito.pl/menu/kontakt.html

Początkującemu psiarzowi wystarczy wiedzieć, jak nauczyć psa rozumienia 20 podstawowych słów.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Mam link do księgarni

https://bonito.pl/k-90418463-jak-rozmawiac-z-psem

i bardzo polecam tę książkę  "Jak rozmawiać z psem". Kosztuje 10 zł – odebrać można samemu w większości dużych miast w Polsce.

https://bonito.pl/menu/kontakt.html

Początkującemu psiarzowi wystarczy wiedzieć, jak nauczyć psa rozumienia 20 podstawowych słów.

Dobra podpowiedź :)

Sama skorzystam.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

Ostatnie zdjęcia Benuli

PART_1526919585669.jpeg.17e339ea582490f932b517301c39345b.jpeg

PART_1526919978747.jpeg.85b0589de36f2deb8aeb5ae75b0988ec.jpeg

Dokładam jeszcze jedno zdjęcia Beni z hoteliku, bo baaaardzo mi się tu Benia podoba :) Jest piękna! 

W ogóle zdjęcie jest super zrobione.

Zdj_cie1249.jpg.5a9a10289daa76d78db3bcf4fc2eef0e.jpg

Ona ciągle na łóżeczku i ciągle taka potulba....na ostatnim zdjęciu, to chyba taka bardziej pewna siebie.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, MALWA napisał:

Ona ciągle na łóżeczku i ciągle taka potulba....na ostatnim zdjęciu, to chyba taka bardziej pewna siebie.

No chyba jednak nie :( Skulona, chroni brzuszek i przednie łapinki. Psiak spokojny, wyluzowany przyjmuje bardziej otwarte pozycje.

Benia w hoteliku bała się ludzi i jak widać nadal się boi :(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

No chyba jednak nie :( Skulona, chroni brzuszek i przednie łapinki. Psiak spokojny, wyluzowany przyjmuje bardziej otwarte pozycje.

Benia w hoteliku bała się ludzi i jak widać nadal się boi :(

A tak, nawyki zostają....ale czego ona się tak boi ?

Link to comment
Share on other sites

Benia jest w nowym miejscu, wśród nowych ludzi. Nie ma sposobu, aby słowami przekonać psa, że już jest bezpieczny., ze jest akceptowany, że ma dom na zawsze. Benia przestanie się bać, ale przecież nie od razu. 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Nie mam żadnych informacji z DS Beni, ale pewnie nie prędko będą wiadomości odmienne od tych, które znamy. Nie chcę dzwonić, bo podczas ostatniej rozmowy p. Agnieszka powiedziała, że zadzwoni, jak będą jakieś zmiany w zachowaniu Beni. Bardzo trudna jest dla mnie ta adopcja :(

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sowa napisał:

Benia jest w nowym miejscu, wśród nowych ludzi. Nie ma sposobu, aby słowami przekonać psa, że już jest bezpieczny., ze jest akceptowany, że ma dom na zawsze. Benia przestanie się bać, ale przecież nie od razu. 

Tak, to prawda. Benia w praktyce musi się przekonać, że jest bezpieczna i kochana, a to wymaga czasu, a w jej przypadku, będzie to trwało dłużej niż zazwyczaj.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Nesiowata napisał:

Dobrego dnia dla wszystkich.

Benia zawsze wymagała czasu, teraz jest tak samo. Przebywała z innymi psami, miała nawet osobistą obstawę. Teraz musi sama zmagać się ze wszystkim. I pewnie jedynie czas może pomóc.

Dokładnie tak. W hotelu miała oparcie i wzorzec w innych psiakach. Teraz jest sama i nie ma się na kim wzorować. Musi sama opanować  strach i obawy. Trzeba dać jej czas.

 

Link to comment
Share on other sites

Wiemy Elu jak bardzo Ci ciężko ...my myślimy i trzymamy kciuki i za Benitę i za jej Panią.

Najważniejsza,że pani chce o małą walczyć. Na wszystko potrzeba czasu.

 

Miłego piątku Dziewczyny :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, b-b napisał:

Wiemy Elu jak bardzo Ci ciężko ...my myślimy i trzymamy kciuki i za Benitę i za jej Panią.

Najważniejsza,że pani chce o małą walczyć. Na wszystko potrzeba czasu.

Dziękuję Wam serdecznie kochane Dziewczyny. Wasza obecność na wątku i życzliwość  pozwala mi wierzyć, że będzie dobrze, ale ciągle o niej myślę.

PART_1526919585669.jpeg.74b400a81fd2b59e96b3ebbb8c38f498.jpeg

PART_1526919978747.jpeg.2ca81787b63de171bfde577a3481bcff.jpeg

PART_1527175548123.jpeg.c1e26ce01ee863a2b5a318172973d190.jpeg

PART_1527175551035.jpeg.4ac6a61ff6242e5e426d61c89aeacc96.jpeg

PART_1527178837238.jpeg.64aa74d3f7225a7e44c47a0230e36eed.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...