Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

33 minuty temu, elik napisał:

 

 

Da się pisać, ale boję się pisać o Kikuni,  bo jej adopcja nabiera całkiem realnych kształtów.

Czyli trzymamy cały czas kciuki :)

 

Co do ptaszków. Niestety po powiększeniu zdjęcia nie idzie odszyfrować co to za ptice są. Wszystko się zamazuje.

 

Oczywiście dla Beńk i FK jak zawsze pozdrowienia zostawiam :)

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, b-b napisał:

Czyli trzymamy cały czas kciuki :)

 

Co do ptaszków. Niestety po powiększeniu zdjęcia nie idzie odszyfrować co to za ptice są. Wszystko się zamazuje.

 

Oczywiście dla Beńk i FK jak zawsze pozdrowienia zostawiam :)

Ostatni czas i najbliższa przyszłość są dla Kikuini i dla mnie bardzo bogate w wydarzenia.

W ubiegłym tygodniu Kikunia miała szczepienie p/wściekliźnie, w przyszłym tygodniu 9.04. ma mieć szczepienie p/wirusówkom,, 11.04. ma się odbyć wizyta PA i ewentualna adopcja, a 14.04. lecę na tydzień na Sycylię na ślub bratanka. Nie wiem jak ja tam wytrzymam :(

 

Pitaszki były dość duże, wielkością zbliżona do bażantów, ale upierzenie całkowicie inne.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Isiak napisał:

Ptaszki na zdjęciu małe bardzo, trudno rozszyfrować... ale czy to przypadkiem nie gołębie grzywacze?

DSC_1100_internet.jpg

Witaj Isiak :)

Robiłam zdjęcie aparatem telefonicznym więc nie było możliwości zmiany ogniskowej, ale patrząc na nie wprost wydawały się być większe niż nasze gołębie. Nie wiem jak duże są te grzywacze. Czy większe od naszych miejskich gołąbków ?

Miały jakąś kryzę na szyi, ale było zbyt daleho, żebym mogła zauważyć, czy to taka właśnie jak ma ten ptaszek na zdjęciu.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, Beniu. happy.gif

Te duże gołębie to na pewno grzywacze. I na pewno były już w Krakowie, ale może dalej od Ciebie, Eliku. Tak jak napisała Isiak. Trzymają się w parach, a nie w stadkach jak te mniejsze i pewnie są mniej widoczne, I nie pchają się na balkony. Moja sunia czuje przed nimi respekt. Pewnie dlatego, ze są takie duże. happy.gif

Dobrego dnia dla Wszystkich.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Elisabeta napisał:

Dzień dobry, Beniu. happy.gif

Te duże gołębie to na pewno grzywacze. I na pewno były już w Krakowie, ale może dalej od Ciebie, Eliku. Tak jak napisała Isiak. Trzymają się w parach, a nie w stadkach jak te mniejsze i pewnie są mniej widoczne, I nie pchają się na balkony. Moja sunia czuje przed nimi respekt. Pewnie dlatego, ze są takie duże. happy.gif

Dobrego dnia dla Wszystkich.

Też tak myślę, że to grzywacze. Bardzo podobne były do tego okazu ze zdjęcia, które wkleiła Isiak. I fakt, były tylko dwa, a nie całe stado :)

Dobrego, słonecznego dnia   982340907_soneczko1.jpg.aadf8204bacb2c73cd0bdc8e30a4aa16.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Dobrego dnia Beniutka. Fanklubowi życzymy pięknego, ciepłego wiosennego dnia.

Dziękujemy :)

Tobie Nesiowata i Twojej Brygadzie też życzymy pięknego, słonecznego, udanego dnia :)  Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia nurka słońce

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Elisabeta napisał:

Dzień dobry, Beniu. happy.gif

Te duże gołębie to na pewno grzywacze. I na pewno były już w Krakowie, ale może dalej od Ciebie, Eliku. Tak jak napisała Isiak. Trzymają się w parach, a nie w stadkach jak te mniejsze i pewnie są mniej widoczne, I nie pchają się na balkony. Moja sunia czuje przed nimi respekt. Pewnie dlatego, ze są takie duże. happy.gif

Dobrego dnia dla Wszystkich.

Grzywacze od kilku lat widuję w mieście, na osiedlach, wcześniej żyły na obrzeżach miasta, na skraju lasu. Cóż, takie czasy, świat coraz bardziej zurbanizowany i dzikie zwierzęta mają coraz mniej przestrzeni dla siebie, muszą się dostosować :( Grzywacze od balkonów i dachów wolą drzewa. Raz byłam świadkiem, jak  biedny grzywacz siedział przy tych zwłokach swego towarzysza. To już nawet zwłoki nie były, tylko plama na asfalcie i trochę piór. Za każdym razem, kiedy nadjeżdżał samochód, gołą odlatywał na drzewo, a zaraz potem wracał z powrotem. Poryczałam się wtedy okropnie, do dzisiaj mam mokre oczy, kiedy to wspominam.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Havanka napisał:

Odwiedzam Benię po świętach i pozdrawiam cały jej Fanklub ! Miłego i pięknego, wiosennego dnia !

Witaj Havaneczko :)   Dobrze, że już po świętach, bo to i brzuszek cierpiał i krzątania niepotrzebnego więcej ;) 

Dzień się dzisiaj piękny zapowiada i pewnie taki będzie :) 

Miłego dnia Tobie Havanko, wszystkim Fanklubowiczkom i wszystkim odwiedzającuym Benitkę!

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Isiak napisał:

Grzywacze od kilku lat widuję w mieście, na osiedlach, wcześniej żyły na obrzeżach miasta, na skraju lasu. Cóż, takie czasy, świat coraz bardziej zurbanizowany i dzikie zwierzęta mają coraz mniej przestrzeni dla siebie, muszą się dostosować :( Grzywacze od balkonów i dachów wolą drzewa. Raz byłam świadkiem, jak  biedny grzywacz siedział przy tych zwłokach swego towarzysza. To już nawet zwłoki nie były, tylko plama na asfalcie i trochę piór. Za każdym razem, kiedy nadjeżdżał samochód, gołą odlatywał na drzewo, a zaraz potem wracał z powrotem. Poryczałam się wtedy okropnie, do dzisiaj mam mokre oczy, kiedy to wspominam.

Straszny wyciskacz łez ta historia grzywaczy     264932363_pacz4.gif.6a911b8eb90f6ea3e63244f929d6d88e.gif

Tam, gdzie mieszkałam poprzednio, też na obrzeżach Krakowa, ale z drugiej strony miasta, długi czas perliczka żyła na osiedlu. Żywiła się razem z gołębiami.  Gołębie miały dobrze, bo mieszkańcy dokarmiali perliczkę i korzystały na tym gołębie. Widywałam ją przez kilka la. Nie wiem gdzie zimowała. Nie wiem w jaki sposób się tam znalazła i nie wiem co się stało, że przestałam ją widywać. Długo jeszcze przechodząc tamtędy upatrywałam tej perliczki.

Takich smutnych historii mamy niestety w swoim życiu wiele :(   Niektóre nawet, może nie tak tragiczne, rozgrywają się na bieżąco :(

Link to comment
Share on other sites

Witam Kochani!

Życzę ciepłego,słonecznego dnia a dla Benitki ślę ciepłe myśli :)

Ja mam już od 5 lat parę gołębi na wielkiej choince  co roku na wiosnę sobie przylatują. Nawet nie wiem co to za gołębie bo tylko je słychać a nie widać.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, b-b napisał:

Witam Kochani!

Życzę ciepłego,słonecznego dnia a dla Benitki ślę ciepłe myśli :)

Ja mam już od 5 lat parę gołębi na wielkiej choince  co roku na wiosnę sobie przylatują. Nawet nie wiem co to za gołębie bo tylko je słychać a nie widać.

W kraku jest teraz + 19 stopni więc jest to chyba pierwszy słoneczny dzień w tym roku  :) Benia i inne psiaczki pewnie korzystają z ciepełka i urzędują w ogródku :) Ciekawe ile szkód wyrządzą ;)

Grzywacze już więcej nie przyleciały. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, anica napisał:

Słoneczkiem się witamy z Wrocławiaslonko.gif jak tu... wiosenką powiało! ptaszki ćwierkają ,znaczy wiosna zawitała ;)  wiosennego nastroju wszystkim życzę :)

U mnie też dzisiaj bardzo wiosenny dzień :)   Słoneczko świeci, ptaszęta pięknie śpiewają, oby tak było jak najdłużej :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem, Beniu. happy.gif

W takie poranki to kocham moje psie spacery przed piątą rano. Cisza, ptaki śpiewają... Noc była cieplutka, pod niebem z księżycem i gwiazdami.

Eliku, dziś Dogo odmawia mi posłuszeństwa chyba jak Tobie w Święta. Zmieniłam przegkądarkę i tu jest wszystko w porządku. To nie jest problem z moim laptopem, bo wszystkie inne strony działają na mojej stałej przeglądarce normalnie.

Dobrego dnia dla Wszystkich. happy.gif 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...