Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Hej, mam pytanie odnoście karmienia szczeniaka. Mam cocker spanielke która ma niecałe 3 miesiące. Jak zauważy że zaraz dostanie jeść to zaczyna szaleć i dostawać białej gorączki. Jedzenie wciąga jak odkurzacz, jak by miska miała zaraz odlecieć.(nikt jej miski nigdy nie zabierał, ani drugi pies nie je z jej miski) Weterynarz powiedział że ma mieć jedzenie cały czas w misce "bo się naje tyle ile potrzebuje"... niestety miałam taką samą sytuacje z poprzednim psem i od małego nie sposób go odchudzić... i tutaj jest moje pytanie, Jak mam ją karmić i jak oduczyć tego "pochłaniania", dodam jeszcze że często ma przez to gazy i biegunkę (kiedy wcześnie jadła suchą karmę)... Teraz Suczka do jedzenia dostaje ryż z marchewką i kurczakiem, a później tak 3-4 razy kawałek ugotowanego jabłka, marchewki lub kaszkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wydaje mi się, że dawanie zwierzętom jedzenia cały czas to trochę przesada. Mój pies jest nauczony dostawać 2-3 razy dziennie o wyznaczonych porach miskę karmy i tak się do tego przyzwyczaił, że doskonale wie, kiedy być głodnym. :) Opróżnia miskę, a ja wiem, że jest najedzony i nie przejedzony, a jak czasem wpadnie dodatkowa przekąska to jest miła niespodzianka. Co najważniejsze, ma prawidłową wagę. Co do szczeniaka warto zwrócić uwagę na pory jedzenia oraz jakość karmy. Ja rozglądając się po sieci trafiłam na  https://www.maxandmrau.pl/product-pol-888 . Weź pod uwagę, że szczeniak dopiero uczy się rozróżniać co mu pasuje, a co nie i wyznaczenie pory karmienia jest dobra podstawą do nauki dyscypliny, oczywiście w ramach rozsądku. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie karmę wg producenta tylko nadal tak jak karmisz czyli naturalnie. Ale taki szczeniak powinien być karmiony nawet 4 razy dziennie, potem powoli schodzzi się do dwóch razy dziennie. Oczywiście porcja dzienna podzielona ale nie za mało bo szczeniak rośnie i powinien jeść ile chce, ogranicza się dawkę co najmniej po ukończeniu przez psa 1,5 roku. Byłam hodowcą i karmiłam i karmię swoje psy naturalnie mięsem z dodatkami, mam je ponad 52 lata i tylko jedna suczka trochę utyła, reszta do śmierci trzymała formę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...