Jump to content
Dogomania

Paulaolka

Recommended Posts

Wiec mam 14 lat i na urodziny rodzice pozwolili mi mieć pieska tylko zastanawiam się czy rasa Nova Scotia Duck Tolling Retriever będzie dla mnie odpowiednia ponieważ strasznie mi się podoba wygląd jak i charakter wiec warunki: mieszkam w bloku 3 pokoje salon kuchnia łazienka i wc nie mam ogrodu ale blisko mam 3 WIELKIE parki jeden z nich ma dużo wody i jeszcze jeden park gdzie mogłabym pieska odczepic ze smyczy bo tam jest taki tor itd..mogłabym z pieskiem wychodzić 4-5 razy dziennie rano 30 min po południu 30min pózniej od 15h30 do 16h15  potem jeszcze 18h do 18h30 i na koniec 20h do 20h30-21h a w weekendy o godzinę więcej ale już tylko 3-4 razy dziennie i w domu bym się z nim bawiła gryzakami sznurami piłeczkami itd itd.. i myślałam nad suczką ale napiszcie mi czy lepiej suczka czy samiec i napiszcie tez czy ta rasa jest dla mnie odpowiednia z moimi warunkami i odpowiedzi piszcie z wyjaśnieniem. Z góry dziękuje i tez w domu mam rocznego kota który tylko śpi nigdy nie pokazał pazurów nigdy nie był zły NIGDY) i piesek nie będzie sam w domu co dzień moja mama jest w domu czasami jak ma wizytę u lekarza to czasami 2-3 godzinki mamy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

A nie zastanawiałaś się nad wzięciem psa ze schroniska? Jest dużo naprawdę ślicznych psów w schroniskach, nawet szczeniaków, niektóre są bardzo podobne do "tollerów". Mogłabyś super pieska dostać za darmo, a przy tym jeszcze uratować go od ciężkiego życia w schroniskowej klatce.

Co do rasy; większość psów myśliwskich może być spokojnie trzymane w mieszkaniu jeśli dostaną odpowiednią dawkę ruchu; ale 30 minut to stanowczo za mało, na twoim miejscu przygotowałbym się, że co najmniej jeden spacer w ciągu dnia (a najlepiej dwa; ten poranny i ten wieczorny) musi być minimum godzinę, a najlepiej półtora albo nawet dwie godziny. Postaw na jakość spacerów, a nie ilość.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever (w skrócie "toller") jako rasy nie znam bliżej, ale przypuszczam że są podobne do innych psów ze swojej grupy; energiczne i wesołe, potrzebują jakiegoś fajnego zajęcia, więc w parku zabawa dobra byłaby w aportowanie, agility (mówisz że masz tor w parku, to dobrze, poczytaj o agility jako sporcie) albo frisbee.

Problem może być ewentualnie z kotem, ale jeśli wychowasz psa od szczeniaka z kotem, to jest szansa że się dogadają i piesek nie potraktuje kota jako zwierzyny łownej. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie tutaj to niech się wypowie; ja psa przekonałem do szczura, do legwana i do węża, ale nigdy do kota ;)

Ode mnie na zakończenie jeszcze apel; jeśli zabierzesz się za kupowanie szczeniaka, proszę, proszę, koniecznie upewnij się że weźmiesz go z hodowli zarejestrowanej w ZkWP, a nie kupisz np. na allegro za 300 złotych w ogłoszeniach typu "rasowy bez rodowodu". Nie dawaj zarobić pseudo-hodowcom, którzy traktują swoje psy jak maszynki do robienia szczeniaków.

Jak byłem parę lat młodszy od ciebie to popełniłem taki błąd- wziąłem szczeniaka owczarka szkockiego od pseudo-hodowcy, małą suczkę, ponoć po championie i suce "rasowej bez rodowodu". Bo nic nie wiedziałem (ani moi rodzice nie wiedzieli) w sumie o co chodzi z tymi rodowodami, po co kupować psiaka za tysiąc złotych skoro można za dwieście?, po prostu chciałem mieć fajnego pieska. Do tej pory jestem zły na siebie i żałuję tej starej decyzji, chociaż już ładnych parę lat minęło, a suczki dawno już ze mną nie ma.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...