Jump to content
Dogomania

Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu


Recommended Posts

Info od Ani :(((

,,Pojechaliśmy na szwy i usg... wyszła narkoza i szczegółowe zdjęcia RTG. Niestety nie mam dobrych wieści... Dragon ma złamana nogę i czeka go jutro operacja .Kość strzeliła w osłabionej części gdzie były perforacje wynikające z zakażenia. Trzeba nogę ustabilizować tytanowymi płytkami. Dragon musi zostać w Alfavet Przychodnia Weterynaryjna 24h co najmniej do soboty. Koszt na dzień dobry to ok 2 tys zł. Rozważamy opcje pozostawienia go na cały okres zrostu w klinice ale to jest już uzależnione od finansów. Dzień w szpitalu to 50 zł,,

Mimo wszystko byl dzis usmiechniety

Obraz może zawieraÄ: pies

56400500_2082552671793826_4606362625507328000_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=58c4b4f1619db2cfd096aaed88ce438b&oe=5D3C3DBD

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że posypią się na mnie gromy, ale co tam,. Od jakiegoś czasu myślę, że lepiej dla Groma byłoby, gdyby nie miał taj łapki. Już dawno brykałby  szczęśliwy na trzech łapach. Tyle ograniczeń ruchu, bólu,  usypiania, które przecież nie jest tak całkiem obojętne dla organizmu. Psy bardzo dobrze radzą sobie bez jednej łapy. 

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, IlonaS napisał:

Zamarłam jak przeczytałam to. Same nieszczęścia, jak ten pies zniesie następną operację i cały ten okres pooperacyjny? 

No, ale nie ma wyjścia, trzymam kciuki za ten zabieg i Dragonika. 

Tez zamarlam jak sie dowiedzialam. 

 

47 minut temu, elik napisał:

Wiem, że posypią się na mnie gromy, ale co tam,. Od jakiegoś czasu myślę, że lepiej dla Groma byłoby, gdyby nie miał taj łapki. Już dawno brykałby  szczęśliwy na trzech łapach. Tyle ograniczeń ruchu, bólu,  usypiania, które przecież nie jest tak całkiem obojętne dla organizmu. Psy bardzo dobrze radzą sobie bez jednej łapy. 

Niestety Dragon sobie nie poradzi, nie w tym wieku i nie z kregoslupem w takim stanie. Gdy mial przez krotki czas ta chora lapke unieruchomiona ta zdrowa mu siadala. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Wiem, że posypią się na mnie gromy, ale co tam,. Od jakiegoś czasu myślę, że lepiej dla Groma byłoby, gdyby nie miał taj łapki. Już dawno brykałby  szczęśliwy na trzech łapach. Tyle ograniczeń ruchu, bólu,  usypiania, które przecież nie jest tak całkiem obojętne dla organizmu. Psy bardzo dobrze radzą sobie bez jednej łapy. 

Myśleliśmy o tym, ale to za duże ryzyko, ze druga łapa nie wytrzyma obciążenia przy masie 43 kg teraz. Przez ten tydzień widać było, ze nie jest mu łatwo rozkładać taki ciężar na 3 łapy, a zreszta w stawach są zmiany. Wiec póki jest nadzieja walczymy o ta łapę by chodził na 4. Amputacja wchodzi w grę wyłącznie w przypadku zagrożenia życia. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, IlonaS napisał:

Zamarłam jak przeczytałam to. Same nieszczęścia, jak ten pies zniesie następną operację i cały ten okres pooperacyjny? 

No, ale nie ma wyjścia, trzymam kciuki za ten zabieg i Dragonika. 

Sami jesteśmy przerażeni kolejna operacja... w ciągu roku to będzie 7 narkoza Dragona. Za każdym razem boimy się, ze w końcu sie nie obudzi :( ale nie ma wyjścia, trzeba nogę złożyć. Zastanawiamy się tylko co zrobić po zabiegu by znów nie było jak teraz, gdzie pytałam lekarzy wcześniej słysząc o dziurach w kości czy się nie złamie noga czy niej lepiej by był u nich. I niestety miałam racje w obawach... gdyby nie wycieczka na kontrole której by nie było bo leżałby w szpitalu w przychodni dziś nie było by operacji :( stąd musimy rozwiązać jakoś dochodzenie do siebie Dragona teraz po zabiegu. Jeżeli ma wrócić do domu to w grę wchodzić będą tylko wizyty domowe bez niepotrzebnej ekscytacji Dragona wycieczka by uniknąć kolejnej kontuzji do czasu aż łapa nie będzie w pełni zrośnięta. 

Link to comment
Share on other sites

Ale w lecznicy też będą musieli uważać, bo przy wyjściu z klatki?, kojca? (no, chyba nie będzie siedział w tym całe 24 h), też może być podekscytowany, chyba że będą dawać mu coś wyciszającego. Na razie trzeba czekać, mam nadzieję, że operacja przebiegnie bez komplikacji i smok obudzi się, choć pewnie zadowolony nie będzie. Ale cóż, jest, jak jest.

Link to comment
Share on other sites

Dragon już po operacji zespolenia kości płyta tytanoą. Z informacji od chirurga - poszło  bardzo dobrze, stabilność odłamów jest naprawdę wysokiego stopnia. Bliższy odłam natomiast jest wyraźnie słabszy, zrzeszotniały. Dało się to odczuć podczas wiercenia, gdzie wiertło wchodziło dwa razy łatwiej niż w dalszy odłam. Teraz najwazniejsze ograniczenie ruchu. 
Za 2 tyg robi kontrolne RTG i ściągniecie opatrunku lub zakłozenie nowyego. Skłaniam się do wizyty domowej by nigdzie nie ciągnąć smoka do czasu aż kość będzie w pełni zrośnięta. 
Jutro jeżeli będzie wszystko ok Dragon wróci do domu.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Skontaktuje się że Skarpetą Owczarkową i zapytam o szansę na zapomogę dla Dragona.

EDIT

Wysłałam zapytanie do konform31 i czekam na odpowiedź.

Było by super, każda złotówka się przyda bo koszty robią się kosmiczne, a przecież jak noga się zrośnie czeka nas długa rehabilitacja bo z mięśni niewiele zostanie po tak długim ograniczeniu ruchu :( 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, AnaGD napisał:

Było by super, każda złotówka się przyda bo koszty robią się kosmiczne, a przecież jak noga się zrośnie czeka nas długa rehabilitacja bo z mięśni niewiele zostanie po tak długim ograniczeniu ruchu :( 

Mam nadzieję że się uda że Skarpetą. Miejmy nadzieję że to już ostatnia operacja. 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, AnaGD napisał:

Było by super, każda złotówka się przyda bo koszty robią się kosmiczne, a przecież jak noga się zrośnie czeka nas długa rehabilitacja bo z mięśni niewiele zostanie po tak długim ograniczeniu ruchu :( 

Miałam zapytanie czy Dragon korzystał już z pomocy Skarpety Owczarkowej.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, AnaGD napisał:

Lucjan tak, na rehabilitacje coś dla niego wpłaciły, ale Dragon raczej nie, nie przypominam sobie. 

 

21 minut temu, Margo3011 napisał:

Zanim pojechal do domu Ani tez nie korzystal. 

Ok dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, andzia69 napisał:

nie jestem pewna, to było dosyć dawno...może jak miał mieć operację jeszcze z czasow schronu

Jeśli nawet, to było to bardzo dawno. Ja go zgłoszę do Skarpety, a wszystkich Skarpetowiczów kibicujących tutaj Dragonowi, poproszę o poparcie na wątku skarpetowym. No i  czekamy, jaka będzie decyzja DONnki :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Jeśli nawet, to było to bardzo dawno. Ja go zgłoszę do Skarpety, a wszystkich Skarpetowiczów kibicujących tutaj Dragonowi, poproszę o poparcie na wątku skarpetowym. No i  czekamy, jaka będzie decyzja DONnki :) 

dokładnie było to dawno :) Tylko nie wiem, czy mają finanse, bo sporo psów mają ostatnio pod opieką :(

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, AnaGD napisał:

Dragon już po operacji zespolenia kości płyta tytanoą. Z informacji od chirurga - poszło  bardzo dobrze, stabilność odłamów jest naprawdę wysokiego stopnia. Bliższy odłam natomiast jest wyraźnie słabszy, zrzeszotniały. Dało się to odczuć podczas wiercenia, gdzie wiertło wchodziło dwa razy łatwiej niż w dalszy odłam. Teraz najwazniejsze ograniczenie ruchu. 
Za 2 tyg robi kontrolne RTG i ściągniecie opatrunku lub zakłozenie nowyego. Skłaniam się do wizyty domowej by nigdzie nie ciągnąć smoka do czasu aż kość będzie w pełni zrośnięta. 
Jutro jeżeli będzie wszystko ok Dragon wróci do domu.

Też wydaje mi się że wizyty domowe będą najlepsze. Ile kosztuje taka wizyta? Chciałbym zrobić zbiórkę wśród znajomych na pokrycie kosztów wizyt domowych. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...