Jump to content
Dogomania

Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu


Recommended Posts

11 godzin temu, sunnynight napisał:

Anulko, wizytę odwołałam, bo umiem czytać - również między wierszami... Jeśli mi ktoś wyraźnie daje do zrozumienia, że decyzja będzie na "nie", ale wizytę organizuje, no bo szansę jednak daje zawsze, to ja nie widzę sensu takiej wizyty, po prostu.

W rozmowie telefonicznej powiedziałam Marzkagdy, że czasem wyjeżdżam na kilka dni, i zakładam, że Dragon ALBO będzie jeździł ze mną, ALBO będzie zostawał pod opieką zaufanej osoby. Przecież trudno mi o tym decydować z góry, nie znając psa! Ale jak sama widzisz, zauważona i mocno wyeksponowana została tylko pierwsza część mojej wypowiedzi, na dodatek wychodzi na to, że jestem niemal komiwojażerem ;). Schody mam, faktycznie, i od nich w ogóle zaczęłam temat, bo to tu widziałam największy problem.

Reszta na pw, nie chcę zaśmiecać wątku.

No nie każdy musi posiadać samochód aby zaadoptować psa,no chyba,że ktoś założył sobie,że tak ma być.Z psami również dobrze podróżuje się pociągami.Natomiast schody to autentyczny jest problem.W momencie choroby,niedyspozycji psa trzeba go nosić a to jest nie możliwe przy sporym psiaku.Znajomi labradora znosili na noszach jak było źle z nim ale na szczęście było ich dwoje i jakoś dawali radę,chociaż skarżyli się,że było im bardzo ciężko w tym momencie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

 Jeżeli to wyżej zdjęcie jest teraz zrobione to autentycznie ma bardzo chore,brudne uszy.

Tak zgadza sie Dragon ma chore uszy. Jest to efekt dlugotrwalego zaniedbania u poprzedniej wlascicielki. Od jesieni zeszlego roku gdy Dragona wziela pod opieke Marzkagdy Dragon mial dwukrotnie czyszczone uszy przez weta byl nawet w tym celu usypiany, dostal lekarstwa. Warunki i opieka w hoteliku sa dobre ale w przypadku Dragona i jego chorowitych uszu bardzo wskazane byloby zeby przebywal w domu .

Zastanawia mnie jeszcze jedno, Sunnynight  jest uzytkownikiem tego forum od kilku lat. Gdzie byla kilka miesiecy temu gdy byla opiekunka chciala sie pozbyc Dragona i oglaszala to tu na forum? Mozna bylo wowczas dostac Dragona bez zadnych procedur adopcyjnych. Nikt nie zadawalby pytan ani nie sprawdzal domu. Nie bylo chetnych. gdyby Marzkagdy nie przyjela dragona pod swoja opieke trafilby do schroniska. Obecnie obowiazuja procedury adopcyjne i dobro psa jest najwazniejsze. Marzkagdy wyadoptowala ponad setke psow i zawsze dobiera domy stale czy tez tymczasowe kierujac sie przede wszystkim dobrem psa. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Margo3011 napisał:

Dragon, piesek kochajacy ludzi, tych malych i duzych, dogadujacy sie z innymi psami pilnie szuka domu stalego lub tymczasowego bez SCHODOW i bez kotow ( poniewaz je goni)

 

28575724_1576447299071035_3045508767307495393_n.jpg

Drago na dogomani po tym zdarzeniu z sunnynight nie znajdzie raczej domu tu.Wszyscy są zapsieni po uszy.Jedynie go ogłaszać i szukać po za dogomanią.Stał się cud,że sunnynight zaproponowała Dragonowi dom ale dom odpadł.W przypadku zamieszkania w bloku pies by nigdy nie trafił do budy,kojca,na łańcuch bo nie ma takiej możliwości,natomiast jeżeli pies trafi do domu z ogrodem to jest taka możliwość wywalenia psa z domu i dając mu takie warunki jakie miał wcześniej.

Tylko to napiszę albo aż to,że ogromna szkoda,że Dragon nie trafił do sunnynight,nie otrzymał szansy od ludzi na normalne warunki jakie powinien mieć każdy pies tj.ciepły dom i bliskość człowieka.Dragon stracił ogromną szansę i będzie tkwił nie wiadomo ile za kratami w budzie,w kojcu, bez swojego człowieka.Bardzo mi szkoda tego pięknego psa .

Nie można zarzucać sunnynight i przedstawiać takich zarzutów,gdzie była wcześniej jak Drago szukał domu bo to jest bardzo nie w porządku i bardzo w złym stylu.Nie tędy droga.Nie każdy w danym momencie ma możliwość przyjęcia psa do siebie.

A Marzkagdy skoro wyadoptowała ponad setkę psów to zapewne Dragonowi niebawem też znajdzie dom lepszy niż zaproponowała sunnynight.Tego z całego serca życzę.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

Drago na dogomani nie znajdzie raczej domu.Wszyscy są zapsieni po uszy.Jedynie go ogłaszać i szukać po za dogomanią.Stał się cud,że sunnynight zaproponowała Dragonowi dom ale dom odpadł.

Tylko to napiszę albo aż to,że ogromna szkoda,że Dragon nie trafił do sunnynight,nie otrzymał szansy przez ludzi na normalne warunki jakie powinien mieć każdy pies.Dragon stracił ogromną szansę i będzie tkwił nie wiadomo ile za kratami bez swojego człowieka.Bardzo mi szkoda tego pięknego psa o wspaniałym charakte

Napisze po raz kolejny  dom odpadl, poniewaz sunnynighy ODWOLALA wizyte PA. Nikt jej nie dal do zrozumienia ,ze wyzyta bedzie na NIE. Wyczytac cos miedzy wierszami moze kazdy w zaleznosci od fantazji. Watpliwosci owszem byly, ja rowniez je mialam ale po to miala byc wyzyta,zeby je rozwiac. Marzkagdy jest osoba powazna i zbyt zajeta,zeby przeprowadzac wizyte PA zakladajac z gory,ze wypadnie ona negatywnie. Posiadanie samochodu absolutnie nie jest wymogiem przy adopcji psa ale przy adopcji starszego duzego psa jest mile widziany wiec dlatego pytanie padlo. Nie zawsze mozna weta zaprosic do domu ,czasem jest koniecznosc dowozu psa na badania i w przypadku duzego psa jest to problem. Podroze pociagiem z psem sa super ,nawet podroz autostopem ale Dragon jest stary i mial powazne zlamanie lapy. To wszystko nie dyskfalikowalo sunnynight, te sprawy jak i wiele innych mialo byc przedyskutowane. Bardzo liczylysmy na pozytywny rezultat ale sunnynight nie dala tej szansy. Sunnynight zaproponowala sama rowniez osobe z dogo do przeprowadzenia u siebie PA. To ,ze ktos jest zarejestrowanym uzytkownikiem na forum, aktywnym na watkach bazarkowych jako kupujacy nie daje zadnej taryfy ulgowej. Marzena naprawde bardzo chce Dragonowi znalezc dom i nie ma zadnego interesu ,zeby go przytrzymywac w hotelu. 

Dragon jest oglaszany na wielu portalach na cala Poske i ogloszenia sa wyrozniane. Watek na dogo jest kontynuowany poniewaz historia  Dragona zaczela sie tutaj cztery lata temu , jest psem dogomaniackim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Nadziejka napisał:

Dragonku cudny

 sercem zapraszam

na bazareczek

 wieczoreczkiem juz bedzie czynny

 kramik Nadziejkowy dla Krabunia , Kikuni od elisiowej Cioci i dla Ciebie tez ciutenke bedzie

 

 

Witaj Nadziejko, dziekuje za zaproszenie i w imieniu Dragusia 

Link to comment
Share on other sites

Miałam zabrać głos ale widzę że Margo wyjaśniła wszystko , jeżeli ktoś ma problem z tym że Dragon ma złą opiekę obecnie lub jest zaniedbywany w jakiś temacie proszę o dom dla niego bez schodów i bez kotów , każdy jest mądry na swój sposób ale jakoś chętnych do zabrania Draga nie było kiedy szukał domu pół roku temu ... nikt nie jest do niczego zmuszany pomoc dla Dragona jest dobrowolna , kto chce pomaga kto nie , niech nie utrudnia . Sunny miej pretensje TYLKO I WYŁĄCZNIE do siebie i nie szukaj winnych w mojej osobie , to Ty odwołałaś wizytę więc odpuść te żale i podpuszczanie ludzie na priv z żalami jaka to ja jestem niedobra , Dragon jest od 4 lat tu był do adopcji 4 lata temu , był pół roku temu , gdzie byłaś ?  wszystko co mam do napisania . Żegnam Sunny i popleczniczki , nie wiecie nic a mnie oceniłyście , nieelegancko wydać wyrok bez znajomości sprawy lub ze znajomością tylko jeden ze stron 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, marzkagdy napisał:

Jeżeli szansą miało być wchodzenie na 1 piętro kilka razy dziennie i zwiedzanie Polski w pociągu to ja za taką szansę dziękuje , sunny sama odwołała wizytę nie podając przyczyny 

Temat uważam za zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2018 o 08:58, marzkagdy napisał:

 pod warunkiem że będzie to ktoś normalny a nie ktoś typu suunynight 

Nie mam do nikogo żadnych żali ani pretensji i słowem bym się na wątku w tej sprawie nie odezwała, gdyby mnie Marzkagdy personalnie nienormalną nie nazwała ;), tylko dlatego przedstawiłam swój punkt widzenia. Dla mnie również sprawa jest zamknięta.

A to, co i do kogo piszę na pw, to już, nomen omen, moja prywatna sprawa. Podobnie jak to, gdzie i kiedy byłam.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że osoby działające obecnie na niekorzyść Dragona usuną się z tego wątku i pies stanie znowu się tu najważniejszy a nie czyjeś urażone ambicje . Dla mnie temat Sunny i jej adopcji Dragona jest zamknięty , wątek Dragona jest jego i nie potrzebne są tu żadne awantury 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, marzkagdy napisał:

Mam nadzieję że osoby działające obecnie na niekorzyść Dragona usuną się z tego wątku i pies stanie znowu się tu najważniejszy a nie czyjeś urażone ambicje . Dla mnie temat Sunny i jej adopcji Dragona jest zamknięty , wątek Dragona jest jego i nie potrzebne są tu żadne awantury 

No właśnie napisałam,że temat uważam za zamknięty i usuwam się z wątku.O co jeszcze Tobie chodzi.

Po Twoim wpisie na wątku sunnynight ma się prawo bronić.Nie nazwała Cię nienormalną tak jak Ty ją, tylko spokojnie zacytowała Twój post i się odniosła do niego z kulturą.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

No proszę z Dragona prawdziwy model wychodzi, czyli jednak dało radę fajnie go uchwycić ; ) Martwią mnie te jego uszka, muszą mu spory dyskomfort sprawiać, niestety leczenie trwa długo i są nawroty, taki już urok  tej przypadłości. Bądź dzielny pieseczku i oby ktoś wreszcie Cię wypatrzył i pokochał.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, seramarias napisał:

No proszę z Dragona prawdziwy model wychodzi, czyli jednak dało radę fajnie go uchwycić ; ) Martwią mnie te jego uszka, muszą mu spory dyskomfort sprawiać, niestety leczenie trwa długo i są nawroty, taki już urok  tej przypadłości. Bądź dzielny pieseczku i oby ktoś wreszcie Cię wypatrzył i pokochał.

Tez mi sie to zdjecie podoba :) chociaz dla mnie Dragus na wszystkich fotkach jest piekny, ale juz pisalam ,zauroczyl mnie hihi

Dostal leki na uchole napewno przyniesie mu to ulge, pomoze.

Ktos w koncu Draga pokocha, wierze w to bardzo. Dragon mialby juz dom gdyby kotow nie gonil, pech. Nie jest latwo nauczyc  starszego psa lubienia kotow :) Mojego psa, ktory trafil do mnie jako bardzo dorosly wielu rzeczy nauczylam, niestety niektorych spraw nie przeskocze. Ale w  naszym przypadku to nie jest problem, poniewaz akceptuje go takim jaki jest i nie mam kotow :)

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Anula napisał:

No właśnie napisałam,że temat uważam za zamknięty i usuwam się z wątku.O co jeszcze Tobie chodzi.

Po Twoim wpisie na wątku sunnynight ma się prawo bronić.Nie nazwała Cię nienormalną tak jak Ty ją, tylko spokojnie zacytowała Twój post i się odniosła do niego z kulturą.

Miałam się nie odzywać już ale zostałam wywołana do tablicy przez komunikator.

O rany! Od marzkagdy dostałam czerwonego negatywa.Marzkagdy pogroziłaś mi paluszkiem i zapewne przytupałaś nóżką i dałaś mi nauczkę abym więcej takich postów nie pisała.Kajam się ogromnie i przyrzekam,że w tym stylu już takiego postu nie napiszę.Naprawdę postaram się być już grzeczna.Przyrzekam.

Jeżeli chodzi o Aurecon (kropelki do uszów) to nie trzeba się obrażać tylko brać jak dają.W końcu to darowizna dla psiaków a nie dla Ciebie.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

 

Jeżeli chodzi o Aurecon (kropelki do uszów) to nie trzeba się obrażać tylko brać jak dają.W końcu to darowizna dla psiaków a nie dla Ciebie.

Male sprpstowanie : Rozmowa o kropelkach do uszu byla prowadzona ze mna. Podziekowalam, za chec pomocy Dragusiowi i poinformowalam, ze Dragus byl tego dnia u weta i otrzymal leki i te wlasnie leki zgodnie zaleceniem bedzie dostawal. Poinformowalam rowniez, ze poczekamy na efekty tego leczenia i ewentualnie sie odezwe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś około godziny 19 Dragon rusza w nową drogę po nowe życie w okolice Wrocławia . Koszt transportu to 300 zł + koszty leczenia ponieważ to obiecałam , mam nadzieje że nie pozostawicie Dragona , dom jest tymczasowy z opcją stałego po wyleczeniu . Cieszycie się i pomożecie w wyleczeniu Draga do końca ? Klinika jest we Wrocławiu , jest droga ale bardzo dobra i myślę że tu w końcu doprowadzą te uszyska do porządku .

wpłaty tytułem " psy Marzeny - Dragon "
Fundacja Nasze Bezdomniaki
Wykno 2a
97-225 Ujazd
konto do wpłat
PKOBP 63102039160000050202422111
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
paypal [email protected]

 

Dziękuje wszystkim za pamięć o nim , lepszego domu nie mogłabym wymarzyć choćbym długo marzyła .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...