Jump to content
Dogomania

ŻEGNAJ UKOCHANY PELIKANKU! Teraz Jadziunia, z pelikankowego dt, serdecznie prosi o wsparcie.


Recommended Posts

LEKI:

dfd7ea17ec47f883gen.jpg

b3d7aef1da7ea6acgen.jpg

PARAGONY:

acc65a3b4b790dabgen.jpg

WYNIKI BADAŃ:

319ddf7eb7a032c0gen.jpg

Tu trochę ozdobnie, bo nie jestem uprawniona do podawania danych adresowych dt na forum publicznym - adres u góry to pan weterynarz, więc mogę, a baloniki zasłaniają adres dt:

4dfa45abfaf1cd31gen.jpg

JESZCZE RAZ OPIS DWÓCH WIZYT:

PELIKAN

Rasa: Pies Mieszaniec

Wiek: Płeć: 11 lat i 9 miesięcy samiec

Maść: biała z kremowymi uszami 

Historia wizyt

BADANIE I DIAGNOSTYKA OPIS WYWIADU 16:40 Wymiotuje dużo pije bardzo osowiały,

OPIS BADANIA wymioty, wczoraj dzisiaj ciemna biegunka, wyniki dobre, troche tkliwy brzuch, ale pacjent ogólnie mocno obolały ze względu na chorobe jamy ustnej i stawów, dzisiaj juz nie wymiotował podejrzewam zatrucie pokarmowe lub zakażenie ornipural 2 ml Wykonano badania diagnostyczne.

ZABIEGI Wizyta (pierwsza) Badanie krwi Iniekcja podskórna, domięśniowa 4

ZASTOSOWANE LEKI No-Spa inj. 2 ML TOLFINE INJ. 1,1 ml Linko-spectin 2 ml Mybracin krople d/oczu 5ml 1 szt. Zarejestrował: lek. wet. Karol Stąpor 16/10/2019 15:22: BADANIE Strona 1 Historia wizyt

OPIS WYWIADU Kontrola, wszystko ok, zjadł z apetytem, wymiotów nie było, kupy tez nie,

OPIS BADANIA dzisiaj brzuch miękki, cto w normie, błony sluzowe różowe, wszystko ok. w razie nawrotu test w kier zapalenia trzustki zalecone do stałego podawania ze wzgledu na osteoarthritis albo Galliprant 20 mg 1 x dz lub cimalgex 20 mg 1x dziennie w zależnosci od mozliwości finansowych fatalny stan jamy ustnej, do sanacji i ekstrakcji

ZABIEGI Wizyta - kontynuacja Iniekcja podskórna, domięśniowa 3

ZASTOSOWANE LEKI Linko-spectin 2 ml TOLFINE INJ. 1 ml Catosal 3 ml Zodon 264mg tabl. d/rozgr, żucia 2 tabl Bioprotect kapsułki vet-planet 7 kaps

ROZLICZENIE WEDŁU PRZELEWÓW BANKOWYCH, KTÓRYCH DOKONAŁAM (350 zł)

- 100 zł dla Pelikana na WETERYNARZA (wysłano: 14.10.2019)

100 zł dla Pelikana na WETERYNARZA (wysłano: 15.10.2019)

150 zł dla Pelikana na LEKI w tym na lek na stawy, który dopiero bedzie kupiony (wysłano: 18.10.2019)

Szczegółowe rozliczenie według ceny wizyt u weterynarza i koniecznych leków (350 zł): 

Pierwsza wizyta z badaniami i lekami 160 zł

Druga wizyta, kontrola z lekami : 63 zł

Zalecony i konieczny lek na stawy 127 zł (wysłałałam już pieniądze, bo niebawem będzie kupiony)

Link to comment
Share on other sites

Już jest Pelikankowi nieco lepiej - pojawił się umiarkowany apetyt i zwyczajowe, poranne kręcenie kółeczek koło lodówki.

Ale jak widzicie z opisu - musimy zastanowić się nad sanacją jamy ustnej. Proszę Darczyńców o opinie.

Ja się boję samodzielnie podjąć taką ważną decyzję, bo to dla staruszka wiąże się z narkozą i ryzykiem powikłań...

A do tego - zapasik Pelikankowych funduszy skurczył się dość znacznie. Dlatego dzisiaj złożyłam podanie do Skarpety im. Talcott o jednorazowe wsparcie naszego staruszka Pelikanka. I na dniach zrobię bazarek książkowy.

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzień 18.10.2019 wynosi: 421 zł

b83640c75bf18293gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niestety okazało się, że Pelikanek ma zapalenie trzustki.

Zapalenie trzustki może być, zdaniem weterynarza, echem tych dawnych, bardzo ciężkich urazów.

Leczymy bidusia intensywnie - wczoraj, dziś, jutro... Rokowania są dobre!

Ale pomimo oszczędności niestety zaraz zabraknie pieniędzy - jeżeli ktoś, z szanownych Opiekunów i Przyjaciół, może wspomóc leczenie Pelikana jakąkolwiek kwotą to bardzo serdecznie proszę.

Ja zaraz zrobię bazarek książkowy, ale sprzedaż książek niestety trochę potrwa.

Oczywiście decyzją weterynarza sanacja jamy ustnej przez najbliższe miesiące absolutnie nie wchodzi w grę i nowych leków na stawy też nie będziemy wprowadzać.

Zdjęcia z lecznicy...

cd8df2050b4f2795gen.jpg

8b5047524b81d2f3gen.jpg

Zdjęcie kolejnego paragonu na kwotę: 184 zł  za wczorajszą wizytę - USG, test na trzustkę, kroplowkę, antybiotyk, lek przeciwwymiotny.

36b1dae5968eb8a5gen.jpg

OPIS WIZYTY z 19.10.2019

19/10/2019 13:38:

BADANIE OPIS WYWIADU nawrót objawów, wymioty głównie po jedzeniu, kupa nie beigunkowa, ale rzadsza zdecydowanie

OPIS BADANIA błony śluzowe jasnoróżowe i suche , crt<2s, osłuchowo ok, brzuch spięty i tkliwy zwłaszcza w przodobrzuszu, cto w normie, badanie usg znacznie utrudnione, pęcherz moczowy miernie wypełniony, jelita wzdęte i pogrubiałe miejscami o średnicy 0,4 - 0, 46cm, żołądek wypełniony gazem, ściana żołądka nie pogrubiała, okolica trzustki hiperechogenna, lewa nerka o zatartej strukturze korowo-rdzennej, prawidłowego kształtu i wielkości, prawej nerki nie uwidoczniono, wątroba w większości prawidłowej echogeniczności, pęcherzyk żółciowy miernie wypełniony o prawidłowej ścianie, brak płynu w jamie brzusznej, test SNAP cPL dodatni - zapalenie trzustki zalecona głodówka jutro do wizyty, potem stopniowo wprowadzamy karme typu gastro-intestinal low fat, kroplówki przez minimum trzy dni, antybiotyk na razie w iniekcjach

ZABIEGI Wizyta III i kolejne KROPLÓWKA Usg z wizyta 0,5

ZASTOSOWANE LEKI Catosal 2 ml Prevomax 10mg/ml do inj 0,5 ml Linko-spectin 2 ml PŁYN RINGERA 500 ML 1 szt. SNAP cpL - 1 szt

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Trzymaj się dzielnie biedulinku.

Poproszę o nr konta.

Najserdeczniej dziękuję - zaraz wysyłam numer konta.

Dziekuję bardzo, że chesz pomóc, by wyleczyć i uratować naszego kochanego Pelikanka.

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzisiaj, czyli dzień 20.10.2019 wynosi tylko: 237 zł.

A właśnie w tej chwili jest znowu u weterynarza....

Rokowania dla Pelikana są dobre i warto walczyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

719b62c4454cb3c2fd1d3aea449b

Kupiliśmy z Mężem taki "pakiet" na Allegro: ROYAL GASTRO INTESTINAL LOW FAT puszka 12 x 410 g za kwotę 125 zł. To prezent spożywczy od nas dla Pelikanka - bo On teraz musi jeść tylko tą mokrą karmę w maleńkich porcyjkach (4 razy po 1 łyżeczce). Potem przejdziemy na suchą karmę ROYAL GASTRO INTESTINAL. Karmy niezwykle drogie, ale "skuteczne".

Paragon za dzisiejszą wizytę i kroplówkę:

4cc7f1869f907494gen.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Monika z Katowic napisał:

Kupiliśmy z Mężem taki "pakiet" na Allegro: ROYAL GASTRO INTESTINAL LOW FAT puszka 12 x 410 g za kwotę 125 zł. To prezent spożywczy od nas dla Pelikanka - bo On teraz musi jeść tylko tą mokrą karmę w maleńkich porcyjkach (4 razy po 1 łyżeczce). Potem przejdziemy na suchą karmę ROYAL GASTRO INTESTINAL. Karmy niezwykle drogie, ale "skuteczne".

Mój Aureliuszek w hoteliku u kikou także ma zapalenie trzustki i początkowo jadł royala właśnie, a że musi stale jeść tylko taką karmę to polecono mi karmę dla psów z chorą trzustką

RINTI Canine Intestinal z jagnięciną

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/reddy/intestinal/585516

6x80 g kosztuje 59,80 zł.  Aruś wcina ją chętnie, to może i Pelusiowi posmakuje.

 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...