Jump to content
Dogomania

ŻEGNAJ UKOCHANY PELIKANKU! Teraz Jadziunia, z pelikankowego dt, serdecznie prosi o wsparcie.


Recommended Posts

15 godzin temu, Monika z Katowic napisał:

Stowarzyszenie Dog Rescue z Wieliczki zapłaciło za dwie ostatnie wizyty Pelikanka u weterynarza oraz za kremację, dlatego został po Pelikanku mały mająteczek.

Nie chcę, żeby finanse leżały na koncie - upamiętnijmy Pelikanka [*] od razu pomagając innym psim biedom w wielkiej potrzebie - Arusiowi i Sarze, Kamykowi, Ibisowi oraz Lento.

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzień 29.10.2019 wynosił: 450 złotych

Dnia 30.10.2019 rozesłałam wszystko.

Rozdysponowanie majątku Pelikanka [*]:

- 150 zł otrzymały staruszki Aruś i Sara, którymi opiekuje się elik (przelew przesłano 30.10.2019)- link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/349498-aruś-wrócił-z-adopcji-aureliusz-głuchy-niedowidzący-staruszek-razem-z-głuchą-i-niewidomą-chorą-na-cukrzycę-sarą-mieszkją-w-hoteliku-u-kikou-potrzebują-pomocy/

- 100 zł otrzymał staruszek Kamyk (przelew przesłano 30.10.2019) - link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/40397-kamyk-pies-niebanalny-od-trzech-lat-w-pensjonacie-u-sylwiaso-zbieramy-na-utrzymanie-i-szukamy-domu-idealnego-niebanalnego/

- 100 zł otrzymał staruszek Ibis (przelew przesłano 30.10.2019)  - link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/27212-ibis-ponad-4-lata-w-hoteliku-brakuje-funduszy/

- 100 złotych otrzymał Lento (przelew przesłano 30.10.2019) - kolega Pelikanka z dt, któremu niestety brakuje finansów, a który jakoś nie ma szczęscia do adopcji (niedawno - zwrócony po 2 dniach absolutnie niefortunnej adopcji), Lento niestety nie ma wątku na Dogo 

- zakupiona dla Pelikanka [*] karma sucha została przeznaczona dla innych starszych psiaków w potrzebie, mieszkających w krakowskim domu tymczasowym u Pani Ewy.

Dziękuję za opinię szanownych Opiekunów i Darczyńców Pelikanka, którzy wyrażają zgodę na takie rozdysponowanie pozostałych środków. Mam nadzieję, że ten mająteczek Pelikana pomoże choć trochę innym biednym i bezdomnym psiakom.

 

Cytuję, bo przeskoczyła nowa strona, a pragnę, aby wszyscy szanowni Opiekunowie i Darczyńcy PELIKANKA [*] to widzieli.

Proszę - czytajcie też poprzednią stronę - tam są pożegnania Pelikanka [*]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

choruję, nie było mnie trochę na dogo, dzisiaj zajrzałam...wiadomość, że Pelikanek odszedł jest dla mnie strasznym szokiem, nigdy nie myślałam, że aż tak bardzo kocham psa, którego znam tylko ze zdjęć i wątku, który był moim najmilszym. Nie mogę przestać płakać, nie znajduję słów, które by go pożegnały :(:(

Żegnaj cudowny, kochany piesku, jesteś już szczęśliwy za Tęczowym Mostem, tylko nam tu żal serca rozrywa :(

Żegnaj, Pelikanku [*]

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2019 o 19:26, Monika z Katowic napisał:

DZIĘKUJĘ SZLACHETNYM OPIEKUNOM,

KTÓRZY OD LISTOPADA/GRUDNIA 2017

SYSTEMATYCZNIE WSPIERALI PELIKANKA:

Zaufany darczyńca z Dogomanii - deklaracja roczna 

Monika z Katowic z Mężem (od lat wspieramy Ibisa)

Livka i Nikus (od lat wspierają Ibisa)

Jolanta08 - od dnia 1.11.2019 przenosi deklarację na IBISA (10 zł)

agat21

caryca26

sharka 

sunia2000 - od dnia 1.11.2019 przenosi deklarację na IBISA (10 zł)

mari23 

milagros19853201 z Mamą

mimiś 

Pani Agnieszka - znajoma elik - od dnia 1.11.2019 przenosi 1/2 deklaracji na IBISA (20 zł)

Pani Anna ze Szczekocin - od dnia 1.11.2019 przenosi deklarację na IBISA (20 zł)

Pani Marzenna, moja koleżanka z pracy

Jeżeli ktoś z Państwa ma taką potrzebę serca - może i chce - pomóc innej bezdomnej, dotkniętej przez zły los biedzie - jest taki IBIS, którego znam i wspieram finansowo od roku 2008. Biedny IBIS od szczeniaka poniewiera się po świecie, po schroniskach, hotelikach, bardzo ciężko chorował na nużycę i nigdy, nigdy, nigdy nie miał domu. Obecnie przebywa w hoteliku "Biały Pies" w Brodnicy, ale może stracić to miejsce z powodu rosnącego długu. A powrót do schroniska to dla Ibisa śmierć - nużyca jest zaleczona, ale w schronisku znowu może zaatakować. Więc jeżeli ktoś chce przenieść na IBISA swoją deklarację - czekam całym sercem na informację. Ja z Mężem oraz Livka i Nikus od lat wspieramy IBISKA.

Link do wątku IBISA na Dogomanii: https://www.dogomania.com/forum/topic/27212-ibis-ponad-4-lata-w-hoteliku-brakuje-funduszy/

Link do strony hotelu "Biały Pies" w Brodnicy, gdzie przebywa Ibis - pierwsze zdjęcie w galerii to IBIS w żółtej apaszce: http://hoteldlapsowbrodnica.pl/galeria.html

Technicznie będzie to wyglądało tak: Pani Anna, Jolanta08, suni 2000 oraz Elik (w imieniu Pani Agnieszki) będą przesyłały deklaracje do mnie, a ja będę (co miesiąc) przesyłać wszystkie RAZEM (czyli 120 złotych) na konto hoteliku "Biały Pies". Oczywiście, na wątku Ibiska, będę szczegółowo wpisywać każdorazowy wpływ. Robię tak, bo wiem, że potrzeba stałej informacji zwrotnej, a Ania+Milva i Ulver (właścicielka hotelu "Biały Pies") prosiła, by grupować deklaracje, bo ona bywa na wątku Ibiska oraz na Dogomanii bardzo, bardzo, bardzo rzadko.

Pomagając innej, poniewieranej przez życie, psiej biedzie, upamiętnimy naszego wyjątkowego Pelikanka...

dc7087cd108178c6mc.jpg3797334beadead22mc.jpg

I jeszcze raz cytuję to. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wspierać IBISKA. Liczę, że jeszcze ktoś dołączy. Ale podkreślam, że to jedynie serdeczna prośba. Być może Państwo wybraliście już inne psie biedy....

Proszę - czytajcie też poprzednią stronę - tam są pożegnania Pelikanka [*]

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, sunia2000 napisał:

Nie mam dostępu do kompa a na tel nie widzę wszystkich postow-dobrze zrozumiałam, jak chce przenieść dekle na ibisa to konto pozostaje bez zmian? Jeśli tak, to na dniach zmienię tytuł przelewu, niech leci na ibisa, jeśli inne konto to proszę pw

Bez zmian - przesyłasz do mnie, a ja wszystko razem na konto hoteliku "Biały Pies", w którym przebywa Ibis.

Tylko wpisuj w tytule przelew: swój nick dla IBISA.

Link to comment
Share on other sites

Z przyzwyczajenia zaglądam na wątek psiego dżentelmena,  bardzo go brakuje. Jego widok uspokajał momentalnie. Życie n e dość, że okrutne to jeszcze niesprawiedliwe.

Żegnaj jeszcze raz dostojna  kruszynko, już na zawsze pozostań bez bólu i ciesz się towarzystwem Filipka.

Do zobaczenia.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wiem od wczoraj o tej tragicznie smutnej wiadomości i popłakuję, ale z powodu totalnego braku czasu dopiero dzisiaj daję głos, ale ciężko mi to przychodzi. Brak słów na określenie stanu ducha. Ból, żel, smutek, to za mało :(   Tak ja odczuwam odejście Pelusia, a Ty Moniko, która byłaś z nim bardzo związana?  

Przytulam w milczeniu, słowa nie oddadzą tego co czujemy   bea2daf217ce4940med.png

 

Żegnaj Pelisiu, kochany Psiaczku  1808909ae95f9d4amed.jpg     e8a8057468b21031med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Monika z Katowic napisał:

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzień 29.10.2019 wynosił: 450 złotych

Dnia 30.10.2019 rozesłałam wszystko.

Rozdysponowanie majątku Pelikanka [*]:

- 150 zł otrzymały staruszki Aruś i Sara, którymi opiekuje się elik (przelew przesłano 30.10.2019)- link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/349498-aruś-wrócił-z-adopcji-aureliusz-głuchy-niedowidzący-staruszek-razem-z-głuchą-i-niewidomą-chorą-na-cukrzycę-sarą-mieszkją-w-hoteliku-u-kikou-potrzebują-pomocy/

Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie Saruni i Arusia. Oba psiaczki bardzo tego potrzebują. Schorowane staruszki. Sarunia - cukrzyca, a Aruś, podobnie jak Peli, ma problemy z trzustką. Ten prezent od Pelusia jest wielkim wsparciem dla obu psiaczków.

Oczywiście powiadomię, gdy ta kwota wpłynie na wspólne konto obu psiaków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Monika z Katowic napisał:

Pelikanek [*] miał tyle pięknych zdjęć... To był taki piękny, grzeczny, cichy i ufny dżentelmen.

Nawet swoją chorobą nie chciał robić wielkiego kłopotu - dwa tygodnie i potuptał do Nieba...

74cccbe278a4cc7cgen.jpg

I taki pozostanie w mojej pamięci ...

Pies zadaje ból tylko wtedy ,gdy umiera. Brigitte Bardot

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2019 o 06:27, Monika z Katowic napisał:

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzień 29.10.2019 wynosił: 450 złotych

Dnia 30.10.2019 rozesłałam wszystko.

Rozdysponowanie majątku Pelikanka [*]:

- 100 zł otrzymał staruszek Kamyk (przelew przesłano 30.10.2019) - link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/40397-kamyk-pies-niebanalny-od-trzech-lat-w-pensjonacie-u-sylwiaso-zbieramy-na-utrzymanie-i-szukamy-domu-idealnego-niebanalnego/

Dziękuję za opinię szanownych Opiekunów i Darczyńców Pelikanka (są poniżej), którzy wyrażają zgodę na takie rozdysponowanie pozostałych środków. Mam nadzieję, że ten mająteczek Pelikana pomoże choć trochę innym biednym i bezdomnym psiakom.

 

Potwierdzam - 100 zł od Pelikanka wpłynęło na konto Kamyka. Szkoda, że w tak smutnych okolicznościach...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2019 o 18:24, Monika z Katowic napisał:

Stan "Pelikankowej skarbonki" na dzień 29.10.2019 wynosił: 450 złotych

Dnia 30.10.2019 rozesłałam wszystko.

Rozdysponowanie majątku Pelikanka [*]:

- 150 zł otrzymały staruszki Aruś i Sara, którymi opiekuje się elik (przelew przesłano 30.10.2019)- link do wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/349498-aruś-wrócił-z-adopcji-aureliusz-głuchy-niedowidzący-staruszek-razem-z-głuchą-i-niewidomą-chorą-na-cukrzycę-sarą-mieszkją-w-hoteliku-u-kikou-potrzebują-pomocy/

Dzisiaj, tj. 31.10. kwota 150,00 zł pojawiła się na koncie Saruni i Arusia. Z wdzięcznością, ale i ze smutkiem bardzo serdecznie dziękujemy za to wielkie wsparcie psiaczków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...