Jump to content
Dogomania

Roczna suczka załatwia się w łóżku


Gogolesia

Recommended Posts

Hej mam problem z moją sunią. Jest to mały roczny kundelek którego znaleźliśmy na ulicy 8 miesięcy temu. Jest nauczona czystości ale nie pokazuje kiedy chce wyjść na spacer wiec wychodzimy z nią często o stałych portach. Jest bardzo płochliwa i czasami boi się np. wiatru na dworze, lub szumu liści. Już kilkukrotnie w przeciągu ostatniego miesiąca zdarzyło się że załatwiła się w łóżku. Raz wieczorem gdy leżeliśmy zsikała się na mojego chłopaka, raz zrobiła kupę gdy byliśmy w salonie, a raz rano zsikała się siedząc na mnie. Jest to niezwykle irytujące, nie wiemy co z tym zrobić oraz jaki jest powód jej zachowania. Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Tego rodzaju zachowanie może być skutkiem choroby, stresu albo za rzadko ją wyprowadzasz - psy małych ras wymagają wyprowadzania częściej niż duże psy. Niezależnie od przebadania suki przez weta, wyprowadzaj ją co cztery godziny, chwal i nagradzaj załatwianie się na zewnątrz. Suka nie musi spać z Wami w jednym łóżku, ale jeśli to akceptujesz, to na jedną noc połóż na swojej pościeli prześcieradło, na którym suczka spała na swoim legowisku. Obserwuj, czy suka nie zaczęła pić więcej wody - to ważna informacja dla weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...