Jump to content
Dogomania

NUTRO CHOICE


adda

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja wlasnie kupilam te karme,bo mlody ma klopotu z miekkimi stolcami, a nienawidzi suchych karm (testowalismy ich w przyslowiowa cholere, przeszlismy na domowe, no i zaczely sie klopoty z kupami) i teraz Pani w sklepie poradzila wlasnie te. Przywiozlam do domu, ze stachem w oczach otwarlam worek, wysypalam do michy i czekam, bo wiadomo - spodziewalam sie - "FUJ". Zamim pomyslalam garsc karmy zniknela! Boziu - dziekuje - nich ja tak dalej je, a kupy beda chyba fajne!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

my wlasnie kupilismy Nutro Choice..wet kazal przejsc na adulta a z racji ze po kurczaku zaobserwowalam drapanie to wybralismy Adult large breed z jagniecina.Widze ze w skladzie jest tez glukozamina :)
wczesniej bylismy na Hill'sie ale nie umialam znalesc adulta dla duzych ras u mnie z jagniecina..a ze to Nutro choice dodawali jeszcze gratis pojemnik no to wzielismy od razu duzy worek...widze ze tu same dobre opinie..miejmy nadzieje ze u nas tez sie sprawdzi :)

do jakiej klasy mozna zakwalifikowac Nutro choice? premium czy super premium?

Link to comment
Share on other sites

a ja mialem problemy z zakupem i jeden sklepik inter mi podpadl na maksa, drugi zas bardzo sie spodobal, ale pewnie podawac nie mozna nazw? :-)

nutro - to ja dodam tylko, ze przez krotki czas (w zwiazku z problemami z dostarczeniem zamowionej karmy) karmilem czym innym i mi sie psiak drapac zaczal mocno, a skora na uszach zrobila sie czerwonawa....

pojemnik - a z czego? ladny jakis? :-)



AM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola'][B]andre[/B] karmiles nutro bo w czasie kiedy ci nie dostarczyli innej karmy i to Nutro spowodowala problemy czy odwrotnie? (bo nie rozumiem) :D[/QUOTE]

cuciola - zamowilem Nutro, ale mialem problemy w zwiazku z nieuczciwym sklepem i karmilem inna karma. w tym czasie, tydzien-dwa, moj psiak zaczal sie drapac niemilosiernie.


[quote name='cuciola']pojemnik z nutro Choice[/quote]
napisz prosze przynajmniej z czego wykonany, zanim zrobisz fotke :-) poki co proplanu metalowe czarne puchy najbardziej mi w oko wpadly :-)



AM

Link to comment
Share on other sites

pojemnik jest plastikowy,dosc szeroki ale niski..kremowy z glowami psow roznych ras,a przykrywa jest zielona :)

czyli Nutro zle podzialala na twojego psa? (czlowiek sie za dlugo uczy i potem juz po polsku nie rozumie) :D
jak czytalam wloskie fora to wiekszosc polecala nam nutro,teraz sama nie wiem czy dobrze zrobilam kupujac..bo chcialam Nutro z jagniecina wlasnie zeby pies sie nie drapal i moze uiszka bylyby mniej czerwone.No i glukozamina jest w skladzie to tez super :)

Link to comment
Share on other sites

My też od 2 dni karmimy Nutro Choice, na razie Pluto je aż miło patrzec. Zaciekawiły mnie małe granulki karmy ? zdecydowanie mniejsze od adultow (dla duzych ras) innch firm. Czy tak juz jest w Nutro czy ja mam jakąś podróbę tej karmy? Kupowałam w dobrym sklepie ale w dzisiejszych czasach wszystko sie moze zdarzyc.
cuciola ja juz miałam sie na Ciebie nie denerwowac ( znamy sie z innego forum) ale zlituj sie i czytaj ze zrozumieniem. Dwa razy ci ktos pisze ze pies zaczał sie drapać po zmianie karmy z Nutro na cos innego a ty dalej sie pytasz w swoim stylu : "czyli Nutro źle podziałała na Twojego psa?"

Link to comment
Share on other sites

kolejna znajoma uzytkowniczka forum :)
ja jeszcze na granulki nie patrzalam,bo chce najpierw skonczyc worek Hill'sa puppy z jagniecina,jak otworze to powiem jakie sa granulki.

po prostu zdanie jakos dziwnie ulozone i zrozumiec nie moglam :( sorry

Jesli chodzi o Nutro to ma dosc sporo rodzajow,ze kazdy cos dla siebie odpowiedniego powinien znalesc.
Poza tym w Nutro źródłem tłuszczu w tej karmie są oleje roślinne - sojowy i słonecznikowy. Ponieważ sa one bogate w kwasy tłuszczowe Omega 6 i 3, powinno to wpłynąć na jakość owłosienia psa. Ciekawe jak bedzie..

Justyna napisz prosze po dluzszym czasie stosowania jak Nutro wplynal na Plutka,bo my zanim skonczymy nasz worek Hill'sa to jeszcze miesiac minie.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno napisze, narazie wcina az miło patrzec, ja dodaje mu olej z pestek winogron i jak widzi ze ide po karmę to mało mu sie ogon nie urwie.
Mam jeszcze pytanie do tych którzy karmę stosuja/stosowali. Wychodzi że mojemu psu mam dawać około 300 gram karmy dziennie a nie mam kubka/miarki z Nutro, mam z eukanuby, moze ktos mi powiedzieć jak wielkościowo ma sie kubek Eukanuby do Nutro. 300 g Nutro to ile jest przeliczając na kubek Eukanuby. Narazie wsypuje mu cały kubek rano i cały kubek wieczorem, miarkuje kubkiem eukanuby.
Daje dobra ilość czy nie?

Link to comment
Share on other sites

a ja niestety nie jestem w pelni zadowolony z Nutro Choice. Mam karme Puppy Large Breed (zmienilismy z RC babydog maxi) i siersc sie poprawila, ale niestety ilosc kup jest 1,5x wieksza... ale tez wiecej jej sie podaje, wiec moze to dlatego. no i jak dla mnie wielkosc granulek moglaby byc wieksza, zwlaszcza dla takiego wsysacza jak moj :)

Link to comment
Share on other sites

pojemnosc vs waga - postaram sie jutro zwazyc porcje mojego psiaka i podac Wam w ml i stosunku do tego, co pisza na opakowaniu. poki co stosuje jednak troche na oko, tzn. mam miarke, ktorej sie trzymam, a jesli pies tyje/chudnie, to po prostu lekko koryguje

ciuciola - staralem sie pisac skladnie, ale jesli mi nie wyszlo, to sorry. jest tak, jak napisala Delfin, tzn. na Nutro super, przy zmianie na inna karme psiak sie drapie niemilosiernie, a skora czerwienieje.

dr_mario - ja odnioslem rowniez wrazenie, ze kupy sa wieksze niz np. w proplanie, ale co to zmienia, skoro po proplanie siersc leci matowa i sztywna, a pies sie drapie niemilosiernie???

wielkosc granulek - u mnie male. zarowno lamb&rice, jak i l&r dla psow duzych ras.


AM

Link to comment
Share on other sites

dr_mario jak długo stosujesz Nutro Choice ? moze za szybko oceniasz karmę ? Zanim pies sie przestawi musi minąć pewien okres. Ja bym nie rezygnowała z dobrej karmy tylko dlatego, ze qpy są wieksze
andre czyli z moja karma wszystko ok, poprostu Nutro ma mały granulat. Niepowiem, ale Plutowi to odpowiada zawsze woli jesc mniejsze boby jak duzo. Jak dawałam mu Bento Kronen ( ta to dopiero ma boby) to marudził strasznie zanim zjadł.
cuciola pojemnik ładny, chcesz to mozesz mi oddac ;)

Link to comment
Share on other sites

ktos gdzies pisał ze jakość karmy i to czy pasuje ona naszym psom mozna ocenic mniej wiecej po miesiacu. 1,5 tygodnia to zbyt mało aby ocenic, narazie pies sie przestawia na inna karme stąd moze te niedoskonałości jakie zauważyłes

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...