Jump to content
Dogomania

Mieszaniec, z jakich ras?


sherlocksab

Recommended Posts

Dzień dobry, witam się na forum.
Sprawa nie jest pilna, ale proszę o pomoc.

Psinka to suczka, ok 6-tygodniowa, u nas jest od soboty.
I tak, ja też bardzo żałuję, że nie mogła zostać dłużej przy suce, ale sytuacja w jej poprzedniej rodzinie była dość patowa, dość, że mała karmiona była słodkimi płatkami z mlekiem, jest zapchlona i nie ma żadnych szczepień, a samo szczenię jest wynikiem tezy "bo suka musi mieć młode" :(
Matka podobno jest jamnikiem, ojciec nieznany.

I tutaj proszę o pomoc w określeniu, jakie rasy mogą w niej być. Zdaję sobie sprawę, że po wyglądzie trudno to określić, ale ułatwiłoby mi sposób jej wychowywania, gdybym wiedziała, czego MOGĘ się spodziewać. I, oczywiście, jestem po prostu ciekawa, bo z pyszczka coś mi przypomina, ale w głowie pustka ;)
Dlaczego?
W domu jest pies-rezydent, czterolatek schoniskowy w typie norfolk terrier, szkolony przeze mnie od szczeniaka, dobrze zsocjalizowany. Dzięki "określeniu rasy" zaczęłam mocniej ćwiczyć polowanie, szukanie, skupiłam się bardzo mocno na przywoływaniu (ponieważ norfolki są nadaktywne) i są tego dobre efekty. Pies bez pozwolenia nie puści się za zwierzyną czy piłką. Zaczęłam też mocniej zwracać uwagę na jego serce, bo wiem, że to ich słaby punkt i to również się opłaciło, dlatego w przypadku suni chcę zrobić to samo. 

Budowę ciała ma dość krępą, ale kończyny zbyt długie na jamnika. Bardzo inteligentna i karna. Niemal od razu załapała komendę "sikaj" i "proś". Pysk nieco wydłużony. Bardzo przyjazna, ufna zarówno w stosunku do zwierząt (mam też 2 koty) jak i ludzi. Aktywna, szybko biega, ale dość szybko nudzi ją rzucanie piłeczki. Uszy krótkie, sterczące, sierść gładko przylega, ogon dość długi, oczy czarne, ale czasem wydają się lekko niebieskawe. Bez plam i przebarwień na sierści. Waga 2,5kg. Czujna.
Ktoś coś doradzi? :)
Pozdrawiam serdecznie :)
 

pies1.jpg

pies2.jpg

pies3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...