Jump to content
Dogomania

Dysplazja komorki macierzyste


MagdaF

Recommended Posts

  • 2 months later...

Jak u kazdego innego psa...jest ból,trudności ze wstawaniem,utykanie.A łapy rozjeżdzają sie na śliskim podłożu,czy na "tępym" też?

Decydującym diagnostycznie badaniem jest zdjęcie (rtg) stawów biodrowych.

Doczytałam Twoj poprzedni wpis.Ranny pies (owczarek) jest u Ciebie od wigili,to b.krótko.Nie wiadomo co mu sie stało,nie wiadomo skąd urazy,moze wpadł pod auto,może ktoś go pobił....niech sie porządnie wykuruje,wtedy bedzie mozna ocenić stan nóg,teraz ma prawo wszystko mu sie rozjeżdzać.

Jak sie dogadują obie sunie,dają radę?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czytam całą noc o tym. Psy dają radę. Mam nawet wrażenie, że się już dogadują ale martwimy się o owczarka. Już chodził lepiej ale dzisiaj miał problemy ze wstawaniem a w pewnej chwili jak się poślizgnął to zrobił obrót taki, że łapami leżał do góry. Jak wstaje to tak ciągnie te nogi za sobą i mu się rozjeżdżają jak by był na nartach. Ma jeszcze szwy które za kilka dni mu zdejmiemy, jest na antybiotykach. Mam nadzieję, że to jego chodzenie wynika z tego co napisałeś. Boimy się bo w nocy przedarł się na schody i z nich zjechał (spadł). Teraz ja śpię na dole aby za mną nie wychodził. Przed zabiegiem lekarz zrobił prześwietlenie i stwierdził, że wszystko ok ale w zaleceniach wpisał że po tych zabiegach zaleca się prześwietlenie na dysplazję. Co do rozjeżdżania się łap to głównie na płytkach i parkiecie. Na działce niczego takiego nie widziałem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...