Jump to content
Dogomania

Jaka karma LOW FAT?


doruszka

Recommended Posts

Cześć,

u mojego psa stwierdzono niewydolność trzustki. Rok temu przechodził zapalenie trzustki z którego wyszedł suchą łapą, teraz niestety sytuacja się powtórzyła - miał krwiste zapalenie przewodu pokarmowego. Przy okazji zrobiliśmy poziom lipazy - wynik 364 przy normie w granicach 0,1-100. Pasożytów w kale brak, wyniki morfologii ok. Jego brzuszek raczej jest delikatny, ostatnio często zdarzają mu się biegunki i czasem wymioty (ratujemy się diadogiem).

Filip 8 lat spędził w schronisku, trafił do mnie dwa lata temu i od tamtej pory (po sugestii lekarza) dostawał karmę Farminy Gastro Intestinal. Po ostatnich wydarzeniach wet zasugerował zmianę na karmę Royal Canin LOW FAT, ale po przeczytaniu składu nie mam pewności, czy to dobra droga. Hills i/d też nie wydaje się być dużo lepszym wyborem. Czy możecie polecić coś sprawdzonego o dobrym składzie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

dzięki i pozdrawiamy,

Dorota i Filip Pies

Link to comment
Share on other sites

Poziom lipazy rosnie w zapaleniu trzustki,potem spada,po kilku dniach.Utrzymujacy sie tak wysoki poziom jaki  podajesz, jest

prawdopodobnie- symptomem innych schorzeń,np.choroby wrzodowej,czy chorób nerek.Nie ma stricte schorzenia- "krwiste zapalenie przewodu pokarmowego".

Moze być krwotoczne zapalenie jelit,krwotoczne zapalenie żołądka...

Nigdy w zyciu nie trzymalabym psa na gotowym,suchym,czy puszkowym jedzeniu!Może spróbuj mu gotować?Mięso - rozdrobnione,marchewka,ryż,czasem żóltko.

Z tego co piszesz,wynika ze pies ma najmniej 10 lat,to juz psi senior bardzo wymagający dobrej opieki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...