Jump to content
Dogomania

Karma Pro Plan OptiDerma Medium Puppy Sensitive Skin ile wynosi porcjia na dzień


Rafał7

Recommended Posts

Witam podiadam buldoga francuskiego który ma 4,5 miesiaca i daje mu Karma Pro Plan OptiDerma Medium Puppy Sensitive Skin ale mam wątpliwość czy nie daje za dużo  a już  sam nie wiem jak mam rozumiec te dawkowanie podane przez producenta.Czy moglibyście mi pomóc i podac ile wynosi porcjia na dzien w gramach  ? Podaje link do tabeli 

http://m.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purina_pro_plan/puppy/508965KUP TERAZ

Dziękuję. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ile będzie ważył pies? Musisz wiedzieć chociaż przyblizoną wagę. W tabeli w poziomie wybierasz wiek, w pionie wagę i masz podaną ilość karmy. W zależności od aktywności szczeniaka podajesz więcej lub mniej, ale warto się trzymać podanego przedziału ilosciowego. 

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam  rozumieć to tak:  jeśli mój  buldog francuski  gdy będzie już dorosły będzie ważył  12 kg   to szukam w tabeli   tej wagi dorosłego psa a później  ile ma w tym czasie miesięcy  (4,5 miesiąca ma) i mam  wtedy ile powinna wynosić porcia na dzien  od min.  do max  zależności od  aktywności  .Czy tak mam to rozumieć ?  Bo w tabeli podane są  wagi psów  dorosłych  10 kg  ,15 kg itd ale nie ma podanej wagi 12 kg  co w tym przypadku zrobić ?  Jak dobrać  porcję dzienna?                                                                                                                                    Zalecana dzienna dawka pokarmowa (g/dzień):

 

Waga dorosłego psa (kg) 1kg 

Szczenię 1,5-3 miesiące : 50-55g 

Szczenię 4-5 miesięcy : 60g 

Szczenię 6-8 miesięcy : 60g-Dorosły 

Szczenię 9-11 miesięcy : Dorosły 

Szczenię 12-24 miesiące: Dorosły 

 

Waga dorosłego psa (kg) 5kg 

Szczenię 1,5-3 miesiące : 60-85g 

Szczenię 4-5 miesięcy : 85-75g 

Szczenię 6-8 miesięcy : 75g 

Szczenię 9-11 miesięcy : 75g-Dorosły 

Szczenię 12-24 miesiące: Dorosły

 

Waga dorosłego psa (kg) 10kg 

Szczenię 1,5-3 miesiące : 80-115g 

Szczenię 4-5 miesięcy : 120-140g 

Szczenię 6-8 miesięcy : 145g 

Szczenię 9-11 miesięcy : 145g 

Szczenię 12-24 miesiące: Dorosły

 

Waga dorosłego psa (kg) 15kg 

Szczenię 1,5-3 miesiące : 85-145g 

Szczenię 4-5 miesięcy : 160-180g 

Szczenię 6-8 miesięcy : 200-220g 

Szczenię 9-11 miesięcy : 240-250g 

Szczenię 12-24 miesiące: Dorosły

 

Waga dorosłego psa (kg) 20kg 

Szczenię 1,5-3 miesiące : 90-155g 

Szczenię 4-5 miesięcy : 170-190g 

Szczenię 6-8 miesięcy : 220-240g 

Szczenię 9-11 miesięcy : 240-250g 

Szczenię 12-24 miesiące: Dorosły

 
Link to comment
Share on other sites

Założyłabym, że psiak będzie ważył ok. 15kg i dawałabym 160-180 gr karmy. Ilość podawanwgo jedzenia możesz na bieżąco modyfikować. Jeśli podajesz smaczki np. przy szkoleniu, to karmy możesz wsypać trochę mniej. Jeśli mały jest bardzo aktywny,to potrzebuje więcej jedzenia. Obserwuj go i pamiętaj, że te wyliczenia są tylko wartościami sugerowanymi przez producenta. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...