Jump to content
Dogomania

By zdążyć przed zimą- ratujmy Radysiaki- Buźka, Granulka, Lotka, Żelek, Rosa, Tosia, Lalka wszystkie w SWOICH DOMACH


kiyoshi

Recommended Posts

Sunia szczeniak - faktycznie 30 - to z braku snu pomyliły mi się numerki.

Sunia ok 4 miesięczna bida z nędzą :-( Bardzo chuda - waży niecałe 8 kg. Jest słabiutka, dużo śpi. Dzisiaj miała lekką gorączkę 39,4 stopnia. Płuca ma osłuchowo czyste ale czasami dostaje takiej "dychawicy" . Apetyt ma taki sobie, pije normalnie. Potrzebuje kontaktu, taka przytulanka kochana. 

Dzisiaj dostała surowicę, antybiotyk i leki przeciwzapalne. Nie wiem jakie są koszty bo nie dzwonili jeszcze do mnie z lecznicy.

 

IMG_9292.JPG

IMG_9297.JPG

IMG_9307.JPG

IMG_9325.JPG

IMG_9334.JPG

IMG_9341.JPG

IMG_9343.JPG

IMG_9359.JPG

IMG_9360.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

poproszę o nr konta.

A tak się głośno zastanawiam......czy schroniska nie mają obowiązku prowadzić bazy danych psów i umieszczać info na stronie o przebywających w schronie psach.

Przecież mogą przetrzymywać psy, które mają właścicieli. Mają chipy, tatuaże. Wiem, że nie ma centralnej bazy chipów ale przecież taki nr można zamieszczać przy info o psie lub umieścić pole w wyszukiwarce  schroniska "wyszukaj psa po nr chip" Skoro R zbierają psy z 1/4 Polski to uniemożliwiają/utrudniają dostęp do publicznej informacji.....

Czy źle myślę?

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tianku napisał:

czytalam gdzies w komentarzach na fb ze prawie wszystkie szczeniaki zabrane z Radys z parwo lub i nosowka wiele niestety umarlo plakac sie chce

dziekuje ze zabralas kolejnego szczeniaka 

postaram sie przelac jakies pieniazki niewielkie ale cos na pewno podesle tez kolezance konto 

Tianku...nawet kilka złotych to będzie ogromna pomoc...

Wiem co dzieje się w schronisku, jestem na bieząco..... ale nie tracimy nadziei ani na minute....

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, seramarias napisał:

Biedniutka, mam nadzieję że jej się uda, a co z pozostałymi szczeniakami ?

kilka było niby zarezerwowanych- między innymi ta nasza miała jechać do Fundacji...dziwne, że pojechała do nas a inne nadal czekają:( nie wiem dlaczego to tak długo trwa, ale my jako osoby prywatne nie damy rady uratować wszystkich....

Z tego co wiem jest tam jeszcze 5 albo 6 tych wyrośniętych szczeniaków....

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Kiyoshi,po moim powrocie z podróży (poniedziałek) wpłacę stówkę

Agatko dziękuje Ci całym sercem.

15 minut temu, uxmal napisał:

poproszę o nr konta.

A tak się głośno zastanawiam......czy schroniska nie mają obowiązku prowadzić bazy danych psów i umieszczać info na stronie o przebywających w schronie psach.

Przecież mogą przetrzymywać psy, które mają właścicieli. Mają chipy, tatuaże. Wiem, że nie ma centralnej bazy chipów ale przecież taki nr można zamieszczać przy info o psie lub umieścić pole w wyszukiwarce  schroniska "wyszukaj psa po nr chip" Skoro R zbierają psy z 1/4 Polski to uniemożliwiają/utrudniają dostęp do publicznej informacji.....

Czy źle myślę?

 

Dziekuje ogromnie. Zaraz podesle konto.

Może i schroniska mają obowiązek prowadzić bazy danych, ale w praktyce wiele tego nie robi:(   To o czym piszesz to prawda...bardzo by ułatwiło, ale....co my możemy małe mróweczki....

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kasiainat napisał:

Sunia szczeniak - faktycznie 30 - to z braku snu pomyliły mi się numerki.

Sunia ok 4 miesięczna bida z nędzą :-( Bardzo chuda - waży niecałe 8 kg. Jest słabiutka, dużo śpi. Dzisiaj miała lekką gorączkę 39,4 stopnia. Płuca ma osłuchowo czyste ale czasami dostaje takiej "dychawicy" . Apetyt ma taki sobie, pije normalnie. Potrzebuje kontaktu, taka przytulanka kochana. 

Dzisiaj dostała surowicę, antybiotyk i leki przeciwzapalne. Nie wiem jakie są koszty bo nie dzwonili jeszcze do mnie z lecznicy.

 

 

Kasiu, dziękuje, że zajrzałaś...

Granulka jest prześliczna. Chyba trzeba tylko szczepienia na wirusówki, chip i sterylizacje i może iśc na swoje...Mam nadzieje, że rządzenie szybko jej minie, bo juz chyba trochę rządzicieli tam masz...:)

 

Dziękuje Ci ogromnie za szczeniaczke. Sunia 30 jest u Kasi w BDT. Po raz kolejny Kasiu okazaliście wielkie serce dla tych najbardziej potrzebujących...

Wiem, że psinka jest w dobrych rękach- Twoich i Pani wet, która juz wcześniej wykazała się dużą wiedzą przy Reksiu.

Wierze, że wyzdrowieje ... To ostatnie chwile by te szczeniaki uratować... Kilka najbliższych dni  zadecyduje...

Kasiu- co potrzebujesz dla szczylka?? podkłady? Karme? czy masz może reszte suplementów po Reksiu? może warto podać suni (po uzgodnieniu z wetem). Czekam na rachunki, a na dniach ruszę z bazarkiem ratunkowym....

Kasiu, czy chcecie wybrać imie dla suni?? Już nie jest tylko numerem...

Link to comment
Share on other sites

To takie przykre, wiem, że nie da się pomóc wszystkim, ale bardzo żal tych podrostków pewnie wszystkie mają nosówkę, dla części pomoc może przyjść za późno :( Cieszę się, że chociaż ta sunia na szansę na wyleczenie i dom. Robicie bardzo dużo dla tych psiaków, wielki szacun. Ja niestety nie jestem w stanie dać domu, jeszcze jednemu stworzeniu, mam już dwa adoptowane koty, świnki i psa. Niestety warunki mieszkaniowe i trochę innych powodów na dziś nie pozwalają na to, bardzo nad tym ubolewam :(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, seramarias napisał:

Zapytam jeszcze jaki jest orientacyjny koszt leczenia psa z nosówką? Kiedyś leczylam szczeniaka ale to bardzo odległe czasy i dużo się w kosztach zmieniło? Mojej znajdzie się udało tak suni też się uda, mocno w to wierzę.

trudno mi powiedzieć....wiem tylko po fb, że zwykle koszt leczenia takiego psiaka (zaleznie od stanu) sięga do 1000 zł.... (max)

chyba jedna dawka surowicy to ok. 90 zł?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, seramarias napisał:

Bardzo dużo :(Ja jako nastolatka leczyłam mojego z kieszonkowego to nie były duże pieniądze, ale czasy sie zmieniły , koszty leczenia zwierząt bardzo moim zdaniem wzrosły. Głupio mi bo mogę dołożyć 30 zł, to bardzo niewiele :(

Z tymi kosztami to nigdy nie wiadomo:( wszystko zależy od stanu psa, ale też od lecznicy, miasta itd...

Cały czas mam nadzieje, że sunia szybko dojdzie do siebie. Nie dopuszczam innej mysli.

30 zł tez poratuje...dziękuje:)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, agat21 napisał:

Ile kasy potrzeba, żeby wyciągnąć pozostałe szczeniorki prawdopodnie chore?

Agatko

Wlasnie dostalam informacje ze juz tylko jeden szczeniak sunia jest do adopcji Ile by kosztowalo zabranie? Nie wiem, wiem tylko ze jutro moze byc juz inna sytuacja

Nie dopytujcie prosze- ciezko przyjmowac to wszystko

 

Kasiu- dostalam tez informacje ze sunia szczeniak adoptowana pare dni temu z tej zagridy gdzie byla i nasza - miala testy na parwo i nosowke- parwo ujemny, nosowka dodatni!!

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, agat21 napisał:

A czy jest miejsce dla tej suni jeśli znajdzie się kasa, czy trzeba szukac też miejsca?

Nie wiem gdzie szukac miejsca

Nie wiem tez jak z transportem

Pytalam na fb czy ktos ja zabiera? Pytalam tez osobe ktora miala zabrac nasza sunie czy nie moze w zamian zabrac tamtej ale glucha cisza

Wielka szkoda ze nie dostalysmy tamtej suni tzn szkoda dlatego bo ta miala jechac do Fundacji od Onkow chyba a tamta chyba nie ma nigdzie miejsca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...