Jump to content
Dogomania

By zdążyć przed zimą- ratujmy Radysiaki- Buźka, Granulka, Lotka, Żelek, Rosa, Tosia, Lalka wszystkie w SWOICH DOMACH


kiyoshi

Recommended Posts

5 godzin temu, sybil napisał:

A ja trzymam mocno kciuki za najlepszy domek images?q=tbn:ANd9GcQRIcXmx3xEHTpSPkXsw0i  . Kolejna bida z Radys czeka przecież na ratunek.

Kolejna bida z radys wyjeżdza w środe pod moją opiekę do Kasi...jeszcze nie zadecydowałam która...

Od rana do teraz kolejne 300 odsłon ogłoszeń Buzi...aż nie do wiary, że jeszcze nikt nie zadzwonił. Dziękuje za kciuki- bardzo potrzebne:)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, seramarias napisał:

Zadzwoni, zadzwoni. Lepszy jeden telefon trafiony, niż 100 pomyłek :) 

o tak! to święte słowa...liczba beznadziejnych telefonów jest powalająca...zwłaszcza o duże suki :( już kilka razy miałam nieprzyjemne telefony od starszych Panów o dużą sukę (u nas w przytulisku sa dwie)...nie istotne która,byle była duża i suka ....

Po takim telefonie mam ciary jeszcze przez kilka dni:( :( :(

o malutkie na szczęscie takie dziady nie dzwonią. Póki co cisza o Buzie- ogłosiłam ją standardowo na Poznań, Wrocław, Zielona Górę i Gorzów.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, wstawie tu na wątku moich radysiaków cenny link....

Zobaczcie statystyli- liczba psów w radysach na przestrzeni lat, licza adopcji i zgonów... wciąz nie wiem jak to możliwe, że na początku 2016 roku w Radysach było 3127 psów! z nich dom znalazło 864 a zmarło 465.......

to się w głowie nie mieści :( :( :(

http://www.boz.org.pl/monitor/nr=421;f=V_PD#info

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Jo37 napisał:

Straszne.

najgorsze gdy pomyślę ile za tym stoi kasy:( :*( Państwo D. się wzbogacają....psy cierpią. inny płacą ratując za wszelka cenę:( to jest syzyfowa praca...z roku na rok psów tam przybywa...i nie ma ratunku znikąd:( wierzyłam, że jest tam coraz mniej psów...a jednak- z roku na rok- WIĘCEJ....

Link to comment
Share on other sites

My płacimy podwójnie,bo podatki do swojej gminy z których gmina płaci schronowi...a potem ponownie, już większe pieniądze na wyciągnięcie psów. A pewnie większość z tych psów to właścicielskie...ale jak złapane i wywiezione bardzo daleko, to mało kto tam pojedzie ich szukać. . Najgorsze jest nie to, kiyoshi, że właściciele Radys zarabiają krocie ale to, że zwierzęta nie są tam traktowane zgodnie choćby z ustawą o ochronie zwierząt, o szacunku nie wspomnę....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, zachary napisał:

My płacimy podwójnie,bo podatki do swojej gminy z których gmina płaci schronowi...a potem ponownie, już większe pieniądze na wyciągnięcie psów. A pewnie większość z tych psów to właścicielskie...ale jak złapane i wywiezione bardzo daleko, to mało kto tam pojedzie ich szukać. . Najgorsze jest nie to, kiyoshi, że właściciele Radys zarabiają krocie ale to, że zwierzęta nie są tam traktowane zgodnie choćby z ustawą o ochronie zwierząt, o szacunku nie wspomnę....

święte słowa....ale co zrobić....??    jako jednostka mogę jedynie uratować KILKA psów rocznie...nic więcej nie mogę:( NIC! :(  Masz racje że pewnie 50% tych psów ma właścicieli...ale..nawet nie ma nigdzie BAZY psów przebywających w R...... Zdjęcia ma tylko ok. 200 psów z ponad 3000:( :( :(

  smutek-ruchomy-obrazek-0015.gif

 

Link to comment
Share on other sites

JUTRO- już jutro przyjedzie nr 2:) na 99% będzie to Granulka

GRANULKA - jeśli Państwo kiedykolwiek zastanawialiście się, do czego służą kolana, odpowiadamy: kolana służą do przechowywania na nich Granulek. Przynajmniej ona jest o tym święcie przekonana. Kiedy tylko, po wyprowadzeniu jej z kojca, kucnęłyśmy obok, Granulka, zobaczywszy owe słynne kolana, najzwyczajniej na świecie od razu wgramoliła się na nie - po czym usiadła cała dumna, w poczuciu dobrze spełnionego zadania. Bo przecież w jesienny, deszczowy dzień nie będzie deptała po schroniskowych kałużach i kojcowym błocie. Więc widać jak na dłoni, że była domowym, kochanym pieskiem, któremu nie szczędzono pieszczot i czułości. Bardzo ufna w stosunku do ludzi - wierzy święcie, że nikt jej nie skrzywdzi, a przeciwnie: każdy będzie zachwycony, mając na kolanach takie szczęście, jak ona.
Granulka ma ok. 2-3 lat.

granulka.thumb.jpg.9060beeb036a84c0fb40480a190ddeb6.jpggranulka2.thumb.jpg.34d3b72da8614a14206fdf9bdffac6ec.jpg

Link to comment
Share on other sites

W nocy do Kasi dotarła Granulka- mała ok. 6 kg rządzicielka:)

i sunia- szczeniak, ok. 4 miesięczna od dziś rana pod opieką weterynarza. Podejrzenie nosówki...

Prosze o pomoc finansową. Czekam na rachunek od weta. Sunia dostała dziś pierwszą dawkę surowicy, przez kilka dni będzie dostawac kolejne zastzryki. to wszystko bardzo dużo kosztuje...

Pomóżcie proszę.

Kasiu, czekamy na wieści

Chyba mamy sunie nr 22, chcociaż zdaniem wolontariuszy wydano mam sunie nr 30

szczeniaki.jpg

Link to comment
Share on other sites

czytalam gdzies w komentarzach na fb ze prawie wszystkie szczeniaki zabrane z Radys z parwo lub i nosowka wiele niestety umarlo plakac sie chce

dziekuje ze zabralas kolejnego szczeniaka 

postaram sie przelac jakies pieniazki niewielkie ale cos na pewno podesle tez kolezance konto 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, kiyoshi napisał:

W nocy do Kasi dotarła Granulka- mała ok. 6 kg rządzicielka:)

i sunia- szczeniak, ok. 4 miesięczna od dziś rana pod opieką weterynarza. Podejrzenie nosówki...

Prosze o pomoc finansową. Czekam na rachunek od weta. Sunia dostała dziś pierwszą dawkę surowicy, przez kilka dni będzie dostawac kolejne zastzryki. to wszystko bardzo dużo kosztuje...

Pomóżcie proszę.

Kasiu, czekamy na wieści

Chyba mamy sunie nr 22, chcociaż zdaniem wolontariuszy wydano mam sunie nr 30

szczeniaki.jpg

Granulka 6 kg psiego szczęścia :-) Bardzo pro ludzka, ogromny pieszczoch. Nie lubi kąpieli, kocha kanapę i człowieka :-) Psy kiepsko toleruje, bardzo chce rządzić.

 

IMG_9267.JPG

IMG_9269.JPG

IMG_9277.JPG

IMG_9304.JPG

IMG_9312.JPG

IMG_9323.JPG

IMG_9329.JPG

IMG_9330.JPG

IMG_9345.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...