Jump to content
Dogomania

Czester nie żyje, zmarł niespodziewanie 13 grudnia 2020 roku, biegaj kochany po niebiańskich łąkach :(


Bgra

Recommended Posts

4 godziny temu, jaguska napisał:

Ja tak przeczuwałam że to kalectwo to "robota" "człowieka", nawet nie wiem co napisać bo mam "nerwa" strasznego.

Podobnie jak ja :(

współczuję anecik! szczerze,jechaliśmy z dopiero umytym Czesterkiem i odór ...jechaliśmy z otwartymi oknami  i to nie ,żebym była za bardzo wrażliwa.W lecznicy jedna z pań była oburzona zapachem i szukała źródła ;) Zużyłam całą paczkę chusteczek nawilżających i rolkę papieru weta,podczas godzinnego pobytu w gabinecie ,w tym czasie był bez pampersa .ja nie wiem jak sobie Anetka z tym radzi i jak długo to zniesie.Tak mi przykro :( Szukajmy na siłę drugiego dt,który ogarnie wyciskanie moczu i resztę :(

Oby Colon i Metoclopramid przeczyścił te jelita,cóż czeka anecik kolejna batalia z  biegunką,może nie musi :(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To jednak wet określił,że Czester jest po wypadku.Wetka z Osieka mówiła,że to wrodzone ale prawdopodobnie sugerowała się wypowiedzią Pani,która go znalazła i Sekuły.

Grażynko to napisz ile i komu mam przelać za wizytę konkretnie.

Jeżeli chodzi o inne DT to ja nie mam pojęcia gdzie by można Czestera umieścić,rozumiem,że by Czester miał się przemieszczać raz u anecik,raz w jakimś PDT.Czy tak to ma wyglądać,czy inaczej.

My mamy nasz zaufany hotelik u szafirki w Nowej Soli ale tam nie widzę Czestera.Hania ma dwoje malutkich dzieci i sobie nie poradzi z opieką nad Czesterem.To musi być DT z małą ilością psiaków albo wcale.

A ten Nivalin to jest na stawy czy na co innego.

Czy wetka coś sugerowała np.operację? Nie wiem,może konsultacja z jakąś Kliniką by pomogła rozwiązać problem wypróżniania się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.11.2017 o 17:02, Bgra napisał:

Anulko wątek z którego pieniądze po dwupaku zostały wysłane dla Czesterka, proszę potwierdź jak zostaną zaksięgowane :)

Dziękuję serdecznie ! Jesteś Onaa kochana :)

Pieniążki nadeszły od Onaa - 200,00zł.Ślicznie dziękujemy.Jest to ogromna pomoc.Zaraz pędzę potwierdzić na wątku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Anula napisał:

A ten Nivalin to jest na stawy czy na co innego.

Nivalin poprawia przewodnictwo nerwowe. Jest bolesny.

Przy zaleganiu koo w jelitach, podawałam zmielony len, ale L. był wtedy karmiony gotowanym jedzeniem (ryz,drób,marchew).

Natomiast zagadką u Czesterka jest ten wypływ 'rzadkiego" po prawidłowej koo.

 

Link to comment
Share on other sites

Aniu Skarpeta opłaciła wszystko,kolejną wizytę za około 10 dni też zapłacimy.Już nie chciałam mieszać Tobie przelać,Ty mnie ...niepotrzebne zamieszanie :)

Tu nie ma co operować :( pielęgnacja,leki wspomagające jelita.Nivalin to na próbę,ma za zadanie wspomaganie chorób nerwowo-mięśniowych i rdzenia. Wej tej chwili nie ma po co konsultować gdziekolwiek,to nic nie da.

Dt  najlepiej niezapsiony,jak uda się ruszyć jelita byłoby normalniej,odsikiwać koniecznie !żeby nie uszkodzić nerek i nie ma problemu z kropelkowaniem a to już sporo mniej roboty.

Jeszcze myślę nad elekrostymulacją ,pogadam ze znajomą fizykoterapeutką.

Link to comment
Share on other sites

A może spróbować Czesterkowi podawać AmylaDol.Jest to suplement trawienny.Może to poprawi aby nie leciało z niego rzadkie ko.Podejrzewam,że kał zalega w jelitach i powstaje stan zapalny i stąd te luźne ko.Pomyślcie jak trzeba to ja kupię i wyślę do Anety.

Ja podaję swoim psiakom przez kilka dni jak mają luźne kupy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Anula napisał:

A może spróbować Czesterkowi podawać AmylaDol.Jest to suplement trawienny.Może to poprawi aby nie leciało z niego rzadkie ko.Podejrzewam,że kał zalega w jelitach i powstaje stan zapalny i stąd te luźne ko.Pomyślcie jak trzeba to ja kupię i wyślę do Anety.

Ja podaję swoim psiakom przez kilka dni jak mają luźne kupy.

Poczekałabym,niech zażywa co wet zlecił,na razie trzeba z niego wymieść to co zalega.

Anulko kto kupuje chusteczki,pampersy i podpaski? środki pielęgnacyjne ? idzie tego cała masa,może Anetka kupi i podeśle zdjęcie paragonu :) szkoda kasy na przesyłki .

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Bgra napisał:

Poczekałabym,niech zażywa co wet zlecił,na razie trzeba z niego wymieść to co zalega.

Anulko kto kupuje chusteczki,pampersy i podpaski? środki pielęgnacyjne ? idzie tego cała masa,może Anetka kupi i podeśle zdjęcie paragonu :) szkoda kasy na przesyłki .

Aneta miała jakiś zapas od jaguska ale raczej się skończył.Zapytałam Anetę na wątku jak wygląda rozliczenie z pampersami ale mi nie odpisała a więc nie wiem.Prawdopodobnie Aneta pokrywa zakup.To trzeba uzgodnić telefonicznie skoro nie ma anecik na wątku.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Anula napisał:

Aneta miała jakiś zapas od jaguska ale raczej się skończył.Zapytałam Anetę na wątku jak wygląda rozliczenie z pampersami ale mi nie odpisała a więc nie wiem.Prawdopodobnie Aneta pokrywa zakup.To trzeba uzgodnić telefonicznie skoro nie ma anecik na wątku.

Łatwo policzyć :7-8/dzień szt x 30 dni  w miesiącu

do tego podpaski ze skrzydełkami bo inne gubi w paczce śr 10 sztuk

Chusteczki cała masa,znam z autopsji,w domku Anetka Czesterka myje ,może jakiś kosmetyk,Jaguśka ?wspomniała ? muszę sprawdzić:)

Rozmawiałam dopiero co z Anetką,jak złapie chwilę wskoczy na dogo :) oj ma co robić .

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Bgra napisał:

Była mowa o płatnym dt ,jak tak liczę to raczej bezpłatny dt ze wsparciem 300 zł na śr pielęgnacyjne ?

Jak wygląda sprawa z jedzeniem ? animonda plus Brit ?bo jak to wszystko to z tych 300 zł  to ja wymiękam.

Raczej nie tak.Przeważnie jest tak,że np.stała 300,00zł z karmą do tego osobno wet i inne wydatki.

W przypadku Czesterka czekam na anecik jakie poniosła wydatki inne.

Niestety nie stać mnie na większą stałą deklarację jaką zaoferowałam,wspomagam też inne psiaki,które dostały szansę opuszczenia schronu.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

Raczej nie tak.Przeważnie jest tak,że np.stała 300,00zł z karmą do tego osobno wet i inne wydatki.

W przypadku Czesterka czekam na anecik jakie poniosła wydatki inne.

Niestety nie stać mnie na większą stałą deklarację jaką zaoferowałam,wspomagam też inne psiaki,które dostały szansę opuszczenia schronu.

Anulko ja nie wymagam od Ciebie żadnych pieniędzy,zaoferowałam pomoc Skarpety do której sama też kupuję fanty,więc nawet wstyd się przyznać sama od siebie deklaracji nie składałam.

Nie może być tak,że mówimy o płatnym dt,kiedy ten dom kupuje karmę i wszystko inne,takie moje zdanie.

Dzisiaj do Anety wpadłam jak po ogień,zabraliśmy psa i pojechaliśmy do weta,chciałam zdążyć przed Jego operatywą od 11-tej,jak wracałam był tylko i aż Pan domu :) bo wiedziałam,że Anetka na ktrótkie wychodne ;) mój kierowca z kolei jakby był w pracy ;) więc wialiśmy do domu aż się kurzyło.Dopiero wieczorem rozmawiałam z Anetką i krótko zaraz po wizycie u weta.

Koniecznie jutro trzeba to obgadać ,bo jak stracimy ten dom to nie wiem co na już zrobimy.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Bgra napisał:

Anulko ja nie wymagam od Ciebie,żadnych pieniędzy,zaoferowałam pomoc Skarpety do której sama też kupuję fanty,więc nawet wstyd się przyznać sama od siebie deklaracji nie składałam.

Nie może być tak,że mówimy o płatnym dt,kiedy ten dom kupuje karmę i wszystko inne,takie moje zdanie.

Dzisiaj do Anety wpadłam jak po ogień,zabraliśmy psa i pojechaliśmy do weta,chciałam zdążyć przed Jego operatywą od 11-tej,jak wracałam był tylko i aż Pan domu :) bo wiedziałam,że Anetka na ktrótkie wychodne ;) mój kierowca z kolei jakby był w pracy ;) więc wialiśmy do domu aż się kurzyło.Dopiero wieczorem rozmawiałam z Anetką i krótko zaraz po wizycie u weta.

Koniecznie jutro trzeba to obgadać ,bo jak stracimy ten dom to nie wiem co na już zrobimy.

 

Jestem też tego zdania,że przyszła pora aby wszystko uzgodnić odnośnie opieki nad Czesterem.W tej chwili już jest wiadome,że dochodzą wydatki stałe.Musi to być przejrzyste aby gromadzić finanse.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Anula napisał:

Jestem też tego zdania,że przyszła pora aby wszystko uzgodnić odnośnie opieki nad Czesterem.W tej chwili już jest wiadome,że dochodzą wydatki stałe.Musi to być przejrzyste aby gromadzić finanse.

Koniecznie :)

Mam darowane ubrania,używane,samej mi ciężko robić bazarki ,no cóż widzę połową jednego oka i jeszcze mam wypadania z pola widzenia,nie ogarnę,mogę podesłać.

Zrzutka utknęła na 63 zł,na szczęście jak ta się skończy można zrobić nową.

 W Skarpecie mam trzy psy do wspierania,szczyle odeszły już z ostatnimi szczepieniami.

Teraz mogę obiecać kasę ,żeby zabezpieczyć doopinkę  Czesterka,weta i transport za 10 dni.Najlepiej jak Anetka sama kupi co trzeba i podeśle zdjęcie paragonu.Jedzenie dasz radę ogarnąć z pieniędzy Czesterka ?  każdej chwili mogę przelać już to co jest na Zrzucie.

Anulko ja rozliczam się w Skarpecie,ale wiesz z pieniędzmi to ja jestem bardzo ostrożna.Dopisz proszę przy wydatkach ,które płaci Skarpeta kwoty w nawiasie ,ok :) Jak Skarpeciarze zerkną musi wszystko być jasne ;)

Link to comment
Share on other sites

Biedny piesek, ciekawe co się mogło stać? Może miał wypadek i ktoś nieudolnie wykonał operację albo nie mógł inaczej.

Jak przypuszczałam , Czesterek ma zaleganie moczu i dlatego kapie z niego. Ciekawe czy ma zmiany w moczu, bo przy zaleganiu bardzo łatwo dochodzi do infekcji dróg moczowych i odkładania kamieni.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Poker napisał:

Biedny piesek, ciekawe co się mogło stać? Może miał wypadek i ktoś nieudolnie wykonał operację albo nie mógł inaczej.

Jak przypuszczałam , Czesterek ma zaleganie moczu i dlatego kapie z niego. Ciekawe czy ma zmiany w moczu, bo przy zaleganiu bardzo łatwo dochodzi do infekcji dróg moczowych i odkładania kamieni.

Pewnie po wypadku,tak jak piszesz :( Mocz ok na szczęście aż wet się zdziwił,bo pytał od kiedy te problemy z kropelkowaniem. Czester nie sika sam wcale,Czester przecieka.Pamiętam jak pisałaś,mnie oburza,że kilu wetów go widziało,badało.

Tym odsikiwaniem odejdzie chociaż problem z kropieniem.Oby te jelita ruszyły bo jest może wtedy szansa ,że  nie będzie ciągle,bez przerwy z niego wychodzić,wyciekać...na ten moment to pies absolutnie nieadopcyjny.Widziałam dzisiaj pierwszy raz psa, oprócz roboty przy psie Anetka ma poważny! problem z jak to ująć...brzydkim zapachem,bo ten zapach jest stały,niezmienny.Nie przesadzam ani grama,staram się obiektywnie przedstawić problem.Za mały na kojec,w domu można umrzeć od ...Anetko wielki szacun!

Czy ktoś wie jak i gdzie szukać dt na zmianę ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

To nie był zapas pieluch, tam było niewiele sztuk. Anetka na pewno kupuje sama. Najtaniej w biedronce, dla zwierzaków kupujemy dużo większe niż sam zwierzak waży. Czester u mnie normalnie sikał jak pies, podnosił łapkę i sikał, wiem bo go podglądałam, i nie były to kropelki tylko normalny "siur", a kropił tylko jak skakał i był mocno zaaferowany, widocznie wada czy coś postępuje, bo nie wiem jak to nazwać. 

I niestety ale wydaje mi się że stawka dla pdt jak za pełnosprawnego pieska jest za mała, wiem wiem, nie ma pieniędzy i jest coraz ciężej :((( , ale Czesterek potrzebuje dużo więcej uwagi, pracy i troski jak zdrowy psiak.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Bgra napisał:

Koniecznie :)

Mam darowane ubrania,używane,samej mi ciężko robić bazarki ,no cóż widzę połową jednego oka i jeszcze mam wypadania z pola widzenia,nie ogarnę,mogę podesłać.

Zrzutka utknęła na 63 zł,na szczęście jak ta się skończy można zrobić nową.

 W Skarpecie mam trzy psy do wspierania,szczyle odeszły już z ostatnimi szczepieniami.

Teraz mogę obiecać kasę ,żeby zabezpieczyć doopinkę  Czesterka,weta i transport za 10 dni.Najlepiej jak Anetka sama kupi co trzeba i podeśle zdjęcie paragonu.Jedzenie dasz radę ogarnąć z pieniędzy Czesterka ?  każdej chwili mogę przelać już to co jest na Zrzucie.

Anulko ja rozliczam się w Skarpecie,ale wiesz z pieniędzmi to ja jestem bardzo ostrożna.Dopisz proszę przy wydatkach ,które płaci Skarpeta kwoty w nawiasie ,ok :) Jak Skarpeciarze zerkną musi wszystko być jasne ;)

Ja tylko zgodziłam się,że będę skarbnikiem Czestera.Wszystkie finanse są skrzętnie zapisane.Ile ich jest i jakie wpłaty to wiadomo.Z tych pieniędzy jest opłacane przede wszystkim 300,00zł za pobyt u Anety i to musi być jako priorytet,takie jest moje zdanie ale jeżeli uważasz inaczej to decyzja należy do Ciebie.Z jedzeniem to nie wiem czy starczy pieniędzy.Jest 1/2 deklaracji stałych bez 20,00zł,nie ma pełnej kwoty.Nadrabia się bazarkami.Zaglądnij na post rozliczeniowy i porachuj.

Ty masz prawo zarządzania finansami Czestera jak tylko dasz znać to ja zrobię przelew.

Ja z Bogusik postaram się nadal pomagać bazarkami i wspierać wpłatą stałą.

**********************

Taki zapis umieściłam w deklaracjach jednorazowych,jeżeli zły to popraw mnie.

Koszt 134 zł

Koszt wykupu leków,strzykawek,igieł i nagroda -mymlaczki i dla kumpli 93 zł

Transport Zabrze-DT-Ruda Śląska-DT-Zabrze to 100 zł

to koszt Skarpety

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z Anetką,jedzenie ogarnie w tych 300 zł,w tym miesiącu koszt reszty biorę na Skarpetę,Anetka kupi zapas na oko na miesiąc.Postaram się o tańsze podkłady to jak pojadę do  Czesterka to zawiozę.

Anula odezwałam się bo w rozliczeniach nie widziałam pieluch,jedzenia,stąd moje pytania,nikogo podliczać nie mam zamiaru,ledwo swój portfel ogarniam ;) teraz mam jasność

jaguska dziękuję za cenną inf o siusianiu,Zrzutka widziałam wzrosła,dziękuję !

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Bgra napisał:

Jestem po rozmowie z Anetką,jedzenie ogarnie w tych 300 zł,w tym miesiącu koszt reszty biorę na Skarpetę,Anetka kupi zapas na oko na miesiąc.Postaram się o tańsze podkłady to jak pojadę do  Czesterka to zawiozę.

Anula odezwałam się bo w rozliczeniach nie widziałam pieluch,jedzenia,stąd moje pytania,nikogo podliczać nie mam zamiaru,ledwo swój portfel ogarniam ;) teraz mam jasność

jaguska dziękuję za cenną inf o siusianiu,Zrzutka widziałam wzrosła,dziękuję !

 

Tak w poście rozliczeniowym nie ma kosztu jedzonka ani kosztów środków czystości.Są naniesione inne opłaty.Czekałam na jakieś decyzje w tej sprawie.

Teraz staram się ściągnąć ludzi z pomocą finansową (deklaracjami) nie wiem czy mi się uda ale próbować trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Bgra, może poproś Anetkę żeby poszła z Czesterkiem na spacer bez pieluchy i podpatrzyła jak siusia, bo on ładnie podnosi łapkę i widać czy sika, szczególnie pierwsze siku po wyjściu, bo wiadomo że później to już po każdym psiaku poprawia niewielkimi ilościami, ale ten pierwszy sik u mnie był normalny, strumien, siur, sik ;)

Jak ktoś będzie organizował bazarek dla Czesterka to ja bym się dołączyła z fotkami i wysyłka ode mnie, niewiele ale zawsze coś, bardzo proszę. 

Link to comment
Share on other sites

Podkłady kupię w sklepie medycznym ze zniżką,najtaniej,koleżanka czasami oddaje mi Rp refundowaną jak Jej zbywa.

Pogadam z Anetką :) kurczaki ostatnio jedyny temat jaki poruszam z wszystkimi to wydalanie ;)

Bazarku nie ogarnę :( Skarpeta zabiera mi sporo czasu,ślepa jestem jak kret a tym tłumaczyć błędów nie mogę ;)

Sama chętnie używane ciuchy prześlę jak ktoś...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...