Jump to content
Dogomania

Czester nie żyje, zmarł niespodziewanie 13 grudnia 2020 roku, biegaj kochany po niebiańskich łąkach :(


Bgra

Recommended Posts

9 godzin temu, elik napisał:

Prawie od początku obserwuję wątek Czesterka i podziwiam umiejętność zakładania pieluszek tak, że one utrzymują się na pupince Czestera.  Do głowy nie przyszło mi, że ta umiejętność będzie i mnie kiedyś potrzebna. Niestety  mój Alfik,  adoptowany trzy lata temu po śmierci opiekunki, od powrotu z działki bardzo dużo pije i nie utrzymuje moczu :(  Prawdopodobnie taki stan był już wcześniej, gdy mieszkaliśmy na działce, ale tam to nie było widoczne, do woda stoi w kilku miejscach, a w razie czego to i z oczka wodnego też mógł podpijać. Że często siusiał też nie było to zauważalne, bo działka jest ogrodzona i psiaki chodzą po działce luzem. Sytuacja stała się widoczna po powrocie z działki do Krakowa. Od razy zaczęliśmy szukać przyczyny i Alfik jest w trakcie diagnozowania. Miał pełny panel badania krwi i dzisiaj miał USG brzuszka- wielka wątroba i jedno nadnercze dwa razy większe niż normalnie :(   Jutro wetka prawdopodobnie zleci jeszcze kolejne badania, ale wiele już wskazuje na zespół cushinga :( Miałam nadzieję, że bezwiedne siusianie to stan przejściowy spowodowany może zapaleniem dróg moczowych, czy jakąś inną infekcją, ale myślę, że będzie to jednak constans. Usiłuję kombinować przytroczenie pieluszki do pupy Alfika, ale przyznać muszę, że, jak na razie, nie udaje mi się to w sposób najmniej krępujący dla Alfika i skuteczny. Czy mogłabym prosić o instruktarz mocowania pieluszki na psiej pupie?

Pisząc wyżej, że trzeba zrobić miejsce na ogonek miałam na myśli dziurkę, żeby go wyciągnąć na zewnątrz pampersa.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Bgra napisał:

Jezeli potrzebujesz tylko zabezpieczenia przed moczem możesz spróbować założyć sam pampers inaczej, poprzcznie, jak pampas, ale wychodzi znacznie taniej. Mój Aleś od razu ten sposób zaakceptował i świetnie się to sprawdzało. 

W zasadzie chodzi tylko o zabezpieczenie przed moczem, ale dwa razy zdarzyło się, że rano i kupka była :(
Kupiam najmniejsze pieluszki, ale i tak są dla niego za duże. Bez żadnego przytrzymywacza spadają mu z pupy :(
Co to znaczy pampers poprzecznie. Soreczki zupełny dyletant jestem i trzeba mi pomału i drukowanymi  512865696_gifzmartwiony2.gif.1e4584cd5f95e905298b24af47986494.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Bgra napisał:

Pisząc wyżej, że trzeba zrobić miejsce na ogonek miałam na myśli dziurkę, żeby go wyciągnąć na zewnątrz pampersa.

To, to pojmuję, ale ciemna masa nie wie, jak przymocować pieluszkę, żeby nie spadała.
 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

To, to pojmuję, ale ciemna masa nie wie, jak przymocować pieluszkę, żeby nie spadała.
 

Jak uda mi się wstawić zdjęcie to właśnie tak można założyć pieluchę, poprzecznie. 

Może pieluchę do szelek przypnij, wtedy jak ma odpowiedni rozmiar to nie spadnie. 

Ile ten maluch ma kg? 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1614586779.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Bgra napisał:

Jak uda mi się wstawić zdjęcie to właśnie tak można założyć pieluchę, poprzecznie. 

Może pieluchę do szelek przypnij, wtedy jak ma odpowiedni rozmiar to nie spadnie. 

Ile ten maluch ma kg? 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1614586779.jpeg

To są specjalne pampersy dla psiaczków?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

To są specjalne pampersy dla psiaczków?

To akurat są pampasy, tylko przy nietrzymaniu moczu, drogie, bo 12 szt ponad 30zł,taniej wychodzą pampersy zakładane jak pampasy. Ile ten maluch ma kg? Próbowałaś pampersów dla noworodków? One są do 2 kg, muszą być i mniejsze dla wczesniakow. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, elik napisał:

To średniaczek 13 kg żywej wagi :)  Jaki rozmiar byłby odpowiedni na takiego kawalera?
Tak założona pieluszka nie zsuwa się?

13 kg to więcej niż Czesio, ma 10 kg, jemu pasują 5 z Biedronki, są też 6, zależy czy szczuplak. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Bgra napisał:

Ile ten maluch ma kg? Próbowałaś pampersów dla noworodków? One są do 2 kg, muszą być i mniejsze dla wczesniakow. 

Fajne te pampasy, ale fakt, drogie. 
Al;fik waży 13 kg, to taki średniaczek. Nie próbowałam pampersów dla noworodków. Myślę, że dla Alfika byłyby za małe.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Fajne te pampasy, ale fakt, drogie. 
Al;fik waży 13 kg, to taki średniaczek. Nie próbowałam pampersów dla noworodków. Myślę, że dla Alfika byłyby za małe.

Eluniu a może jeszcze skontaktuj się z toga(Basia).Ona tyle lat też ubiera Lolusia w pampersy.Loluś chyba tyle waży co Twój piesek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jest duży wybór psich pampersów, rozmiar zależy od odwodu w pasie. Maja otworek na ogonek. A jak pies nie ma ogonka i pampers się ześlizguje, to można zrobić dwie dziurki na pasku z rzepami i przeciągnąć sznurek, przyczepić do obroży czy szelek (nasza Nusia ratlerka nie miała ogonka i do tego podkuloną dupkę, pampersik spadał)

fc1ec209b0cd.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Złożyłam zamówienie dla Czesia.

Produkt Cena Ilość Kwota
Royal Canin Veterinary Diet Canine Gastro Intestinal 167,80 zł 4 671,20 zł
Integra Protect Intestinal,  6 x 400 g 32,80 zł 4 131,20 zł
Integra Protect Sensitive, 6 x 400 g 37,80 zł 4 151,20 zł
Zestaw Integra Protect Intestinal, 24 x 150 g 72,80 zł 3 218,40 zł
Rocco Głowizna wołowa 35,80 zł 2 71,60 zł
Suszone mięso Dibo premium 37,80 zł 2 75,60 zł
Prażone ryjki wieprzowe 21,80 zł 3 65,40 zł
DeliBest Light  Ścięgna strusia 32,80 zł 1 32,80 zł
Żołądki z konia 32,80 zł 1 32,80 zł
Caniland Uszy królika (Canibit) 13,80 zł 1 13,80 zł
Uszy wieprzowe w wiaderku 35,80 zł 1 35,80 zł
Cookie´s Delikatess Filety z kurczaka 21,80 zł 1 21,80 zł
Głowizna wołowa 23,80 zł 1 23,80 zł
Cookie´s Delikatess Kurczak (półwilgotne) 11,80 zł 2 23,60 zł
Dokas pierś z kurczaka z rybą 16,80 zł 3 50,40 zł

suma

1 619,40 zł

Kupon rabatowy

-80,96 zł

Cena razemWszystkie ceny zawierają podatek VAT
1 538,44 zł
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Eluniu a może jeszcze skontaktuj się z toga(Basia).Ona tyle lat też ubiera Lolusia w pampersy.Loluś chyba tyle waży co Twój piesek.

Aniu wielkie dzięki kochana  :) Zupełnie zapomniałam o Lolusiu. Oczywiście popytam  Basię.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Bgra napisał:

Anula dzięki! Toż to znowu będzie paka! Dzięki wielkie :) 

Niech idzie Czesiowi na zdrowie a i p.Aldona też będzie miała spokojną głowę.

Okazało się,że wyczerpałam limit przelewów bo mam 1500zł/dz.Przelałam tyle,poproszę TZ aby końcówkę przelał ze swojego konta.Mam nadzieję,że transakcja zostanie zrealizowana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elik, ja też mam psiaka, który teraz chodzi w pampersach. Podpowiem z doświadczenia, ze że cenowo najlepiej wychodzą te dziecięce. Ja swojemu Fuksowi też zakładam poprzecznie bo on tylko nie kontroluje sikania. Kupuję 5-tki albo 6-tki bo im większe tym lepsze choć Fuks waży 10 kg. Niestety, jak kupowałam mniejsze to czasami się zdarzyło że Fuks tak solidnie się wysikał do pieluszki, że ta nie była w stanie zaabsorbować wszystkiego i z niej kapało. Ja nie filozofuję, zakładam psiakowi dwie gumki jakby " w pasie" , którymi przytrzymuję pampersa z przodu, przed siusiakiem i z tyłu za siusiakiem. Fakt, że Fuks to starszy psiak, ma 20 lat i szaleństwa mu już nie w głowie - może dlatego ten sposób nam się sprawdza.  

Pampers psiowy to ok 2 zł. za sztukę, dziecięcy ok 40-50 gr za sztukę. My zużywamy ok 4-5 dziennie to różnica w kosztach znaczna...

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, AlfaLS napisał:

Elik, ja też mam psiaka, który teraz chodzi w pampersach. Podpowiem z doświadczenia, ze że cenowo najlepiej wychodzą te dziecięce. Ja swojemu Fuksowi też zakładam poprzecznie bo on tylko nie kontroluje sikania. Kupuję 5-tki albo 6-tki bo im większe tym lepsze choć Fuks waży 10 kg. Niestety, jak kupowałam mniejsze to czasami się zdarzyło że Fuks tak solidnie się wysikał do pieluszki, że ta nie była w stanie zaabsorbować wszystkiego i z niej kapało. Ja nie filozofuję, zakładam psiakowi dwie gumki jakby " w pasie" , którymi przytrzymuję pampersa z przodu, przed siusiakiem i z tyłu za siusiakiem. Fakt, że Fuks to starszy psiak, ma 20 lat i szaleństwa mu już nie w głowie - może dlatego ten sposób nam się sprawdza.  

Pampers psiowy to ok 2 zł. za sztukę, dziecięcy ok 40-50 gr za sztukę. My zużywamy ok 4-5 dziennie to różnica w kosztach znaczna...

Bardzo Ci dziękuję  :)  Właśnie brak mi podpowiedzi, kogoś, kto już ma to wypraktykowane. Ja kupiłam Alfikowi dziecięce pieluszki po 1,20 zł, ale trudno jest je dopasować bo budowy psiaka.
Jakie są największe pampersy dziecięce? Mój Alfik waży 13 kg więc chyba potrzebowałby tych największych.

Link to comment
Share on other sites

Największe są chyba 6... Ja teraz kupiłam 5-tki w Lidlu. Od 11 do 23 kg. I są ok. Zapłaciłam 30 zł. za 70 szt. Poprzednio miałam 5+ z Rossmana...

I zwróć uwagę, że waga na tych pampersach to waga dla dziecka. To się nie przekłada na wagę psa. Kuperek dziecka i kuperek psa to jednak inne kuperki :-).

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, AlfaLS napisał:

I zwróć uwagę, że waga na tych pampersach to waga dla dziecka. To się nie przekłada na wagę psa. Kuperek dziecka i kuperek psa to jednak inne kuperki :-).

Czyli na pupencję piesa 13 kg jaki numer pampersa będzie odpowiedni?

Dzisiaj dostałam 1 psiego pampersa. Pasuje idealnie do Alficzkowej pupy.  Ten jest firmy Trixi,.

Link to comment
Share on other sites

Czesiulku, mizianka od ciotki :)))

 

Dopiero zauważyłam ciekawą rozmowę :))))

Eliczku, dzwoń do togusi, wytłumaczy wszystko :))))

Loluś, pieluszki dziecięce nosi Nr 5 - ale od lata Togusia przetestowała pampas i dużo lepiej się sprawdza, pupinka się wietrzy, a że czasami coś wyleci .......

Pampas jest materiałowy,  i do środka wkłada się albo pociętą pieluszkę, albo dużą podpaskę

 

nooooo coś takiego

https://megazoologiczny.pl/product-pol-42499-Beeztees-pas-na-podbrzusze-dla-psa-xs-s-m-l-xl.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

 

https://www.naszezoo.pl/pl/p/Grande-Finale-Pampas-czarnyfiolet-rozne-rozmiary/8439?gclid=Cj0KCQiAtqL-BRC0ARIsAF4K3WH6cYgAltn5VofIPZUF191aRi4sVZE-XXYCEfQGQiVX6O-IpNYEHgUaAlTJEALw_wcB#22994

 

 Lolito w pampasie

20200624_201600.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg.151bb1406f0c67eabebcd9ccd934c09a.jpg

 

i opis togusi :

Lolo testuje pieluchy  Wygrały te z Biedronki a zwłaszcza dziecięce majty. Rozcinam boki i robię z nich 'podpaskę" idealnie wpasowującą się w pampas. Pieluchy od biedy też mogą temu służyć, ale są znacznie węższe od majtek , więc nie takie szczelne. W pampasie Lolo nie musi nosić  szelek ,nie ma gumek do wiązania,  wycinania dziurki na ogon. Ubiera się je w sekundę  a i Lolusiowi wygodniej. Tyle że pod nogi trzeba patrzeć, bo koopale po podłogach się turlają :-)

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie  :) :) :)   Loluś jak zwykle pięknie wygląda  :)  
Ogromnie dziękuję Ci za te cenne wskazówki i linki. Byłam w obu sklepach i chyba wybiorę pas na podbrzusze z tego pierwszego linku. Wydaje się być najmniej uciążliwy dla psa.  Toogusia ma tyle zajęć, że chyba nie będę zabierać Jej czasu, bo z linków jakie mi przysłałaś już widzę, jak mogę pomóc Alficzkowi i sobie  :) Bardzo, bardzo Ci dziękuję 
650605218_dajekwiat.gif.8d8fde052fbf417d48c0f07d051160b2.gif
Ja dopiero raczkuję w tym temacie więc każda uwaga, informacja są dla mnie bardzo cenne, bo chciałabym jak najskuteczniej zapobiec sikom na dywanach, a jednocześnie sprawić jak najmniej dyskomfortu Alficzkowi.  Cushing nie jest jeszcze w stu procentach potwierdzony, bo przed nami jeszcze ostateczne badanie, ale USG brzuszka wykazało wielką wątrobę i bardzo powiększone nadnercze.  Dużo pije i dużo siusia, w trakcie snu bezwiednie, jak w cushingu. Teraz daję mu podskórnie zastrzyki ornipural i dostaje hepatiale, a za tydzień mamy się umówić na ostateczny test. Cierpię razem z nim  :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.12.2020 o 08:47, malagos napisał:

Jest duży wybór psich pampersów, rozmiar zależy od odwodu w pasie. Maja otworek na ogonek. A jak pies nie ma ogonka i pampers się ześlizguje, to można zrobić dwie dziurki na pasku z rzepami i przeciągnąć sznurek, przyczepić do obroży czy szelek (nasza Nusia ratlerka nie miała ogonka i do tego podkuloną dupkę, pampersik spadał)

fc1ec209b0cd.jpg

Bardzo dziękuję  :) Wetka dała mi jeden taki pampers, ale mimo, że Alfinek ma całkiem spory ogonek, to pampers zjeżdżał mu z pupy  :)  Chyba najlepsze będą te pampersy owijane wokół tułowia, taki jak pokazała Bgra i wstawiła  link ona03.

Widzę, że pieluszka, to problem dość licznej grupy psiaczków  :(

Dzięki wielkie, już znikam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...