Jump to content
Dogomania

Osłabienie z dnia na dzień


Odys

Recommended Posts

Cześć!

Mam problem z moim psem, który osłabł z dnia na dzień. Jest to 13 letni mieszaniec (połączenie labradora z owczarkiem niemieckim). Od dłuższego czasu zmagał się z bolącymi stawami, ale na spokojnie na kilometrowy spacer był w stanie pójść.

Wczoraj poszedłem z nim na taki spacer, a po południu wzięliśmy go jeszcze na godzinę na grzyby do lasu. Zachowywał się normalnie, ale pod wieczór nie chciał się podnieść i wejść do domu na noc. Nie chciał nawet zjeść kiełbasy podetkniętej pod nos. Był jakiś osowiały, nie merdał nawet ogonem, jakby znalazł się w zupełnie innym wymiarze. Byliśmy u weterynarza, ale ten powiedział, że to już taki wiek, że to postępujący reumatyzm i najczęściej kończy się to uśpieniem psa...

Nie chcę mi się wierzyć, że pies, który jak na swój wiek zachowywał się normalnie, tak teraz nie jest w stanie się podnieść. Nawet nie próbuje! Tylko leży i patrzy się w nicość lub śpi. Pomyślałem, że to może być babeszjoza? Co sądzicie?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Idz do innego weta,takiego,który zajmie sie zdiagnozowaniem psa.Trzeba sprawdzić babeszjozę własnie I zrobic ogolne badania.Dobry wet bedzie wiedział od czego zacząć.A tego od "usypiania" omijaj z daleka...

Odezwij się,jak z psem -  jutro.Mam nadzieję,że traficie do drugiego weta,Pamietaj,że nieleczona babeszjoza - zabija.Przyjrzyj się jak wygląda kolor jego moczu.Jak zobaczysz,że jest b.ciemny,lub wręcz krwisty - pędz do weta,to jeden z objawow baeszjozy.

Oczywiście,przyczyna nagłego pogorszenia sie stanu zdrowia psa moze byc zupełnie inna,ale babeszjoze- zawsze w takich przypadkach należy sprawdzić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja bernardynka też z dnia na dzień przestała wstawać,to było od chorych stawów i od zwyrodnienia kręgosłupa.Moja wetka nie kazała jej usypiać tylko zaczęła od badań.Dostała leki na stawy i było ok.Teraz jest na trocoxilu,lek drogi ale skuteczny.Zmień weterynarza i przede wszystkim zrób szybko badania czy to nie od kleszczy.Psy które mają chore stawy odczuwają to w deszczowe dni,właśnie wtedy bolą ich kości i trzeba podać leki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To smutne.. ale teraz sie nie meczy biedactwo.. ja gdy moja Saba (owczarek niemiecki) majac 11 lat miala takie problemy to zwiedzilismy pol miasta az nas zdiagnozowali.. okazalo sie ze pies ma problemy z niedoborami witamin i mineralow, dostalismy VetAminex z vetexpert i po nim widac widoczna poprawe i do tego robilismy podstawowe badania pod katem np niedokrwistosci bo kiedys czytalam ze to tez moze powodowac takie oslabienie ale tu akurat nie bylo problemu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...