Jump to content
Dogomania

JEDNO SERCE NIE DA RADY ! Serce Pipi i podopieczni w potrzebie!!! (Posty inf. 1-6)


Pipi

Recommended Posts

4 godziny temu, elik napisał:

Alika ogłaszam na OLX. Gdyby ktoś mógł wyróżnić...

https://www.olx.pl/oferta/alik-krol-lew-szuka-kochajacych-opiekunow-CID103-IDG2foT.html

 

Elu, ptrzepraszam że spytam, ale chyba jakaś dziwna miejscowość jest w lokalizacji tego ogłoszenia: Bielsko, pow. międzychodzki, woj. wielkopolskie . sadze, że najlepiej będzie to ogłoszenie zmienić na duże miasto, na Warszawe, Poznań, Białystok albo Olsztyn....

Oczywiście  to twoje ogłoszenie i Twoja decyzja, tak tylko zwróciłam uwage, że ta miejscowość zupełnie nie pasuje ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja prawdę powiedziawszy nie wiem co robić. Czy jest sens oddawać do hotelu psy wycofane, które mają 11 lat lub więcej ....?  Raczej nie ma to sensu :( 

Są dwie młode, wycofane/dzikie sunie- Roxana i Ala. Dla Roxany mam domowy dt tu u nas w Białymstoku.

Dla Ali zaklepane miejsce w hotelu, gdzie jest jedna nasza Radysianka.

 

Psy, które wciąż tam są to głównie stare dzikusy. Najmłodsze 2009 rok ....

 

Jest jeszcze Maniek i Alik, psy 11-13 lat. Kochane, cudowne. Im chcę znaleźć dom stały lub dom tymczasowy dożywotni za karmę/weta. Nie chcę dawać ich do hotelu.

 

Sytuacja jest trudna, ja już widzę wszystko w czarnych barwach niestety bo głową muru się nie przebije..

Link to comment
Share on other sites

Ala prześliczna. :)

tak sobie myślę, o tym, co napisałaś, ze stare wycofane psy i hotel to nie ma sensu, i generalnie jest to prawda, ale chyba czasem jednak ma sens. Sporo takich było wyciąganych ze schronów. Zmieniały się w hotelach. Znajdowały domy. Oczywiście wiem, że tutaj nie mamy takiej sytuacji 1 do 1, bo one przecież nie są w warunkach schroniskowych. Pewnie wiesz najlepiej jakie one są i dlaczego są wycofane. Może dla niektórych warto by było.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.09.2020 o 16:14, Mageda napisał:

Dziś Ala pojechała do hotelu.

received_328260811872559.jpeg

Ale śliczna. Ona też z tych strachulcow? 

Ja jestem ciekawa co będzie z Roksana. Widziałam na fb że zgłosił się domowy tymczas w dodatku z doświadczeniem. Oby robiła szybkie postępy i znalazła swoje miejsce. 

Mi bardzo na sercu leży na czarnulka Luci... No ale teraz nie dam rady jej pomóc.. Przed Mania długa droga a dwie takie sunie na moje barki to byłoby za dużo :((

PS. JAKA macie jeszcze Radysianka w hotelu? 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Poker napisał:

A jak się czuje Pipi ?

Irena nadal nie wróciła do domu, do psów i kotów :( I chyba nie wróci tam niestety ...

W listopadzie ma bardzo ważną wizytę i wtedy położą ją do szpitala na badania i rozstrzygnie się co dalej. Teraz leki mają za zadanie podnieść wydolność jej serca do 35 procent. Obecnie jej serce pracuje tylko w 10 procentach. Niestety prawda jest taka, że w każdej chwili może dostać migotania przedsionków ... Wierzę z całych sił że leki zadziałają ... Jeśli nie to czeka ją wszczepienie kardiowektora, który niestety nie daje gwarancji i niezawsze się przyjmuje :( 

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Ale śliczna. Ona też z tych strachulcow? 

Ja jestem ciekawa co będzie z Roksana. Widziałam na fb że zgłosił się domowy tymczas w dodatku z doświadczeniem. Oby robiła szybkie postępy i znalazła swoje miejsce. 

Mi bardzo na sercu leży na czarnulka Luci... No ale teraz nie dam rady jej pomóc.. Przed Mania długa droga a dwie takie sunie na moje barki to byłoby za dużo :((

PS. JAKA macie jeszcze Radysianka w hotelu? 

Ala to strachulec jak Mania, tylko że młodsza bo ma 6 lat. Manię pod brodą głaskałam jak podchodziła od tyłu. Natomiast Ali nigdy chyba .... 

Roxana idzie do dt chyba w tym tygodniu. Nie do tej dziewczyny nieznajomej, która pisała na FB a do Ani i Maćka z Białegostoku, którzy nam wielokrotnie pomagali i są mega zwierzolubami :) Myślę, że z dwa miesiące i ona się ogarnie - taką nam nadzieję...

Mamy jeszcze Radysiankę Bonę - pojechał transport po sunię 10 kg, a przywieźli na taczce na parking taką z 25 kg. Nie miałam sumienia powiedzieć, że nie chcę jej :( Przerażona kupka nieszczęścia, boi się człowieka, świata zewnętrznego i standardowo smyczy. Do człowieka zero agresji. Teraz nie odnajdę linka ale po wpisaniu na FB na naszej stronie hasła Bona wyskoczą dwa filmiki z nią z pierwszych dni pobytu u nas jak była jeszcze przez chwilę u Ireny. Do hotelu zabraliśmy ją na początku maja.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Ala prześliczna. :)

tak sobie myślę, o tym, co napisałaś, ze stare wycofane psy i hotel to nie ma sensu, i generalnie jest to prawda, ale chyba czasem jednak ma sens. Sporo takich było wyciąganych ze schronów. Zmieniały się w hotelach. Znajdowały domy. Oczywiście wiem, że tutaj nie mamy takiej sytuacji 1 do 1, bo one przecież nie są w warunkach schroniskowych. Pewnie wiesz najlepiej jakie one są i dlaczego są wycofane. Może dla niektórych warto by było.

Roxana i Ala wycofane - Roxana na dniach jedzie do domowego dr. Ala w hotelu - będzie to długa droga.

Priorytetem domy dla psów kochanych staruszków Alika i Mańka. Staruszki, ale najukochańsze pod słońcem.

Pozostałe dzikusy 11 lat najmłodsze, 16 lat najstarsze. Może naiwnie, ale wierzyć chcę że przeżyją starość tam gdzie są...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Poker napisał:

Przydałby się ktoś, kto by mógł zamieszkać w domu Pipi w zamian za opiekę nad psami. Może byliby chętni ludzie zza wschodniej granicy?

Póki co jest Ireny mąż i on sprawuje opiekę nad psami. Ich tam jest już stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę że kiedyś było 80-90.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Mageda napisał:

Irena nadal nie wróciła do domu, do psów i kotów :( I chyba nie wróci tam niestety ...

W listopadzie ma bardzo ważną wizytę i wtedy położą ją do szpitala na badania i rozstrzygnie się co dalej. Teraz leki mają za zadanie podnieść wydolność jej serca do 35 procent. Obecnie jej serce pracuje tylko w 10 procentach. Niestety prawda jest taka, że w każdej chwili może dostać migotania przedsionków ... Wierzę z całych sił że leki zadziałają ... Jeśli nie to czeka ją wszczepienie kardiowektora, który niestety nie daje gwarancji i niezawsze się przyjmuje :( 

Ala to strachulec jak Mania, tylko że młodsza bo ma 6 lat. Manię pod brodą głaskałam jak podchodziła od tyłu. Natomiast Ali nigdy chyba .... 

Roxana idzie do dt chyba w tym tygodniu. Nie do tej dziewczyny nieznajomej, która pisała na FB a do Ani i Maćka z Białegostoku, którzy nam wielokrotnie pomagali i są mega zwierzolubami :) Myślę, że z dwa miesiące i ona się ogarnie - taką nam nadzieję...

Mamy jeszcze Radysiankę Bonę - pojechał transport po sunię 10 kg, a przywieźli na taczce na parking taką z 25 kg. Nie miałam sumienia powiedzieć, że nie chcę jej :( Przerażona kupka nieszczęścia, boi się człowieka, świata zewnętrznego i standardowo smyczy. Do człowieka zero agresji. Teraz nie odnajdę linka ale po wpisaniu na FB na naszej stronie hasła Bona wyskoczą dwa filmiki z nią z pierwszych dni pobytu u nas jak była jeszcze przez chwilę u Ireny. Do hotelu zabraliśmy ją na początku maja.

Madziu...Kibicuje mocno tej cudnej Ali i Roksanie też...dawaj znać co u nich, jak postępy.

Pani Irence życze nieustannie zdrowia! dobro powraca dlatego wierze, że za wszystkie te uratowane przez nią istnienia...los się odwdzięczy i zdrowie wróci...Ale powinna się Pipi oszczędzać, to pewne.

Pozdrowienia Pani Irenko ;)

 

Śliczna ta Bona...a nawet cudowna...wyszukałam na stronie, taka owczarkowata...Madzia a mozęsz napisac tu lub na priv co to za hotelik? ile tam piesków? czy ona robi jakies postepy?

Bardzo cudowna psineczka...

 

 

ps. A ta mała czarna sunia od Pipp? wydaje mi się, że miała Luci na imie...rozważałam zabrać ją albo Manie...co z nią? ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...