Jump to content
Dogomania

JEDNO SERCE NIE DA RADY ! Serce Pipi i podopieczni w potrzebie!!! (Posty inf. 1-6)


Pipi

Recommended Posts

oj ciezko tu sie odnalezc . . .  ze zdjeciami problem. Na fb wystarczy zrzucic z aparatu i z dysku wstawiasz. A tu bawic sie trzeba. Najpierw na dysk, potem na serwer jakis tam (fotosik). A dopiero mpotem jakis linki na fora i dopiero tutaj. Nie ma czasu, no nie ma czasu.
W dodatku tu sa teraz jakies nowe oznakowania i nie wiadomo ktore to do wstawiania zdjec. Jakies x2 , co to jest? jak na to klikam to robi sie szare????? e, to juz nie na moje nerwy. Dogomania powinna sie bardziej postarac i nie utrudniac, tylko ulepszyc. Facebook wydawal sie trudny ale okazalo sie, ze tam sa opcje szybkie, zrozumiale.
Pozdrawiam Wszystkich 

(nawet emotikony nie mozna wstawic, tylko jakies cuda wianki . . .)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

  

 Dzień dobry
Z tej strony Magdalena Smosarska. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda i czy ktoś to zobaczy ...

Jak pewnie wiecie kilka lat temu założyliśmy Fundację dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady by było łatwiej Irenie. Irena jest z nami w zarządzie. Założeniem fundacji była pomoc Irenie. I tak z ogromnej ilości psów bo było ich kiedyś 80-90 udało się zejść do około 20 psów. Od około 2 lat mieliśmy zasadę, że do Ireny nie trafiają żadne psy. Że opiekuje się psami tymi, które są czyli staruszkami i psami wycofanymi/dzikimi ... I miały one zapewnione dożywocie u Ireny. Wiadomo, że z każdym rokiem byłoby ich mniej, umierałyby ze starości i tak miało się to wszystko zakończyć .... 

Niestety los pokrzyżował nam plany. Irena tydzień temu trafiła nagle do szpitala, zabrała ją karetka. Gdyby pomoc przyjechałaby 10 minut później nie byłoby już Ireny .... Stan zdrowia jest jej bardzo, bardzo poważny. Nie będę o tym pisała, o bardzo złych rokowaniach, małych szansach ... Nie chcę i nie potrafię....
Irena nie może mieszkać tam gdzie żyła. Nie da rady opiekować się żadnym psem, kotem..... Wróci tam, tam gdzie jest jej dom i jej miejsce, gdy nie będzie zwierząt. Nie może przebywać wśród nich. Wiem, że piszę bardzo ogólnikowo, ale nie chcę pisać tego na forum.

Postanowiłam napisać ten post i prosić o pomoc. O pomoc dla psów i kotów, które były pod jej opieką jeszcze tydzień temu. Ze swojej strony jeśli tylko znalazłoby się miejsce dla nich deklarujemy karmę i weta jeśli będzie potrzeba.
To są psy domowe, są cudowne staruszki, kontaktowe wpatrzone w człowieka ... Jest bardzo dużo psów wycofanych, do socjalizacji ... Są psy, które chciałyby mieć kawałek ogrodu, miejsca do spania gdzie jest ciepło i chciałyby żyć na własnych zasadach.

Gdyby ktoś z Was zechciałby pomóc .... Nie wiem jak to dalej będzie, wszędzie piszę, odbijam się od ścian ... 

Znacie Irenę, wiecie że to podlaska siłaczka. Osoba, dla której zwierzęta były i są najważniejsze. Pomóżcie teraz Jej, teraz Ona potrzebuje Waszej pomocy.

Kontakt do mnie: 600 115 377 
Psiaki, które potrzebują domów są na moim profilu na fb ( Magdalena Smosarska) lub też na stronie Fundacji dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady. Są też oczywiście koty - te bardziej adopcyjne, kontaktowe. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Zaglądam na wątek. 

Mogę jedynie pomóc z ogłoszeniami psów, które są u Pipi. Potrzebuję jedynie zdjęc i informacji o psiakach.

Czy mogę prosić o kontakt na messenger ? Wysłałabym linki z gotowym tekstem i zdjęciami. Tu mi niestety nie wchodzą.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Zaglądam na wątek. 

Mogę jedynie pomóc z ogłoszeniami psów, które są u Pipi. Potrzebuję jedynie zdjęc i informacji o psiakach.

Są na stronie Fundacji i na profilu na fb  Magdalena Smosarska ta z Bielska.
Tysiu ja ogłosiłam na olx Alika.

EDIT

Widzę, że już się porozumiałyście  :) Super.

Link to comment
Share on other sites

Straszne. Mogę wesprzeć finansowo. W razie potrzeby ( oby) zrobić wizytę przed adopcyjną.

Pipi nigdy nie dbała o siebie. Już raz była sytuacja , że ciężko chorowała.

Będę zagladać tutaj.

Jeżeli macie z nią kontakt, to powiedzcie jej , że zwierzaki są zaopiekowane. To dla niej bardzo ważne. Pozdrówcie ją od dogomaniaczek.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Straszne. Mogę wesprzeć finansowo. W razie potrzeby ( oby) zrobić wizytę przed adopcyjną.

Pipi nigdy nie dbała o siebie. Już raz była sytuacja , że ciężko chorowała.

Będę zagladać tutaj.

Jeżeli macie z nią kontakt, to powiedzcie jej , że zwierzaki są zaopiekowane. To dla niej bardzo ważne. Pozdrówcie ją od dogomaniaczek.

Dzięki, ale finansowo nie potrzebuje pomocy. Jest fundacja od tego i pod tym kątem damy radę. 
Potrzebujemy domów. Domów dla psów i kotów. Domów stałych, ale też domów tymczasowych - dożywotnich raczej za karmę i weta, gdy będzie potrzeba. 
Proszę o udostępniania, o pomoc dla psów i Ireny. 
Już raz chorowała to prawda, ale teraz sytuacja jest o wiele poważniejsza. Jest dramatyczna.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Madziu. Tu Iza R. Znamy się z fb :) Dobrze ze napisałaś :)

Jak obiecałam będę pomagać Wam z olxami. Fajnie ze Tysia też jest. Niektóre pieski są bardzo adopcyjne np. Dolar i Budyń. 

Postaram się jeszcze jakieś 2 mniejsze pieski zabrać do hoteliku i szukać im domu w innych rejonach Polski. 

Tutaj są dziewczyny, może zbierzemy wspólnymi siłami środki bo psiaczki są cudne tylko na Podlasiu trudno faktycznie o adopcje, wszędzie daleko. 

Pani Irence życzę zdrowia--jak najwięcej, a Tobie siły. 

Link to comment
Share on other sites

Zapadła cisza gdy się pojawiłam ;) no ale ;)

Zabieram się za ogłaszanie PIKUSIA.

Warszawa https://www.olx.pl/oferta/pikus-cudny-nieduzy-piesek-ulozony-lagodny-blaga-o-dom-CID103-IDG2FMR.html

Gdańsk https://www.olx.pl/oferta/pikus-bardzo-spokojny-niewielki-pies-CID103-IDwH8R9.html#c92b0c58cf;promoted

Szczecin https://www.olx.pl/oferta/pikus-bardzo-spokojny-niewielki-pies-CID103-IDwH8R9.html#c92b0c58cf;promoted

sądze, że trzeba dorobić jeszcze Białystok, Olsztyn, Lublin, Gdańsk, Poznań, Budgoszcz, Warszawa ? ktoś pomoże z jakims miastem? jeśli tak proszę wstawiajcie tu linki :) może część ogłoszeń uda się wyróżnić..

tutaj album Pikusia, ma bardzo dużo zdjęć

https://www.facebook.com/pg/jednoserceniedarady/photos/?tab=album&album_id=1892275927685176&ref=page_internal

89810792_2613139118932183_2178734573075038208_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=5kaxfmPbh5sAX9LUl_h&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=1eb0f15aa5cc0c61014da0128c6c0a4c&oe=5F544B6B

67641561_2414304565482307_3485962677690302464_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=EWskwTq7rQ4AX8nfXdS&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=925017de647797717e1ae670b991e959&oe=5F538FD6

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i MANIA

Warszawa: https://www.olx.pl/oferta/mania-nieduza-sunia-seniorka-pilnie-musi-znalesc-dom-z-ogrodkiem-CID103-IDG2FgB.html

Sądze, że trzeba dorobić: Białystok, Olsztyn, Lublin, Gdańsk, Poznań, Budgoszcz, Warszawa

Czy ktoś pomoże? Jeśli tak, bardzo prosze wstawiać tu linki z nadzieja że potem Magda część wyrózni

Tutaj album Mani:

https://www.facebook.com/pg/jednoserceniedarady/photos/?tab=album&album_id=2736785353234225&ref=page_internal

117212800_2736790703233690_277891221323342569_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=cDayqnMDzVsAX8jejZZ&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=11aa2e3def0c33f6a61332e1ce74d90d&oe=5F5466E3

117301554_2736790679900359_5164837950346565838_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=duad0W8i_BcAX84iC5k&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=d581ef67a3bde2786cc2743996f6c6f4&oe=5F5291ED

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, agat21 napisał:

Jestem jeszcze z doskoku. Jutro wracam, wyróżnię jakieś ogłoszenia. Pikuś bardzo zapadł mi w serce. Jest bardzo podobny do mojego piesa.. :(

tak...mi też, jakoś mam do niego słabość, ale nie ma co się czarować, nie moge go adoptować :( własnie robie mu ogłoszenie na Warszawe. Ma tylko 9 lat i dobry charakter więc jest duża szansa na dom ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mageda napisał:

Dzięki Iza. Bardzo dziękuję. Ogłoszenia wyróżniłam. 
Jeśli macie hoteliki domowe, które przyjmują staruszki i byście się podjęły szukania domów - ja będę opłacała. Potrzebuję pomocy w szukaniu domów. 
 

Madzia czy ja dobrze zrozumiałam, że możesz opłacać hotelik? jeśli tak to spróbuje załatwić miejsce domowe, ale nie wiem jakie staruszki wchodza w gre. Wiem że dziś robiłaś zdjęcia, więc może zrobisz nam tutaj taka krótką liste imienna z krótką charakterystyką lub linkiem do albumu danego psiaka. Bo napisałaś że jest ich 18cie a ja u Was na fb widze albumy kilku tylko....

Link to comment
Share on other sites

Tak, mogę opłacać hoteliki, jeśli ktoś pomoże szukać domu, ogłaszać. Jak najbardziej koszta biorę na siebie. 
Robiłam zdjęcia, ale innym psiakom. 
Sytuacja jest dosyć mocno skomplikowana i dlatego tylko kilka psów widnieje na fb bo reszta to psy dzikie, wycofane, takie które np "migały mi" jak jeździłam do Ireny i nie sposób zrobić zdjęcia. One miały być na dożywocie, taki był plan ...

Najważniejsze to skupić się na psach, które są bardzo mocno domowe. 
Są to:
Pikuś - 9 letni psiak, kochany, cudowny.Pikuś
Maniek - moja miłość, tak kochanego psa nie ma drugiego na świecie. Ma z 11 lat, ale jest wesoły, pogodny, uwielbia dzieci. Maniek
Alik - pogodny staruszek, nasz król lew. Alik
Mika - 6 letnia sunia, która musi jeść wolno bo wymiotuje jak szybko się zapcha. Ma cudowny kontakt z dziećmi. MikaMania - do pracy, piękna filigranowa z dłuższym włosem sunia. Mania

Jest jeszcze Roxana, ma około 6 lat, od szczeniaka u Ireny. Wróciła raz z adopcji z Anglii i zamknęła się w sobie. Nigdy nie wychodzi jak jestem tam. Młoda sunia, siostra Poldka (Do Poldka wczoraj uśmiechnęło się szczęście i pojechał na dt - zasługa Doroty W)


Lusia, młoda suka, też około 6-7 letnia, wycofana, potrzebująca pracy. Niewielka, około 8-10 kg. Zwykła, czarna z białym krawatem. Niewidoczna. Lusia

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ok. czyli same staruszki tak naprawde.

Zrobiłam olx dla Maniusia i Miki, może ktoś da rade wyróżnić?

Dam znać którą z tych mniejszych suniek przejme, wszystko zalezy gdzie znajde miejsce/ miejsca może (bo dwie bym dała rade, gdybys jedną Ty utrzymywała na początek). Założe im oddzielny wątek.

A tu nowe olxy:

Mika na Poznań: https://www.olx.pl/oferta/mika-mniejsza-lagodna-sunia-kocha-ludzi-psy-i-koty-CID103-IDG3ckP.html

Maniuś na Warszawe: https://www.olx.pl/oferta/seniorek-manius-psi-aniol-najlagodniejszy-w-swiecie-adoptuj-CID103-IDG3f5c.html

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, kiyoshi napisał:

ok. czyli same staruszki tak naprawde.

Zrobiłam olx dla Maniusia i Miki, może ktoś da rade wyróżnić?

Dam znać którą z tych mniejszych suniek przejme, wszystko zalezy gdzie znajde miejsce/ miejsca może (bo dwie bym dała rade, gdybys jedną Ty utrzymywała na początek). Założe im oddzielny wątek.

A tu nowe olxy:

Mika na Poznań: https://www.olx.pl/oferta/mika-mniejsza-lagodna-sunia-kocha-ludzi-psy-i-koty-CID103-IDG3ckP.html

Maniuś na Warszawe: https://www.olx.pl/oferta/seniorek-manius-psi-aniol-najlagodniejszy-w-swiecie-adoptuj-CID103-IDG3f5c.html

Oczywiście, będę opłacała jeśli trzeba będzie. Nie ma to dla mnie problemu, jest to dla mnie ogromne wsparcie.
Olx wyróżniłam.
Dziękuję !

Link to comment
Share on other sites

Kochani. Dwa seniorki znajdą miejsce u Kasiainat. Wczoraj akurat dwa miejsca się u Kasi zwolnił więc wbilam się idealnie z pytaniem. U Kasi malo piesków więc te Pani Irenkowe będą mialy spokój, opieke, ogródek. Sądzę że będzie im tam dobrze a w zamiarze mamy znalezienie im najlepszych DS :) 

Na dniach założę im wątek i zaproszę Was. Bazarki jak zawsze mile widziane itd. 

Przyjadą razem z Mamba tzn 17tego- Mamba do Anecik a reszta do Kasi. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...