Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 28.07.2019 o 23:14, bakusiowa napisał:

U sylwiji w fundacji znów sytuacja kryzysowa.

Na fb trafiłam za zbiórkę

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/wet?fbclid=IwAR0y0Zhh7Exzdf_RCa8RlOwLzp7M06C0xgIvqGxdiXe92kBCY8lkvvLp8o4

 

Na chwilę obecną zebrano dopiero 35%.

to nie jest znów, tylko wciąż, jest źle

nie uwierzycie, ale codziennie mam telefony z prośbą o pomoc dla psów, kotów, pomoc=wziąć

nie mogę, stram sie pomagac ze sterylkami, z adopcjami'ale nawet ostatnio gmina - ktora w zaden sposob mnie nie wspiera, nie pomaga mojej fundaqcji, zwierzakom, wyobrazcie sobie, ze ta gmina odes

lala do mnie pana , ktoremu ktos wyrzucil chora i wycienczona koze

'dopoki zdychaała nie mial z nia problemu, '' jak jej sie wzięło na zycie' i zaczela z jego konmi na pastwistku przebywac,m to sie wkurzyl i zadzwonil do gminy..i tak jest u mnie Jagoda,,

naprawde odmawiam, radze, i probuje pomoc w inny sposob-zdjecia, ogloszenia, na stronie oglosic, moize ktos dalej pusci.. ,

jakbym nie odmawiala, to milabym pewie po 100 psów i 150kotów

ale czasem- jak np z ka tkoza m- to wyrok smierci, albo u mnie..

dzisiaj u okulisty bylam i nawet lekarka mowila, ze jakis rok straszny ze jeszcze tak nie bylo, u okulisty wet, oczywiscie :)

 

Link to comment
Share on other sites

Na chwilę obecną na zbiórce jest 48,83%. Osoby obserwujące wątek i stronę na fb proszę pomoc w postaci wpłat , rozsyłaniu do znajomych z prośbą o wpłaty i dalsze rozsyłanie. Brakuje jeszcze 3 tys. To jest na tej jednej zbiórce. Nie mówiąc o innych.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/wet?fbclid=IwAR1h0kx2zS6bqZAG9Ta0zy_xQ_mGZTJ4CviZ9eiBW8g_UEpQ2WVQcZ9vyPQ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zajrzałam na fb. Jest album ze zwierzątkami do adopcji, a w nim 3 psy (Asher, haszczak i jakiś jeszcze młody średni kundelek) i 7 kotków. Pod takim tekstem:

 

W tym folderze umieszczamy zdjęcia wszystkich naszych zwierzaków, które szukają nowego domu. Jeśli szukasz kota lub psa, to jesteś w dobrym miejscu! ______________________________ Jeśli nie możesz adoptować zwierzaka, ale pomimo tego chciałbyś nam pomóc, to każde z tych zwierząt szuka też wirtualnego opiekuna, który wspomoże nas finansowo, co umożliwi nam zapewnienie wyżywienia dla naszych podopiecznych do czasu, aż znajdą nowy, kochający dom. _______________________________ Pamiętajcie, że poza tymi zwierzętami mamy też rezydentów naszej fundacji, którzy szukają wirtualnych opiekunów. __________________________________________________________________ "FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM" 74 1600 1462 1871 0612 5000 0001 PayPal: [email protected]

https://www.facebook.com/pg/runapomaga/photos/?tab=album&album_id=2670417922977823&__xts__[0]=68.ARC51FBVynQAdr_nGJ1zPxbD0yRFKZZ7sxJsmX4JwjRO1AmlMlwiGO9LM7mzYGsqqNKrmqsFr42n3Qmmxh_UljiQGkeuqKpll8dm1fv6nrVlEEH_ZubwrC0j2ySf36sqeC8aqLhIxFoA5jHORc_qtz_4gDIteodU8oBOOqdklBHb_TJ4tSnBYQf5IeE_9tbewIhJhRq05ulpeIThCWWqa8FN8jyNTBWLAvRG6Oc702njcq6WdvzROazqwrny1ikbCiZG2R1NNzLhBzAjwEv32HiQc8KJ6D8krclZ9vj2Wf9cIp_IbQ8euNFAHaVp_IkB9hQ6uQkuUYlGey17M1mhNcXRfIHZU-CguGLaT7KvNYekhucUak843UAGcXRIZY2ZRMEdW-DCv8ds_AlkOxhyhCbUrXuc181LfVIFXFy8mB8CSFhD5hGjGyUftt3qUSIQvjPutZ4qbR5AZlb4A2Uj&__tn__=-UC-R

Link to comment
Share on other sites

"Runa to ja, Sylwia i aktualnie 60 podopiecznych, głównie koty i psy, kózki Od kilkumiesięcznych, do kilkunastoletnich, od adopcyjnych do tzw.specjalnej troski "

Aktualnie 60 podopiecznych ... to chyba nie jest źle ( pomału rozwiązuje Swoje problemy) skoro nadal tak dużo zwierząt  pod opieką

Link to comment
Share on other sites

Ale dobrze też chyba nie jest... To wczorajszy post z profilu Runy:

Cytat

Jesteśmy załamane... Jest bardzo ciężko. Fundacyjnymi zwierzakami opiekuje się jedna osoba - Sylwia. To ona ma na głowie codziennie ponad 60 zwierząt, codziennie wizyty u weterynarzy, opieka 24h. Jeśli coś się dzieje w nocy, Sylwia ubiera się i jedzie z podopiecznym do weterynarza. Nie ważne czy jest weekend, czy noc/dzień, święta. A gdzie tu znaleźć czas dla siebie? Sama pomoc, opieka to jednak za mało. Adopcje stoją w miejscu, zbiórki również, mało tego nawet jest coraz mniej udostępnień naszych postów, próśb, zbiórek. I co mamy zrobić? Opieka, ratowanie zwierząt to jedno a co z finansami, adopcjami oraz pomocą? Kochani każda złotówka to dla nas ogromna pomoc, adopcja wirtualna to realna pomoc a każde udostępnienie jest na wagę złota. Każdy może pomóc. Każda pomoc jest dla nas cenna. Fundacja to WY! Pamiętajcie, że to dzięki Wam pomagamy, isteniejemy. Wesprzyj nas : https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlaruny

Od dłuższego czasu nie mam bezpośredniego kontaktu z Sylwią, nie wiem jaka jest sytuacja. Z tego co widzę, od jakiegoś czasu ktoś pomaga z prowadzeniem fundacyjnego profilu na Fb, przybyło trochę zwierząt do adopcji, szczególnie młodych kotów, są też trzy psy do adopcji - powstał ten album z ich zdjęciami i opisami, który wrzuciła wyżej rozi.

Ja od dawna stale ogłaszam na OLX Ashera, ze swoim numerem telefonu, ale odzewu nie ma właściwie wcale... Był jakiś czas temu jeden telefon z którego nic nie wynikło. Ogłoszenia regularnie odświeżam, ale nie są one wyróżnione, gdyby ktoś miał ochotę i możliwość, można spróbować któreś wyróżnić - a nuż pomoże?

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-niebieskooki-asher-czeka-na-dom-CID103-IDvUgXs.html

https://www.olx.pl/oferta/pies-jedyny-w-swoim-rodzaju-CID103-IDvP1vx.html

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-wyjatkowy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html

Dzisiaj w przypływie natchnienia usiadłam i ogłosiłam też dwa pozostałe psiaki do adopcji, półroczną Tequilę i husky Bajkę. Do kontaktu podałam wiadomość przez profil Fundacji na Fb, bo wydaje mi się, że tak najłatwiej się z Sylwią skontaktować.

https://www.olx.pl/oferta/psi-dzieciak-szuka-domu-CID103-IDBKMVY.html

https://www.olx.pl/oferta/zrownowazona-suczka-w-typie-husky-do-adopcji-CID103-IDBKOPL.html

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Marysia R. napisał:

Ale dobrze też chyba nie jest... To wczorajszy post z profilu Runy:

Od dłuższego czasu nie mam bezpośredniego kontaktu z Sylwią, nie wiem jaka jest sytuacja. Z tego co widzę, od jakiegoś czasu ktoś pomaga z prowadzeniem fundacyjnego profilu na Fb, przybyło trochę zwierząt do adopcji, szczególnie młodych kotów, są też trzy psy do adopcji - powstał ten album z ich zdjęciami i opisami, który wrzuciła wyżej rozi.

Ja od dawna stale ogłaszam na OLX Ashera, ze swoim numerem telefonu, ale odzewu nie ma właściwie wcale... Był jakiś czas temu jeden telefon z którego nic nie wynikło. Ogłoszenia regularnie odświeżam, ale nie są one wyróżnione, gdyby ktoś miał ochotę i możliwość, można spróbować któreś wyróżnić - a nuż pomoże?

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-niebieskooki-asher-czeka-na-dom-CID103-IDvUgXs.html

https://www.olx.pl/oferta/pies-jedyny-w-swoim-rodzaju-CID103-IDvP1vx.html

https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-wyjatkowy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html

Dzisiaj w przypływie natchnienia usiadłam i ogłosiłam też dwa pozostałe psiaki do adopcji, półroczną Tequilę i husky Bajkę. Do kontaktu podałam wiadomość przez profil Fundacji na Fb, bo wydaje mi się, że tak najłatwiej się z Sylwią skontaktować.

https://www.olx.pl/oferta/psi-dzieciak-szuka-domu-CID103-IDBKMVY.html

https://www.olx.pl/oferta/zrownowazona-suczka-w-typie-husky-do-adopcji-CID103-IDBKOPL.html

A czy Sylwia nie mogłaby wystąpić do gminy o pomoc albo Urzędu Pracy żeby np. w ramach jakiś prac interwencyjnych albo stażu w  Fundacji, wolontariatu  skierowali kogoś do niej do pomocy? Może podsunąć jej taki pomysł, chociaż nie wiem jak to teraz wszystko działa i czy w ogóle jest możliwe?

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, jankamałpa napisał:

A czy Sylwia nie mogłaby wystąpić do gminy o pomoc albo Urzędu Pracy żeby np. w ramach jakiś prac interwencyjnych albo stażu w  Fundacji, wolontariatu  skierowali kogoś do niej do pomocy? Może podsunąć jej taki pomysł, chociaż nie wiem jak to teraz wszystko działa i czy w ogóle jest możliwe?

Nie wiem, czy zgłoszenie oficjalne takiej potrzeby nie skutkowałoby również tym, że zostanie uznana za osobę nie dającą sobie rady z opieką nad tyloma zwierzętami. I jakie mogłyby z tego wyniknąć konsekwencje, dla Sylwii, dla Fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, rozi napisał:

Nie wiem, czy zgłoszenie oficjalne takiej potrzeby nie skutkowałoby również tym, że zostanie uznana za osobę nie dającą sobie rady z opieką nad tyloma zwierzętami. I jakie mogłyby z tego wyniknąć konsekwencje, dla Sylwii, dla Fundacji.

Tak masz rację, mogłoby to obrócić się przeciwko Sylwii. A może jest ktoś w pobliżu z Dogo, kto móglby chociaż 2 dni w tygodniu pomóc. Tak rzucam różne myśli, a w ogóle to nie wiadmo, czy Sywia by taką pomocą była zainteresowana nawet gdyby był ktoś chętny.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, jankamałpa napisał:

Tak masz rację, mogłoby to obrócić się przeciwko Sylwii. A może jest ktoś w pobliżu z Dogo, kto móglby chociaż 2 dni w tygodniu pomóc. Tak rzucam różne myśli, a w ogóle to nie wiadmo, czy Sywia by taką pomocą była zainteresowana nawet gdyby był ktoś chętny.

Jestem pewna, że byłaby wdzięczna za każdą pomoc.

Pracuje ponad siły, ledwo starcza na sen ...

Bardzo żałuję, że mieszkam tak daleko.

Przymierzam się do bazarku fantowego jak tylko mi czas pozwoli ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

A czy Sylwia nie mogłaby wystąpić do gminy o pomoc albo Urzędu Pracy żeby np. w ramach jakiś prac interwencyjnych albo stażu w  Fundacji, wolontariatu  skierowali kogoś do niej do pomocy? Może podsunąć jej taki pomysł, chociaż nie wiem jak to teraz wszystko działa i czy w ogóle jest możliwe?

Z doświadczeń znajomego domu tymczasowego i hoteliku pod Warszawą, gdzie jest ponad 40 psów wynika, że można ogłosić na FB i poprosić o pomoc wolontariuszy. Wtedy działalność fundacji jest postrzegana jako transparentna i uczciwa, co przenosi się na wsparcie.  Z drugiej strony takimi wolontariuszami trzeba umieć zarządzać, bo niewłaściwa osoba może bardzo zaszkodzić.

Ukraińcy biorą 12 zł za godzinę pracy w tych okolicach, taniej jak im się zaoferuje mieszkanie, czyli zwykle pokój z dostępem do kuchni i łazienki. Może lepiej dać wsparcie na zatrudnienie takiego pomocnika.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2019 o 20:41, jankamałpa napisał:

Taka cisza zapanowała na wątku. Sylwia co u Ciebie? Dajesz radę? 

 

Dnia 25.09.2019 o 12:04, Aska7 napisał:

Jest ktoś fizycznie do pomocy ? Ogarnąć taką gromadę to cały dzień roboty.

 

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

A czy Sylwia nie mogłaby wystąpić do gminy o pomoc albo Urzędu Pracy żeby np. w ramach jakiś prac interwencyjnych albo stażu w  Fundacji, wolontariatu  skierowali kogoś do niej do pomocy? Może podsunąć jej taki pomysł, chociaż nie wiem jak to teraz wszystko działa i czy w ogóle jest możliwe?

 

26 minut temu, Livka napisał:

Jestem pewna, że byłaby wdzięczna za każdą pomoc.

Pracuje ponad siły, ledwo starcza na sen ...

Bardzo żałuję, że mieszkam tak daleko.

Przymierzam się do bazarku fantowego jak tylko mi czas pozwoli ;)

dziękuję za troskę

jest ciężko. 24/doba to brutalnie mówiąc 'zapieprz'

zgłosiła się dziewczyna, Aleksandra, która większość postów na stronie pisze i też teksty do zbiórek, niestety mieszka daleko

zgłosiła się dziewczyna, Kasia, która przygotowuje album ze zwierzakami do adopcji /tak, będzie ich sporo, bo kociaki powoli wychodzą na prostą w walce z kk/  i album ze zwierzakami-rezydentami i też pomoże z akcją w szkole promującą adopcje i pomoc zwierzakom. Kasia jest z Warki, więc już była u nas i robiła zdjęcia, i ustalałyśmy, jak mogłaby pomóc jeszcze

mam też pomoc przy bazarku fb , choć w dalszym ciągu mnie to też bardzo angażuje

Gmina czy jakieś Urzędy nie pomogą, - chciałam, żeby kogoś mi chociaż dali, kto by skosił trawę i nic. Generalnie mają 'wywalone'. rozmawiałam z wójtem, czy mogliby jakieś siedlisko przekazać Fundacji w zamian za pomoc z bezdomnymi zwierzakami, z tematem sterylizacji. słabo to wygląda, może jakąś ziemię.. ale też niechętnie - a oczekiwania z ich strony duże..Ale pewnie za jakiś czas wrócę do tematu.

na szczęście sporo zwierzaki dostają fantów, czasem karmę i leki. Teraz np. jedna Pani sfinansowała zakup 50 kostek słomy, dzisiaj mają przywieźć i podobnej ilości siania - to jeszcze do ustalenia, kiedy przywiozą, bo w tej chwili nie mam, gdzie składować. Generalnie zawsze i tak za mało, ale jednak dobrze, że pomoc jest, Też najbardziej pomagają osoby, które tu przyjadą, poznają zwierzaki, zobaczą sami, jak wszystko wygląda,

zmęczona jestem owszem. ale najbardziej czasu brak. np. mam już puszki na zbiórkę i mam z min. zgodę i numer przyznany, a nie mam kiedy jechać do sądu i złożyć wniosek o zmianę statutu pod kątem właśnie zbiórki 'puszkowej'

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, sylwija napisał:

zmęczona jestem owszem. ale najbardziej czasu brak. np. mam już puszki na zbiórkę i mam z min. zgodę i numer przyznany, a nie mam kiedy jechać do sądu i złożyć wniosek o zmianę statutu pod kątem właśnie zbiórki 'puszkowej'

 

Nie ma nikogo w fundacji kto miałby upoważnienie do załatwiania "formalności" ?

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, bakusiowa napisał:

No bo tak już jest. Na spalonego kocurka zebrano kilkadziesiąt tysięcy, bo jak się "krew leje" to kasa płynie, a jak zaopiekowane, to niekoniecznie : (

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po drodze doszły dwie kózki, jest teraz 10, cytuję z fb:

 

całkiem nie mieliśmy już słomy.. pustki w szopie.,
ale dzięki Pani Grazna Szulc mogliśmy zamówić 50 kostek i już w czwartek zostały dostarczone :)
pięknie dziękuję w imieniu naszych kózek

z sianem musimy poczekać, bo nie ma go gdzie składować, dotychczasową szopę na siano zajmuje aktualnie Kruszyna i Jagoda, i chyba tak zostanie.
Więc poza zakupem siana musimy pomyśleć o jakimś pomieszczeniu..
chcesz pomóc naszym podopiecznym - dorzuć choć parę złotych
------------------------------------------------------------
"FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM"
74 1600 1462 1871 0612 5000 0001
PayPal: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2019 o 10:48, Marysia R. napisał:

dziękuję, będę prosiła o zmianę kontaktu, dobrze? napiszę w mailu. Znalazłam odpowiedzialną osobę, która poprowadzi proces adopcyjny :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, sylwija napisał:

dziękuję, będę prosiła o zmianę kontaktu, dobrze? napiszę w mailu. Znalazłam odpowiedzialną osobę, która poprowadzi proces adopcyjny :)

Super, to świetna wiadomość! To podeślij mi dane kontaktowe, pozmieniam.

A czy ta osoba będzie się zajmowała  adopcjami i psów, i kotów?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...