Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Na zbiórce znalazłam tylko to:

"(...) Badania wykazały, że Lenka z przodu ma już ząbki stałe, a z tyłu mleczne, pod którymi rosną stałe. W tylnej części kości rzuchwy dzieje się coś niepokojącego, Lenka wymaga bardzo poważnego i niestety kosztownego zabiegu chirurgii szczękowej."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Jaką operację ma kicia , bo jakoś nie zauważyłam.

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Na zbiórce znalazłam tylko to:

"(...) Badania wykazały, że Lenka z przodu ma już ząbki stałe, a z tyłu mleczne, pod którymi rosną stałe. W tylnej części kości rzuchwy dzieje się coś niepokojącego, Lenka wymaga bardzo poważnego i niestety kosztownego zabiegu chirurgii szczękowej."

Z tego co zrozumiałam nie było do końca wiadomo jaki zakres będzie musiał mieć zabieg, Sylwia powiedziała mi mniej więcej tyle co w opisie, że zęby mleczne z tyłu nie wypadły a stałe rosną pod spodem, u Lenki powodowało to duży ból, nie chciała jeść,  lekarz zdecydował, że trzeba to na cito zoperować. Więcej nie wiem, mam nadzieję że Sylwia wejdzie i napisze, z tym, że nie wiem kiedy, bo miała problem z komputerem i wczoraj oddała go do serwisu.

Co do szczeniaków, z domem dla Axela Sylwia jest już umówiona (nie jestem pewna na kiedy, dzisiaj albo w weekend), do domu dla Aqsy będzie dzwonić dzisiaj po południu i się konkretnie umawiać.

Ja niestety mam trudną sytuację z własnymi psami, wczoraj okazało się, że jedna z moich suczek, operowana na wiosnę ma przerzuty nowotworu do płuc, drugiej, która miesiąc temu miała wyciętą złośliwą zmianę, drastycznie, z dnia na dzień się pogorszyło, guz błyskawicznie odrasta... Jest ciężko, dlatego nie mam w tej chwili głowy do dowiadywania się szczegółów, przepraszam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Marysia O. napisał:

 

Ja niestety mam trudną sytuację z własnymi psami, wczoraj okazało się, że jedna z moich suczek, operowana na wiosnę ma przerzuty nowotworu do płuc, drugiej, która miesiąc temu miała wyciętą złośliwą zmianę, drastycznie, z dnia na dzień się pogorszyło, guz błyskawicznie odrasta... Jest ciężko, dlatego nie mam w tej chwili głowy do dowiadywania się szczegółów, przepraszam.

Trzymaj się. Przytulam i myślę o Tobie. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sylwia wstawiła post na Fb:

Cytat

Taka biedniusia
A Pani jeszcze ja zastrzykami dreczy. .
Smutno Lence. Operacja byla powazna. Bardzo.
5 zabkow usunietych. Kamien zdejmowany byl az z czastkami kosci. Stan zapalny wrecz masakryczny. .
Ale Lenka dzielna, tylko juz na zastrzyki nie chce sie godzic.
A w czwartek juz jest umowiona do endokrynologa I na kontrole stomatologiczna.

48208703_2187680621251558_8865376892006432768_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=53eaf304f4f7cab3d8c1b24bb576f1ee&oe=5CA5BFF9

 

Link to comment
Share on other sites

<< padł. po prostu padł całkiem, nieodwracalnie
nie ma komputera
Dlatego mnie nie widać, nie słychać
czarna seria, najpierw się pochorowałam, teraz komputer nie do użytku
czasu brak, pracy dużo
proszę Was o pomoc, bo nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez komputera
na szybko założyłam zbiórkę, na szybko - na poniedziałek, mogę mieć sprzęt
Nie marzę nawet o nowym, wypasionym
chodzi o to, żeby można było sprawnie pracować nie stracić dotychczasowych danych

https://pomagam.pl/komputerdlaRUNY
Pomóżcie, proszę, wpłacając na zbiórkę lub bezpośrednio na nasze konto:
74 1600 1462 1871 0612 5000 0001
lub PayPal [email protected]
tytułem: "Darowizna komputer" >>

48371246_2189586184394335_7306481600974290944_n.png?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=3b5f14fcc9f6c6f08ca3fe211e40b2bf&oe=5CD96FF6

 
Link to comment
Share on other sites

Mam dobre wieści - oba szczeniaki są już w swoich domach, do których pojechały w weekend (jeden maluch zamieszkał na warszawskim Żoliborzu, drugi w Milanówku), natomiast wczoraj Sylwia zawiozła do DS Czinę - straszą suczkę husky :) Trzymajcie kciuki za aklimatyzację towarzystwa w domach, ale wygląda na to, że misja "husky" zakończona sukcesem :)

Nie wiem jak sytuacja z laptopem, bo nie udało nam się wczoraj złapać telefonicznie, Sylwia nagrała mi tylko najważniejsze wieści na sekretarkę.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, kiyoshi napisał:

Wspaniale! Marysiu to.mam juz usunac ogloszenie Cziny? Gdzie sunia zamieszkala?

Tak, ogłoszenie można usunąć. Bardzo Ci dziękuję za pomoc przy ogłaszaniu ferajny :) Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali wyróżniać ogłoszenia :)

Niestety nie wiem gdzie zamieszkała Czina, ten dom nie "przechodził" przeze mnie, znalazła go Sylwia. Z tego co mówiła, to jakaś znajoma osoba, z doświadczeniem z husky :) Więcej szczegółów nie znam.

Za to mam niespodziankę z domu Aqsy, która teraz ma na imię Akira :) Podobno rozrabia jak pijany zając, na razie sika tylko w domu ;) ale też szybko się uczy (ostatnie cztery kupy już na dworze ;)) więc miejmy nadzieję, że szybko załapie o co chodzi ;) Ale właścicielka napisała, że jest cudowna :D

Zobaczcie:

IMG_20181218_224657_407.thumb.jpg.0d09bd01b2800e41a03b3711d7e8c2fc.jpg

2018-12-1911_52_061.jpg.6b614564b28241dc18f03dbd5651cc7f.jpg

IMG_20181219_122153_129.thumb.jpg.ec7856a260dcaeecb81dbf19967f19ad.jpg

705397603_Zrzutekranu2018-12-20o11_10_15.png.6d140bc7aeeabc1d6f3b44be80a88f40.png

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Śpieszę donieść, że na koncie Sytuacji Kryzysowej pojawiła się wpłata  - 200 zł - od Anonimowego Darczyńcy.

Dziękujemy najserdeczniej jak potrafimy :)

Chyba nam się uda zebrać pieniążki żeby zapłacić za opał, a te 200 zł  Darczyńca przeznaczył na Święta dla Sylwii.

Sylwio napisz mi na pw jak je rozdysponować, na jakie konto przelać :)

Znalezione obrazy dla zapytania gify dziÄkujÄ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, Marysiu, że ok wszystko?

wszystkie pseudohaszczaki znalazły domki - całkiem nie jako prezenty świąteczne, mimo tego spoecyficznego czasu

i chyba naparwdę wszytskie trafiły dobrze, w weekend wrzuce zdjęcia., z ciekawostek Aqsa terqaz Akira - uczy się komend?! i jest wyjątkowo pojętna :D a Czina ma teraz na imię Runa :) i uczy sie mieszkac w mieszkaniu, co dobrze jej wychodzi, jedyni z czesaniem tyłu jest problem, Greta z kolei ma pewien problem z wchodzeniem do domu w ogóle.. a Mały Axel nieźle daje do wiwatu kumplowi 4letniemu Szeryfowi/husky, moze troche z malamutem/

jestem, dumna ze wszystkich, wiadomo, ze po przejsciach a jednoczesnie zadziwiaja inteligencja i wspolpraca z czlowiekiem :)

Lenka - karlowatosc przysadkowa, bardzo niespoktykana w sumie choroba,

Lenka zaczela jesc, nie jest kociakiem, jest mlodziutka, a zeby miala w stanie koszmanym wrecz, 5 usunietych, martwioca kosci.. duzo by pisac

ale teraz  je, ale bawi sie,  mnie neka, wiec.. tyrzymajcie kciuki

Asher coraz bardziej sie robi stróżujący i obronny pies..

zwierzaki dostały też sporo karmy :) co obfoce i udokumentuje :) i żwirku :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Bębenek napisał:

Pod opieką Sylwii jest spalony kocurek.  Ja na fb potrafię tylko przeczytać, kopiować już nie (może w ogóle nie da się z telefonu) .  Tu jest też info https://www.ratujemyzwierzaki.pl/spalonyfreddie?fbclid=IwAR0lGP0A97XALy8NA6bFZcZbS2dYkf9LhcTuR6uTP7CMfg-DvpifHqP6HQc 

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
Obraz może zawierać: pies
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
+2
RUNA dodał(a) nowe zdjęcia (5).
1 godz. · 

Aktualne zdjęcia Freddiego dzięki uprzejmości lecznicy
Nie ma zagrożenia życia, choć stan wciąż poważny. 
Ale Freddie je, zrobił siusiu- to są dobre wiadomości
Zła - łapki są w dramatycznym stanie, obawa przed zakażeniem, wręcz sepsą, bo spalenia opuszek aż do kości. Praktycznie walka o każda łapkę z osobna, bo groźba amputacji
Freddie m.in. dostaje kroplówki, antybiotyki dożylnie, karmę wysokobiałkową, dbanie o higienę ran, przemywane, opatrywanie /też plastry granuflex/ - naprawdę lekarze robią dla niego wszystko, co możliwe
jutro będzie konsultacja chirurgiczna ze względu na występującą martwicę, możliwa konieczna interwencja w zakresie łapek..
trzymajcie kciuki za nasze biedactwo
dziękuję jeszcze raz Państwu za wsparcie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...